کد خبر: ۶۷۲۵۴۸۱
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰
استاندار آذربایجان غربی:

استاندار آذربایجان غربی گفت:اعتبار سفر رییس جمهوری به آذربایجان غربی امروز مشخص می‌شود.

به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازارومیه استاندار آذربایجان غربی گفت: علاوه بر افتتاح ۱۰ هزار میلیارد ریال طرح در سفر روز‌های آینده رییس جمهوری به این استان، اعتبار چشمگیری نیز جهت جبران عقب ماندگی‌ها و تکمیل طرح‌های نیمه تمام سفر قبلی اختصاص می‌یابد که میزان آن در جریان دیدار امروز با دکتر روحانی مشخص می‌شود.


محمدمهدی شهریاری افزود: جلسه‌های منظم و چندجانبه جهت تعیین میزان اعتبار و تصویب پیش نویس طرح‌های پیشنهادی که بسیاری از شاخص‌های توسعه استان را ارتقا می‌دهد، طی روز‌های اخیر با حضور مسوولان مرتبط برگزار شده است.
 
وی با تاکید بر اینکه پیش نویس هفت پروژه بزرگ جهت تصویب نهایی آماده است، بیان کرد: برخی از شاخص‌های توسعه استان که پایین‌تر از متوسط کشوری است، در صورت تصویب این پروژه‌ها بهبود می‌یابد و برخی، از میانگین کشوری نیز پیشی می‌گیرد.
 
نماینده عالی دولت در آذربایجان غربی اضافه کرد: اعتبارات این سفر از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی حدود ۲۵ هزار میلیارد ریال پیش بینی شده بود، اما ۳۶ هزار میلیارد ریال پروژه از سوی استان پیشنهاد شد و تاکنون پیش نویس حدود ۳۰ هزار میلیارد ریال آن مورد موافقت اولیه قرار گرفته است.
 
شهریاری با ابراز امیدواری نسبت به تصویب نهایی این پروژه‌ها در روز جاری، اضافه کرد: توسعه خط آهن و اتصال مرز‌های سرو و تمرچین به شبکه ریلی، تکمیل طرح‌های مربوط به ستاد احیای دریاچه ارومیه و راه اندازی قطار سریع السیر ارومیه - تبریز از جمله آنهاست.
 
وی بیان کرد: تاکنون حدود ۷۰ درصد از مصوبه‌های سفر پیشین رییس جمهوری به این استان اجرا شده است و در سفر روز‌های آینده دکتر روحانی اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل این طرح‌ها نیز تامین می‌شود.
 
 بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی امام خمینی (ره) خوی، آزمایشگاه مرجع و کلینیک تدبیر ارومیه، گازرسانی به ۲۰۰ روستای آذربایجان غربی و شهر سرو ارومیه، فرودگاه و نیروگاه ماکو، فاز توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه و طرح‌های توسعه بیمارستان‌های آیت الله طالقانی و شهید مطهری ارومیه از جمله طرح‌های افتتاحی در سفر دکتر روحانی به آذربایجان غربی است.
 
منبع ایرنا
 
انتهای پیام/م
 

سفرهیئت دولت به آذربایجان غربی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر