کد خبر: ۶۷۲۶۱۹۴
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۰
وزیر جهاد کشاورزی در بیرجند:

وزیر جهاد کشاورزی گفت: بدون ابزار، ادوات، ماشین آلات و سایر تجهیزات، کشاورزی نمی‌تواند روی پای خود بایستد یا توسعه یابد.

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ؛ محمود حجتی  وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه بازدید از شرکت تام اروند ماشین، شعبه تراکتورسازی فردوس در جمع خبرنگاران گفت: مکانیزاسیون چه در زمینه خاک ورزی و چه مسائل مربوط به کاشت، داشت و برداشت همه جا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: بدون ابزار، ادوات، ماشین آلات و سایر تجهیزات، کشاورزی نمی‌تواند روی پای خود بایستد یا توسعه یابد.

وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: در دولت یازدهم مکانیزمی در حوزه وزارت، بانک کشاورزی و واحد‌های تولیدی ادوات کشاورزی و خود کشاورزان به عنوان چهار ضلع طراحی شده است.

وی ادامه داد: در این طرح کشاورز بر اساس شناخت و آموزش‌هایی که دیده اعلام نیاز می‌کند و در نهایت به بانک معرفی می‌شود بانک نیز بجای پول، حواله ماشین آلات در اختیار وی قرار می‌دهد.

حجتی اظهار داشت: در پنج سال گذشته این شیوه عملیاتی شده و تاکنون در این زمینه ۶ هزار میلیارد تومان خط اعتباری به صورت حواله پرداخت شده است.

وی افزود: هر سال این حواله مجدد شارژ و اعتبار در اختیار کشاورز قرار می‌گیرد این باعث می‌شود تقاضای موثر همیشه در ارتباط با ماشین آلات در واحد‌های تولیدی وجود داشته و از طرفی کشاورز نیز به تجهیزات مورد نیاز خود برسد.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه به قنات بلده فردوس اشاره کرد و گفت: مقرر شد با همکاری کشاورزان و نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی، مطالعات جامع برای افزایش راندمان آب قنات بلده انجام شود تا آب را از مظهر قنات با لوله گذاری به مزارع نزدیکتر کنیم.

وی افزود: کشاورزی شهرستان فردوس به خاطر مشکلات خشکسالی ها، سرمازدگی و آفات در این سال‌ها آسیب‌هایی دیده است، اما با توجه به توانمندی و تجربه و آمادگی کشاورزان این مشکلات را پشت سر خواهند گذاشت.

حجتی با بیان اینکه تولید عمده کشاورزان فردوس محصول انار است، افزود: راندمان آب قنات بلده متاسفانه به خاطر مسائلی، بسیار پایین و حدود ۲۰ درصد است.

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: باید باغات شهرستان فردوس از حالت سنتی خارج شود و با شیوه آبیاری تحت فشار کشاورزی کنند .

وزیر جهاد کشاورزی ظهر روز گذشته (جمعه) به منظور بهره برداری و بازدید از طرح‌های بخش کشاورزی خراسان جنوبی وارد این استان شد و به همراه هیاتی از مدیران ارشد این وزارتخانه مورد استقبال معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی قرار گرفت.

 

انتهای پیام/ی

وزیر جهاد کشاورزی در بیرجند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر