کد خبر: ۶۷۲۶۶۷۰
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
معاون وزیر ارشاد در شهرکرد:

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: لایحه حمایت از مالکیت فکری و معنوی، به زودی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی بررسی می‌شود.

لایحه مالکیت معنوی به زودی بررسی می‌شودبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان، سید هادی حسینی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر به شهرکرد گفت: لایحه حمایت از مالکیت فکری و معنوی اکنون در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است و قرار بود پیش از تعطیلات مجلس به صحن علنی بیاید.

وی اضافه کرد: جلسه رأی اعتماد به چهار وزیر جدید و لایحه حمایت از مالکیت صنعتی که نیمی از آن در صحن بررسی شده بود، باعث تأخیر در بررسی لایحه حمایت از مالکیت فکری و معنوی در صحن علنی شد و بررسی آن به هفته‌های بعد موکول گردید.

حسینی افزود: به احتمال زیاد،  لایحه حمایت از مالکیت فکری هفته آینده، برای بررسی نمایندگان به صحن علنی مجلس شورای اسلامی آورده شود و از سوی نمایندگان مجلس هم به تصویب برسد.

وی ادامه داد: در این لایحه که توسط جمعی از اساتید دانشگاه، حوزه‌های علمیه، کارشناسان خبره حقوقی و نمایندگان مجلس تدوین شده، منافع مالکان در بخش معنوی و فکری در نظر گرفته شده است.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص لایحه نظام صنفی خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای هم گفت: این لایحه نیز در نوبت بررسی است و هنوز مشخص نیست که چه زمانی در دستور کار نمایندگان مجلس قرار می‎گیرد.

حسینی درباره وجود برخی از مشکلات برای بیمه هنرمندان و خبرنگاران اظهار داشت: این مشکلات حقوقی نیست، بلکه مسأله اصلی بیمه هنرمندان و خبرنگاران، تأمین اعتبار بود که با اقدامات مطلوب دولت در این زمینه، اعتبار لازم به تعداد خبرنگاران و هنرمندان بیمه شده، تأمین گردیده است.

وی اضافه کرد: نکته مهم اینجاست که برخی از افراد که خبرنگار نیستند هم در زمره خبرنگاران قرار گرفته و بیمه شده اند.

حسینی تصریح کرد: تأمین و مراقبت از بیمه خبرنگاران، رسالت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است تا افراد غیر به جای خبرنگاران بیمه نشوند و فرد بیمه شده باید به طور حتم خبرنگار باشد.

وی با بیان اینکه خبرنگاران قشر زحمت‌کش جامعه و به دنبال رسالت خبری و اطلاع رسانی هستند، تأکید کرد: مجلس شورای اسلامی و دولت باید برای کاهش نگرانی خبرنگاران در حوزه بیمه، بیشتر از گذشته به تخصیص اعتبار لازم در این راستا توجه داشته باشد.

انتهای پیام/س

سفرمعاون وزیر ارشاد به چهارمحال و بختیاری

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر