کد خبر: ۶۷۲۶۳۲۲
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۵

معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان از تصمیم دولت برای تبدیل کردن ولسوالی «جاغوری» غزنی به یک ولایت مستقل خبر داد.

شاه حسین مرتضوی: «جاغوری» یک ولایت مستقل می شودبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، شاه حسین مرتضوی، معاون سخنگوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان از تصمیم دولت برای تبدیل کردن ولسوالی «جاغوری» غزنی به یک ولایت مستقل خبر داد.

معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان بیان داشت: واحدهای اداری مورد بازنگری قرار می گیرد و بر اساس آن، ولسوالی جاغوری، ولایت خواهد شد.

شاه حسین مرتضوی افزود: «رئيس جمهور در سفر به باميان و دايكندی از بازنگری درحكومت داری خبر داد؛ بر اساس تصمیم آقای غنی از تعداد وزارتخانه ها كاسته شده و به شمار ولايت ها افزوده خواهد شد.»

معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان اظهار داشت: «رئيس جمهور گفت واحد‌های اداری مورد بازنگری قرار می گيرد و ارتقای جاغوری به ولايت از خواسته های ديرینه‌ مردم است.»

مرتضوی تاکید کرد که با ايجاد ولايت جاغوری، امنيت در مالستان، جاغوری، قرباغ و ارزگان نيز بهبود خواهد يافت.

طرح جدید دولت افغانستان برای تبدیل کردن جاغوری به ولایت در حالی مطرح می شود که طالبان از دو هفته پیش حملات گسترده ای را به ولسوالی های جاغوری و مالستان ولایت غزنی و ولسوالی ارزگان خاص ولایت ارزگان راه اندازی کرده اند.

حملات گسترده طالبان به این مناطق که از امنیت خوبی برخوردار بود با انتقادهای تند شهروندان از دولت همراه بوده است. شمار زیادی از شهروندان، دولت را به بی توجهی نسبت به دفاع از مردم مناطق مرکزی متهم می کنند.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر