کد خبر: ۶۷۲۵۵۳۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶

نماینده ویژه رئیس جمهوری ازبکستان در افغانستان گفت که ازبکستان، افغانستان و پاکستان می‌توانند برای حمایت از طرح‌های اقتصادی و زیربنایی در منطقه، کمیسیون مشترک ایجاد کنند.

پیشنهاد ازبکستان برای تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی با افغانستان و پاکستانبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، نماینده ویژه رئیس جمهوری ازبکستان در افغانستان گفت که ازبکستان، افغانستان و پاکستان می‌توانند برای حمایت از طرح‌های اقتصادی و زیربنایی در منطقه، کمیسیون مشترک ایجاد کنند.

«عصمت الله ایرگاشیف» در نشست بررسی مسائل افغانستان در بروکسل گفت که ازبکستان، پاکستان و افغانستان می‌توانند برای حمایت از طرح های اقتصادی و زیربنایی در منطقه، کمیسیون مشترک ایجاد کنند.

وی افزود: ایجاد این کمیسیون برای بهبود روابط بین افغانستان و پاکستان، پیشبرد طرح‌هایی که هزاران فرصت شغلی ایجاد می‌کند، کمک خواهد کرد.

نماینده ویژه رئیس جمهوری ازبکستان در افغانستان اظهار داشت که هیئت ازبکستان در مورد این طرح‌ها با مقامات جدید پاکستان گفتگو کرده است.

ایرگاشیف اعلام کرد: نخست وزیر پاکستان از ایده ایجاد کمیسیون سه جانبه ازبکستان، پاکستان و افغانستان در طرح های اقتصادی و زیربنایی استقبال کرد.

تاکنون مقامات افغانستان و پاکستان در این باره ابراز نظری نکرده‌اند.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر