کد خبر: ۶۷۳۳۱۵۷
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از آغاز عملیات مرمت ۴ پروژه تاریخی در شهر‌های ماهان و جوپار خبرداد.

عملیات مرمت پروژه های تاریخی در ماهان و جوپاربه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان غلامرضا فرخی مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: در حال حاضر پروژ‌های مرمتی صحن میرداماد آستانه شاه نعمت الله ولی، عمارت شتر گلوی ماهان و همچنین بافت تاریخی شهر‌های ماهان و جوپار در دست انجام است.

وی افزود: صحن میر داماد مجموعه شاه نعمت الله، ولی یکی از یادگاران دوره صفویه است.

فرخی به مرمت بافت تاریخی شهر ماهان اشاره و تصریح کرد: خیابان مدرس که جزو بافت تاریخی این شهر محسوب می‌شود، یکی از قدیمترین معابر اصلی ماهان محسوب می‌شود که طی ماه‌های اخیر عملیات بدنه سازی بخشی از آن انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه عمارت شتر گلو یکی از خانه‌ای اعیانی مربوط به متولی باشی آستانه شاه نعمت الله، ولی ماهان است، گفت: این عمارت توسط نورعلی شاه، معمار چیره دست در دوره قاجار احداث شده که در حال حاضر با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال مرمت است.

فرخی با بیان اینکه محله پیشه و شش مقسم نیز از قدیمترین محله‌های شهر جوپار محسوب می‌شود، اظهارکرد: این محله که در گذشته ارتباط قنات گوهر ریز با مرکز شهر و همچنین آستانه امامزادگان جوپار را ایجاد می‌کرده، هم اکنون جداره‌های تاریخی آن در حال مرمت می‌باشد.

انتهای پیام/ح

مرمت بناهای تاریخی ماهان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر