کد خبر: ۶۷۲۵۶۰۱
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵

کنگره ملی اختلالات عصبی، عضلانی و اسکلتی در دانشگاه علوم پزشکی بابل برگزار می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، هدی نقشینه استاد دانشگاه و دبیر علمی کنگره ملی اختلالات عصبی، عضلانی و اسکلتی گفت: کنگره ملی اختلالات عصبی، عضلانی و اسکلتی برای سومین سال متوالی است که به همت مرکز اختلالات حرکتی دانشگاه علوم پزشکی بابل در روز‌های ٢٣ و ٢٤ ابان ماه در دانشگاه علوم پزشکی بابل برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه دکتر کتابچی، دکتر قربانی و دکتر شهیدی سه مهمان برجسته این همایش خواهند بود، افزود: به دبیرخانه این کنگره ۸۰  چکیده مقاله ارسال شده است، که ۲۹ مقاله جهت ارائه بصورت سخنرانی و ٣٧ مورد بصورت پوستر پذیرفته شده است.

نقشینه گفت: هدف اصلی این کنگره فراهم نمودن بستری برای جلب مشارکت علمی و پژوهشی متخصصان در حوزه‌های مختلف مرتبط با بیماری‌های اسکلتی و عضلانی و متناسب سازی حوزه‌های پژوهشی با نیاز‌های جامعه بوده است.

دبیر علمی کنگره ملی اختلالات عصبی، عضلانی و اسکلتی افزود: گروه‌های هدف این کنگره شامل پزشکان عمومی، ارتوپدی و بیومکانیک، روماتولوژی، طب سالمندی، طب فیزیک و توانبخشی، پرستاری سالمندی، سلامت جامعه، پرستاری توانبخشی و بیماری‌های مغز و اعصاب هستند.

وی گفت: مزیت کنگره امسال سعی در جلب مشارکت همکاران در کلیه‌ی رشته‌های مرتبط است که به صورت تیمی در قبال بیماری‌های عضلانی اسکلتی فعالیت نمایند تا فرایند تشخیص، درمان و پیشگیری هر چه مطلوب‌تر در مورد این بیماری‌ها به انجام برسد و میتواند زمینه ساز معرفی عملکرد علمی و پژوهشی مرکز تحقیقات اختلالات حرکتی دانشگاه علوم پزشکی بابل در سطح کشور شود.

نقشینه افزود: حیطه‌های سخنرانی این همایش در زمینه نوروپاتی ها‌ی فشارنده و جدیدترین روش‌های درمان جراحی، اختلالات حرکتی در بیماری‌های نوروواسکولار و نحوه‌ی رویکرد به اختلالات حرکتی است.

انتهای پیام/ م

دانشگاه علوم پزشکی بابل میزبان کنگره ملی اختلالات عصبی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر