کد خبر: ۶۷۲۶۱۰۸
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۳

مدیرکل کمیته امداد اصفهان با بیان اینکه نیازمند گسترش سامانه‌های امتیازدهی اجتماعی برای مددجویان این نهاد هستیم ، تاکید کرد با گسترش این سامانه‌ها نیازمندان می‌توانند از اعتبار و ضمانت نیکوکاران برای دریافت وام بهره‌مند شوند.

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،محمدرضا متین پور، مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان در دیدار با نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، بابیان اینکه بزرگ‌ترین داشته این نهاد سرمایه اجتماعی و اعتماد و اقبال عمومی به آن است ، گفت:  باید شرایطی فراهم شود که نیکوکاران و کسانی که در امور عام‌المنفعه شرکت می‌کنند علاوه بر مباحث معنوی و اجر اخروی در سایر حوزه‌های اجتماعی و اقتصادی امتیازاتی به دست بیاورند.

وی به تجربه امتیازدهی اجتماعی در برخی کشورها اشاره کرد و گفت : راه‌اندازی چنین سازوکاری باعث می‌شود که انگیزه اضافه‌تری در اشخاص برای استفاده از ظرفیت ها و توانایی‌های فردی خود در کمک به نیازمندان به وجود بیاید و فرصت‌ها و امکانات جدیدی پیش روی فعالان عرصه خیر و احسان قرار بگیرد.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان بابیان اینکه در حال حاضر در سامانه اعتبار سنجی بانک‌ها اکثر مددجویان تحت حمایت این نهاد حائز شرایط اخذ وام بانکی نمی‌شوند، گفت: ماهیت اقتصادی بانک‌ها به‌عنوان بنگاه‌های خصوصی که در اولویت اول مأمور به افزایش سود صاحبان خود هستند باعث می‌شود که برای حل مسئله ناتوانی نیازمندان برای دریافت وام علاوه بر تصویب قوانین به گسترش سامانه‌های امتیازدهی اجتماعی نیازمند باشیم.

متین پور بابیان اینکه با گسترش این سامانه‌ها نیازمندان می‌توانند از اعتبار و ضمانت خیران و نیکوکاران برای دریافت وام بهره‌مند شوند، گفت: با تصویب قوانین و اعطای امتیازات فرهنگی و اقتصادی می‌توان به گسترش این سامانه‌های امتیازدهی اجتماعی کمک کرد.
وی بابیان اینکه به‌نوعی کمیته استمهال وام و تعهدات مالی برای مددجویان، نیازمندیم، گفت: امیدواریم با تمایل مناسبی که نمایندگان محترم استان اصفهان به حل این معضل نشان داده‌اند در مجلس شورای اسلامی شاهد تصویب قوانینی درزمینه حمایت بیشتر از برنامه‌های توانمندسازی مددجویان باشیم.
حیدر علی عابدی نماینده مردم اصفهان در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این دیدار با قدردانی از تمرکز کمیته امداد بر توانمندسازی نیازمندان ، گفت : ارزشی که در این نهاد به کار داده می‌شود تحسین‌برانگیز است.
وی بابیان اینکه سخت‌ترین لحظات شغل نمایندگی در مراجعات مردمی و دیدن و شنیدن محرومیت‌ها و نیازهای مردم رقم می‌خورد ، گفت : اقشار محروم قربانیان سیاست‌های غلط هستند و با هر حرکت اشتباه قانون‌گذاران به تعداد مددجویان اضافه می‌شود.
نماینده مردم شهر اصفهان در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود با اشاره به‌ضرورت پاسخگویی و شفافیت فعالان عرصه خیر و احسان ، گفت : باید بر مؤسسات خیریه هم درزمینه اخذ مجوز و هم درزمینه مصرف کمک‌های جمع‌آوری‌شده در جهت نیت واقفان و مؤسسان، نظارت صورت بگیرد.

انتهای پیام/م

بزرگ‌ترین داشته کمیته امداد اصفهان سرمایه اجتماعی ، اعتماد و اقبال عمومی است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر