کد خبر: ۶۷۲۶۰۹۲
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۱
محمدی:

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: برای تسهیل امور زائران عتبات عالیات، باید روادید الکترونیکی در همه ایام سال صادر شود.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ هیئتی از سفارت عراق متشکل از نماینده ویژه وزارت خارجه عراق برای امور اربعین، کاردار سفارت عراق در ایران و جمعی از اعضای کنسولی این سفارتخانه مهمان رییس سازمان حج و زیارت بودند.

در این دیدار صمیمانه طرفین بر گسترش همکاری‌های دوجانبه در خصوص تردد زائران تاکید کردند و راه‌های گسترش همکاری‌ها را مورد بررسی قرار دادند.

حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت در این دیدار دوستانه ضمن تقدیر از زحمات سفارت و دفاتر کنسولی عراق در صدور ویزای اربعین حسینی گفت: زمانی که کار و تلاش رنگ و بوی معنوی به خود می‌گیرد و با یک نوع عشق توأم می‌شود، با هیچ چیز قابل مقایسه نیست و نمونه بارز این موضوع را در ایام اربعین در خدمت گذاری به زائران شاهد بوده ایم.

وی افزود: امسال در ایام اربعین حسینی بیش از دو میلیون نفر در یک مقطع کوتاه از ایران عازم عتبات عالیات شدند که قطعا فراهم کردن مقدمات اعزام این جمعیت بیش از دو میلیون نفری کاری بسیار سنگین بود و زحمات همه دست اندرکاران به ویژه سفارت، کنسولگری‌ها و هیئت‌های کنسولی موقت و عملکرد شبانه روزی آنان نشان دهنده زحمات والای عزیزان و صرف انرژی در این مسیر بوده است.

به گفته محمدی، امسال با توجه به تلاش‌های صورت گرفته و همت دست اندرکاران ذی‌ربط، تمامی برنامه‌ها جدی تر، روان تر، سریع‌تر و آرامتر از سال‌های قبل انجام گرفت.

وی تاکید کرد: به طور قطع تمامی عزیزانی که در این مسیر زحمت کشیدند، پاداش و برکات نورانی تلاش‌های خود را از خداوند منان و حضرت امام حسین (ع) دریافت خواهند کرد.

رئیس سازمان حج و زیارت به حرکت شورانگیز زایران در اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: این حرکت زیبا هرساله گسترده‌تر می‌شود که به همین سبب باید از تجارب گذشته برای هموارتر شدن ارایه خدمات به زائران در آینده استفاده کنیم.

محمدی تاکید کرد: به طور قطع باید به گسترده‌تر شدن جمعیت زائران در سال‌های آینده دقت کنیم و با کمک یکدیگر اشکالات موجود را برطرف کنیم.

وی در ادامه به عملکرد سازمان حج و زیارت اشاره کرد و گفت: سازمان به عنوان متولی اعزام زائر به عتبات عالیات و حج، تلاش دارد که کار را برای مردم روان کند و قطعا شما نیز همین گام را برمی دارید.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین پیشنهاد کرد: برای تسهیل امور زائران، صدور روادید الکترونیکی یکی از راهکار‌های مهم است.

محمدی تصریح کرد: صدور روادید الکرونیکی موجب تسهیل عزیمت زائران عتبات عالیات خواهد شد و نمود این مهم نیز در ایام پرتردد به ویژه اربعین حسینی اثرگذار خواهد بود؛ البته این موضوع باید توسط دست اندرکاران ذیربط و وزارت خارجه عراق نیز بررسی شود.

وی در پایان از تلاش‌های دست اندرکاران و کاردار عراق در تهران و تمامی اعضای کنسولی‌ها تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه این دیدار مرتضی آقایی مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گزارش مفصلی در خصوص اقدامات صورت گرفته مانند صدور ویزا از سوی سفارت و دفاتر کنسولی عراق در ایران در ایام اربعین حسینی ارائه کرد.

موفقیت آمیز بودن روند صدور روادید در اربعین ۹۷

نصیر نماینده ویژه وزارت خارجه عراق در امور اربعین نیز ضمن تشکر از دعوت سازمان حج و زیارت گفت: خداوند را بابت موفقیت ایجاد شده در ایام اربعین حسینی شاکر هستیم.

وی افزود: در ابتدای روند صدور روادید اربعین حسینی برخی افراد تاکید می‌کردند که موفقیتی ایجاد نمی‌شود و نمی‌توانیم این روند آغاز شده را به انتها برسانیم، اما بنده معتقد بودم که فعالیتی که برای خداوند و اهل بیت باشد به نتیجه می‌انجامد و این برنامه ریزی‌ها نیز با همکاری طرفین و تلاش‌های شبانه روزی به موفقیت نایل آمد.

نماینده ویژه وزارت خارجه عراق با بیان اینکه تلاش دفاتر کنسولی صدور روادید و سفارتخانه به صورت شبانه روزی بود، تصریح کرد: خداوند را بابت موفقیت ایجاد شده شاکر هستیم و از همه دست اندرکاران و همراهان که همکاری لازم را با ماداشتند و شرایط لازم را فراهم کردند قدردانی می‌کنیم.

نصیر خاطرنشان کرد: معدود مشکلاتی در روز‌های نخست فرآیند صدور روادید وجود داشت که خوشبختانه با همکاری طرفین این مشکلات نیز رفع و کار‌ها روان شد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر