کد خبر: ۶۷۲۶۲۷۴
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۳:۵۴

رییس فدراسیون ورزش های همگانی جمهوری اسلامی ایران گفت: باید در همه ی شهرستان ها به هر طریقی که می توان یک جاده ی سلامتی ایجاد کرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، علی مجدآرا رییس فدراسیون ورزش های همگانی جمهوری اسلامی ایران در مجمع سالانه هیئت ورزش های همگانی استان کرمان که در مهمانسرای جهانگردی ماهان برگزار شد، ضمن تبریک به جامعه ورزش، هیئت همگانی و مردم استان کرمان، به دلیل حضور امیری خراسانی در رأس ورزش این استان بیان داشت: خوشبخانه مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان خوب برنامه هایشان را پیاده می کنند و به این متکی نیستند که چه کسی بر کرسی استانداری بنشیند و چه کسی از این کرسی برود.

وی از انتخاب امیری خراسانی به عنوان عضو شورای راهبردی فدراسیون ورزش های همگانی خبر داد و ابراز امیدواری کرد: بتوانیم از این منویات و فکر های خوبی که دارند، بهره برداری کنیم.

مجدآرا افزود: با توجه به صحبت هایی که انجام شد، می خواهیم امیری خراسانی برای ورزش همگانی سراسر ایران راهبرد دهند که یک سند تفاهم نامه نیز مبنی بر موارد مختلف پیش بینی شده برای توسعه ورزش های همگانی با وی امضا شده است.

وی تصریح کرد: حجت الاسلام حسینی، رییس هیئت ورزش های همگانی استان کرمان نیز به عنوان مشاور فدراسیون هستند و باید در این قضیه به ما کمک کنند، تا بتوانیم ورزش همگانی را به یک مکان خوبی ارتقا دهیم.

مجدآرا فدراسیون ورزش های همگانی را یک فدراسیون برنامه محور دانست و یادآور شد: این فدراسیون تنها فدراسیون معینی است که دارای بیش از 60 کمیته و انجمن می باشد.

رییس فدراسیون ورزش های همگانی جمهوری اسلامی ایران بیان داشت: این فدراسیون، یک سند توسعه دارد و بر مبنای آن دو جلد کتاب سند تحول، تعالی و آینده نگری و بیش از 80 طرح عملی و دستورالعمل عملیاتی دارد که بیش از 7 هزار نفر ساعت روی آن کار شده است.

مجدآرا به برگزاری آمایش سرزمینی منطقه 10 کشور با حضور استان های کرمان، سيستان و بلوچستان، هرمزگان و جزيره كيش به ریاست حجت الاسلام حسینی، رییس هیئت ورزش های همگانی استان به میزبانی کرمان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه هیئت رییسه فدراسیون با حضور بیش از 120 شرکت کننده در این همایش عملی حضور دارند که برگزاری چنین همایشی جای بسی تبریک دارد.

وی درباره ی تخصیص ۲۷ صدم درصد از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز افزود: خوشبختانه وزیر ورزش و جوانان در جلسه ای که با روسای فدراسیون ها داشتند، اعلام کردند این اعتبار فقط و فقط در حوزه همگانی بکار می رود و فقط و فقط به سر پنجه ها داده می شود، تا در استان ها در حوزه همگانی عملیاتی کنند.

مجدآرا با اعلام اینکه هر فدراسیون یک حوزه همگانی دارد، تصریح کرد: دفتر مشترک حوزه همگانی باید در خود هیئت ورزش های همگانی وجود داشته باشد تا بتواند همه ی همایش ها و برنامه ها را هماهنگ و جشنواره ها و برنامه های همگانی را یک سال در سطح استان برنامه ریزی و اجرا کنند، و از این اعتبار می توان در بحث های عمرانی، به ویژه در جاده های سلامتی، پارک های بانوان و ... استفاده کرد.

وی با ابراز خرسندی از قابلیت های بسیار بالای 30 کیلومتر جاده ی کرمان ـ ماهان یادآور شد: چقدر لذت بخش است وقتی انسان از کرمان به سمت ماهان می آید و این جاده ی عظیم با قابلیت های بسیار بالا در بحث دوچرخه سواری، پیاده روی و ... را می بیند.

 رییس فدراسیون ورزش های همگانی جمهوری اسلامی ایران بیان داشت: همه ی استان ها باید بیایند و از این کار درس بگیرند.

وی تأکید کرد: باید در همه ی شهرستان ها به هر طریقی که امکان دارد، یک جاده ی سلامتی ایجاد شود.

مجدآرا، هنر مدیریت را شناخت نقاط کانونی، اولویت بندی و تمرکز روی اولویت دانست و گفت: باید تمام افکار خود را روی کاری که انجام می دهیم، متمرکز کنیم و از آن جایی که 14 طرح در وزارت مصوب شده است، ما آنها را به هیئت ها ابلاغ کردیم و این 14 طرح باید در استان ها انجام شوند.

 وی افزود: این طرح ها به صورت عملیاتی و برنامه ریزی شده و مدون هستند و باید روی آنها کار شود تا نتیجه شان را ببینیم.

مجدآرا تصریح کرد: به دنبال این هستیم که همه با ضرباهنگ زمان پیش روید و برنامه ها را به نحوی پیش ببرید که ثمرات این برنامه ها را در استان ببینیم.

وی یادآور شد: اعتقاد داریم، کسی که در جستجوی توسعه هست، نگاه به آینده دارد و در مطالعات آینده شاختی هم دو گزینه مبنی بر اینکه "در آینده چه اتفاقی می افتد" و "در آینده چه اتفاقی باید بیفتد"، مطرح هستند، پس باید این سند تحول و این 14 طرحی که برای شهرستان ها در قالب کتابی طراحی شده است، عملیاتی شوند.

رییس فدراسیون ورزش های همگانی جمهوری اسلامی ایران بیان داشت: هیچ کاری تصادفی نیست و برنامه ریزی می خواهد.

مجدآرا گفت: ما برای همه ی استان ها این کتاب را تکثیر کردیم و به تعداد تمام شهرستان ها در اختیارشان گذاشتیم که باید هر استان برای توجیه این طرح ها یک گردهمایی با حضور شهرستان هایش داشته باشد تا این تحول در شهرستان ها هم ایجاد شود.

وی با اعلام اینکه متأسفانه همه معتقدیم ورزش خیلی خوب است ولی در عمل دچار ضعیف هستیم، تأکید کرد: باید بیاییم در عمل کار کنیم و برای این کار تا جایی که می توانیم برنامه ریزی کنیم.

مجدآرا با بیان اینکه ما نیامده ایم یک هیئت، یک اداره و یک فدراسیون را اداره کنیم، افزود: ما در شهرستان ها و استان ها مسئول پرورش هیئت و فدراسیون هستیم، و برای این کار باید خلق روش کنیم و تنوع داشته باشیم.

رییس فدراسیون ورزش های همگانی جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنانش ابراز امیدواری کرد: به زودی استاندار کرمان مشخص شود تا بتوان با وی به عنوان سفیر ورزش دیداری داشت.

مجدآرا،  فرمانداران در شهرستان ها را به عنوان مسئول ورزش همگانی دانست و تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم نیازهای حرکتی مردم را برنامه ریزی کنیم.

وی خطاب به حاضر یادآور شد: بیایید دست در دست هم دهیم و برنامه ای داشته باشیم تا بتواینم سند تحول و تعالی و آینده نگری  استان را با کمک مدیرکل ورزش به سرمنزل و مقصود برسانیم.

انتهای پیام/ب

مجمع سالانه هیئت ورزش های همگانی استان کرمان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر