کد خبر: ۶۷۲۵۷۲۱
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸

معاون آمار و فن آوری اطلاعات دادگستری استان کرمان گفت:مرکز آمار و فن آوری اطلاعات قوه قضاییه در حال تهیه نرم افزارجامع بانک اطلاعات مجرمان است و به زودی در کل کشور راه اندازی خواهد شد.

نرم افزار جامع بانک اطلاعات مجرمان در کل کشور راه اندازی خواهد شدبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، حمید خالقی معاون آمار و فن آوری اطلاعات دادگستری استان کرمان در نشست مشترک با مدیرکل سیاسی امنیتی استانداری و جمعی از فرماندهان انتظامی استان کرمان گفت : کمیته ی نظارت و بررسی آمار، به منظور هماهنگی بیشترآمارهای اعلام شده از سوی 3 مجموعه دادگستری ، استانداری و نیروی انتظامی تشکیل شده است.

این مقام قضائی افزود :با توجه به هماهنگ نبودن آمار های اعلام شده از سوی 3 مجموعه دادگستری ، استانداری و نیروی انتظامی در زمینه های مختلف ازجمله کشفیات ، قتل ، سرقت ، طلاق و ... کمیته ای جهت بررسی این آمارها تشکیل شد.

وی با اعلام اینکه هدف از تشکیل این کمیته افزایش هماهنگی آمار های اعلام شده است، گفت : در مجموع می توان گفت این اختلافات اندک آماری، درست است چراکه بررسی آمارها در هر سازمان متفاوت است و در نهایت مشاهده می کنیم آمارها یکی است فقط متفاوت بررسی و بیان شده است.

این مقام قضائی افزود : در جلسه ای که بین این 3 مجموعه به میزبانی دادگستری استان کرمان برگزار شد تصویب شد که اطلاعات هر مجموعه به مجموعه دیگر ارسال شود تا هرجا مغایرتی وجود دارد برطرف شود.

معاون آمار و فن آوری اطلاعات دادگستری استان کرمان گفت :در حال حاظر استعلام بین سیستم قضایی و نیروی انتظامی مکانیزه نیست اما به زودی این ارتباط برقرار خواهد شد.

وی افزود : سیستم قضایی در راستای تکریم ارباب رجوع اقدام به راه اندازی دفاتر خدمات الکترونیک نموده است که صرفه جویی در وقت ، کاهش اطاله دادرسی و ثبت دقیق آمار ها را به ارمغان داشته است.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر دادگستری استان کرمان با نهادها و سازمان های مختلفی از جمله ادارات ثبت احوال، ثبت اسنادواملاک، پزشکی قانونی ،زندان وسراسر حوزه های قضائی استان ارتباط مکانیزه دارد گفت : این ارتباط و یکپارچه سازی اطلاعات در سازمان های مختلف باید صورت گیرد چراکه برنامه ریزی ها بر اساس آمارها صورت می گیرد و هرچه این آمارها دقیق تر باشد برنامه ها بهتر اجرا می شود.


انتهای پیام/س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر