کد خبر: ۶۷۲۵۴۸۶
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۶
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۶
کد خبر : ۶۷۲۵۴۸۶
گروه : همدان » همدان

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان گفت:همزمان با هفته کتاب هزار و ۲۰۰ برنامه فرهنگی در استان همدان برگزار می‌شود.

اجرای هزار و ۲۰۰ برنامه فرهنگی همزمان با هفته کتاب در استان همدانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران که به مناسبت بیست و هفتمین دوره هفته «کتاب، کتابخوان و کتابدار» برگزار شد، گفت: طی این هفته در استان همدان بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ برنامه فرهنگی در حال اجراست.

او گفت:مردم استان همدان طی یک سال اخیر بیش از ۱۰۰ هزار نسخه منابع اطلاعاتی به کتابخانه‌های عمومی این استان اهدا کرده اند.

او دیدار با امام جمعه همدان، برگزاری نشست کتابخوان ویژه فرهیختگان، رونمایی و نقد کتاب، برگزاری مسابقات فرهنگی و کتابخوانی و برگزاری برنامه نمایشنامه‌خوانی و برپایی نمایشگاه کتاب را از مهمترین فعالیت‌ها در این هفته برشمرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان با اشاره به فعالیت ۱۱۶ باب کتابخانه در سراسر استان همدان اظهار داشت: از این تعداد ۷۱ کتابخانه شهری، ۴۴ کتابخانه روستایی و یک کتابخانه سیار شهری است.

زارعی زیر بنای کتابخانه‌های عمومی استان همدان در سال ۹۶ را ۴۳ هزار و ۳۹۵ متر مربع ذکر کرد و با بیان اینکه این میزان در انتهای سال ۹۷ به ۴۵ هزار و ۲۵۷ متر مربع رسید، افزود: در حال حاضر ۴۶ هزار و ۱۶۷ متر مربع فضای کتابخانه‌ای در استان همدان وجود دارد و سرانه زیربنا به ازای ۱۰۰ نفر جمعیت ۲.۶۶ متر مربع است.

باید به ازای هر نفر ۴ نسخه منابع اطلاعاتی در دسترس باشد که در حال حاضر این میزان در کتابخانه‌های عمومی استان همدان ۰.۷ درصد است مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان با بیان اینکه بیش از یک‌میلیون و ۳۳۰ هزار نسخه منابع اطلاعاتی در کتابخانه‌های استان همدان وجود دارد گفت: باید به ازای هر نفر ۴ نسخه منابع اطلاعاتی در دسترس باشد که در حال حاضر این میزان در کتابخانه‌های عمومی استان همدان ۰.۷ درصد است.

او با بیان اینکه در جبهه فرهنگی از هیچ کوششی دریغ نشده است، گفت: کتابخانه‌های عمومی اجتماع محور هستند تا برای قشر‌های مختلف جامعه خدمات ارائه دهند.

او از فعالیت بخش نابینایان در کتابخانه مرکزی همدان خبر داد و با بیان اینکه با معرفی منابع اطلاعاتی می‌توان آسیب‌های اجتماعی را کاهش داد، گفت: کتابخانه‌های عمومی نقش مهمی در توسعه کسب و کار محلی دارند و نباید از ظرفیت آن‌ها غافل شد.

زارعی همچنین با بیان اینکه ایجاد موج جدید اهدای کتاب به منظور تقویت منابع اطلاعاتی در استان همدان در دستور کار قرار دارد، گفتهم اکنون ۸۰ هزار نفر عضو کتابخانه هستند.

او گفت: پارسال بیش از ۱۰۰ هزار نسخه منابع اطلاعاتی به کتابخانه‌های عمومی استان اهدا شده و اهدای ۱۲ هزار نسخه منابع اطلاعاتی توسط خانواده مرحوم رستمی نمونه‌ای از این اقدام است.

انتهای پیام/ا

اهدای بیش از ۱۰۰ هزار نسخه منابع اطلاعاتی به کتابخانه‌های عمومی استان همدان

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر