کد خبر: ۶۷۲۵۵۲۹
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱

مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان از اجرای ۱۷ طرح آبخیزداری در سطح شهرستان‌های اصفهان با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال خبرداد.

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،محمد حسین شاملی مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان اظهار داشت: با توجه به آغاز بارش ها اجرای پروژه های آبخیزداری به منظور کنترل سیلاب و فرسایش بسیار پر اهمیت شده است.

وی از لازمه اجرای ۱۷ طرح آبخیزداری در سطح شهرستان‌های اصفهان خبر داد و بیان داشت: با اجرای پروژه های آبخیزداری می توانیم سفره های آب زیرزمینی را تغذیه کنیم.

مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان ادامه داد: اعتبار این طرحها را بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال است به طوری که بیش از ۲۰ درصد ازعملیات آنها ازطریق انعقاد قرارداد با بخش خصوصی انجام شده است.

وی گفت: آبخیزداری شیوه مدیریت آب وخاک درحوزه های آبخیز است که با عملیاتی سازه‌ای همچون ایجاد بند سنگی ملاتی، بتنی، خاکی و بیولوژیک شامل بذرکاری، کپه کاری، احیای جنگل با کاشت نهال‌های مناسب اجرا می شود.

مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان تاکید کرد: در اجرای برنامه‌های آبخیزداری امسال سعی بر این است که با جامع نگری همراه با اجرای عملیات مکانیکی و سازه ای مباحث مربوط به آموزش، ترویج و توانمند کردن مردم ساکن در حوزه های آبخیز و موارد مربوط به حقوق مردم نیز لحاظ شود.

وی با اشاره به اینکه با اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری بخشی از تنش آبی موجود در کشور برطرف خواهد شد،‌ افزود: با اجرای عملیات یاد شده بخش مهمی از مشکلات جمعیت زیستی که در اثر فرسایش و از دست دادن خاک حاصلخیز که از طرق مختلف طعمه سیل و یا فرسایش بادی می شود، برطرف خواهد شد.

 

انتهای پیام/م 

اجرای طرحهای آبخیزداری در اصفهان

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر