کد خبر: ۶۷۳۱۰۰۲
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰
۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰
کد خبر : ۶۷۳۱۰۰۲
خانم‌ها بخوانند؛

استفاده از ابزاری مانند موچین موجب آسیب به مو‌های ابرو می‌شود و روند طبیعی رشد را دچار اختلال می‌کند.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ حوزه کلینیک در نظر دارد مهم‌ترین مسائل بهداشتی، درمانی و مهارت زندگی که خانم‌ها باید بدانند را در اختیار آنها قرار دهد.

ابرو نقش مهمی در زیبایی و چهره خانم‌ها دارد به همین دلیل بسیاری از خانم‌ها علاقه دارند تا ابروهای پرپشت و طبیعی داشته باشند.

معمولا بیشتر خانم‌ها در سنین پایین ابروهای زیبا و پر پشتی دارند و به تدریج با افزایش سن ابروها کم پشت و نازک می‌شوند، خانم‌های بسیاری از عارضه ریزش ابرو یا کم پشتی آن شکایت دارند و علاقه‌مند هستند تا ابروهای پرپشت و طبیعی داشته باشند.

بر اساس نظر متخصصان کم پشتی ابرو یا ریزش آن علل متفاوتی چون افزایش سن و اختلالات هورمونی دارد البته علت اصلی ریزش مو در خانم‌هایی که بیماری خاصی ندارند برداشتن و مرتب کردن نادرست ابروها است.

خانم‌های جوان اغلب ابروهایشان پرپشت است اما به تدریج به دلیل برداشتن ابرو دچار ریزش و کم پشتی می‌شوند، موچین که یکی از ابزار مورد استفاده برای مرتب کردن ابروها و مدل دادن به منظور زیبایی است می‌تواند موجب فیبروز شدن یا از بین رفتن ریشه مو شود.

در مواردی هنگام مرتب کردن ابروها با موچین تنها ساقه مو از پوست بیرون نمی‌آید در فولیکول مو یا ریشه آن خونریزی میکروسکوپی بروز می‌کند و این خونریزی موجب از بین رفتن ریشه مو می‌شود و به همین دلیل از این محل دیگر ابرویی رشد نمی‌کند.

حذف موچین برای مرتب کردن ابرو و جایزگزینی این ابزار با تیغ و قیچی می‌تواند از مردن ریشه مو و کم پشتی آن جلوگیری کند که به دنبال آن خانم‌ها همیشه ابروهای پرپشت و زیبایی خواهند داشت.

بهترین روش برای مرتب کردن ابرو

تراشیدن بهترین روش برای مرتب کردن ابرو است اما برای حذف موهای زائد صورت می‌تواند از موچین استفاده کرد تا موهای زائد صورت به مرور زمان کمتر شود.

بر خلاف باور بسیاری از خانم‌ها به نظر متخصصان پوست استفاده از مداد یا سایه ابرو در خانم‌های سالم که حساسیت پوستی ندارند موجب ریزش ابرو نمی‌شود .

اگر خانم‌ها پس از استفاده از مداد و سایه دچار عارضه پوستی چون سوزش و خارش نشوند می‌‌توانند بدون نگرانی از این لوازم در صورتی که استاندارد هستند استفاده کنند البته اگر خانمی به یکی از مواد موجود در این لوازم حساسیت داشته باشد پس از استفاده از آنها دچار حساسیت پوستی و خارش و سوزش می‌شود که به دنبال آن ممکن است موهای ابرو کمی آسیب ببینند.

رنگ کردن ابروها به طور مداوم منجر به ریزش ابرو از بین رفتن ریشه نمی‌شود اما این کار در مرور زمان می‌تواند منجر به خشکی و شکنندگی موهای ابروی خانم‌ها شود، بر خلاف باور بسیاری از خانم‌ها روغن بادام هیچ تاثیری در پر پشتی ابرو ندارد و در صورتی که به دلایلی چون استفاده از موچین، فولیکول و ریشه مو از بین برود هیچ ماده‌ای دیگر نمی‌تواند باعث رشد موی ابرو شود.

برخی از بیماری‌ها به ویژه اختلالات هورمونی مانند مشکلات تیروئید می‌تواند باعث خشکی و شکنندگی موهای ابرو شود، یکی دیگر از بیماری‌ها که می‌تواند ریزش سکه‌ای و غیر یک نواخت ابروها شود آلوپسی نام برد که یک بیماری خود ایمنی است.

خانم ها باید توجه داشته باشند که استرس و اضطراب و برخی اختلالات روانی می‌تواند عامل ریزش ابرو شود افزون بر این برخی از خانم‌ها عادت دارند تا با موهای سر و ابروی خود بازی کنند که این مسئله موجب ضعیف شدن ریشه‌های آن می‌شود.

افزون بر این‌ها خانم‌ها باید بدانند تغذیه می‌تواند در رشد یا ریزش موهای سر تأثیر گذار باشد البته اثر تغذیه در پرپشتی یا ریزش موهای ابرو خیلی تأثیرگذار نیست.

انتهای پیام /

 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر