کد خبر: ۶۷۳۸۲۷۷
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۴

معمولا مسلمانان هر کاری می‌کنند تا بهشت نصیبشان شود، اما بیشترین اهالی بهشت زنان هستند یا مردان؟!

بهشت؛ جایگاهی پاک و زیبا که هر کدام از ایمان آورندگان به خداوند آرزوی رسیدن و ماندن در چنین جایی را دارد. اما مسئله‌ای که در این میان مطرح می‌شود این است که بیشترین افراد و اهالی این جایگاه ویژه مرد هستند یا زن؟

امروز باشگاه خبرنگاران جوان با گردآوری مطالبی پیرامون این موضوع قصد دارد تا به پاسخ این سوال بپردازد.

بیشترین اهالی بهشت مردانند یا زنان؟! / زنان چطور بهشتی می‌شوند؟!

معرفی بهشت

بهشت جای خوش آب و هوا، فراوان نعمت و آراسته است که نیکوکاران پس از مرگ در آن جاودان باشند.

در قرآن کریم نیز تعبیراتى از بهشت شده است، از جمله: «دارالسلام» (سراى سلامت) «دارالآخرة» (سراى بازپسین) و «جنّة»، که این کلمه بیش از صد بار به صورت مفرد و تثنیه و جمع ذکر شده و به صفات: «عدن» (قرارگاه دائمى) و «خُلد» (جاوید) و «نعیم» (انواع کامرانیها) و «مأوى» (جایگاه)، موصوف گشته و به «عرضُها السماوات والارض»، (پهناى آن آسمان‌ها و زمین است) و «تجرى من تحت‌ها الانهار»، (جویبار‌ها در کنار باغ هایش بگذرند)، و حورالعین و غلمان صفابخش آن باشند، وصف آن فرموده و آن را پاداش عمل صالح و تقوى و خداترسى و تسلیم قرار داده است.


بیشتر بدانید: چرا بهشت یک در بیشتر از جهنم دارد؟


مرحوم شیخ صدوق رحمةالله علیه در کتاب «اعتقادات» خود که مبیّن عقاید شیعه است در این باره چنین مى گوید: اعتقاد ما درباره بهشت این است که آن سراى جاودان و جایگاه سلامت است، مرگ و پیرى و بیمارى و رنج و آفت و زوال در آن راه ندارد، غم و اندوه و نیاز و درویشى در آنجا نباشد، بى نیازى واقعى و خوشبختى حقیقى و وطن اصلى در آنجا است، سراى شرف و بزرگوارى است، که ساکنین آن را خستگى و ملال دست ندهد. هر آنچه بخواهند و دل آن‌ها بدان میل کند و دیدگان از آن لذت ببرد در آنجا فراهم بُوَد و در آنجا جاویدان باشند.

خانه اى است که ساکن آن خانه در جوار حضرت پروردگار و دوستان و اولیا و مقربان درگاهش، زندگى مى کند.

بهشتیان که در نهایت خوشى و کامرانى روزگار مى گذرانند نوع کامرانى آن‌ها متفاوت است. آن که در عبادت پروردگار همت والائى داشته و شوق لقاى خداوند متعال انگیزه بندگى او بوده، وى به نعمت تقدیس و تسبیح و تحمید و تکبیر ذات اقدسش متنعم باشد و آن که به منظور راه یافتن به بهشت برین و لقاى حور عین، خداى را عبادت نموده باشد به انواع خوردنی‌ها و نوشیدنی‌ها و آمیزش با مهرویان و به خدمت گرفتن نوباوگان بهره‌مند گردد...


بیشتر بدانید: چه کسانی از جهنم به بهشت می‌روند؟


بیشترین اهالی بهشت مردانند یا زنان؟! / زنان چطور بهشتی می‌شوند؟!

آیاتى از قرآن درباره بهشت

«إِنَّ الْمُتَّقینَ فی جَنَّاتٍ وَ نَعیمٍ».

«فاکِهینَ بِما آتاهُمْ رَبُّهُمْ وَ وَقاهُمْ رَبُّهُمْ عَذابَ الْجَحیمِ».

«کُلُوا وَاشْرَبُوا هَنیئاً بِما کُنْتُمْ تَعْمَلُونَ».

«مُتَّکِئینَ عَلى سُرُرٍ مَصْفُوفَةٍ وَ زَوَّجْناهُمْ بِحُورٍ عینٍ».

«وَالَّذینَ آمَنُوا وَاتَّبَعَتْهُمْ ذُرِّیَّتُهُمْ بِإیمانٍ أَلْحَقْنا بِهِمْ ذُرِّیَّتَهُمْ وَ ما أَلَتْناهُمْ مِنْ عَمَلِهِمْ مِنْ شَیْ‌ءٍ کُلُّ امْرِئٍ بِما کَسَبَ رَهینٌ».

«وَأَمْدَدْناهُمْ بِفاکِهَةٍ وَلَحْمٍ مِمَّا یَشْتَهُونَ».

«یَتَنازَعُونَ فی‌ها کَأْساً لالَغْوٌ فی‌ها وَلا تَأْثیمٌ».

«وَ یَطُوفُ عَلَیْهِمْ غِلْمانٌ لَهُمْ کَأَنَّهُمْ لُؤْلُؤٌ مَکْنُونٌ». (سوره طور، ۱۷-۲۴)

(پرهیزکاران در بهشت و خوشى و شادمانى و کامرانى اند. آنان به مواهب و عطایاى خداوندگار خویش دلشادند و از عذاب دوزخ در امان خداى خویش اند. به آنان خطاب مى شود که (از انواع خوردنی‌ها و نوشیدنی ها) بخورید و بیاشامید، گوارا باد شما را پاداش اعمال نیکتان. تکیه زنندگانند بر تخت هائى که به کنار یکدیگر صف داده شده اند و با همسران زیبا جفتشان کرده ایم؛ و آنان که به خدا ایمان آورده و فرزندانشان نیز در ایمان از آن‌ها پیروى کرده اند ما آن فرزندان را (جهت تکمیل شادمانیشان) به آن‌ها ملحق مى سازیم و از پاداش عملشان هیچ نمى کاهیم، هر کسى در گرو کردار خویش مى باشد و بر آن بهشتیان از هر نوع میوه و گوشت که مایل بوند، فراوان بیفزائیم.


این مطلب را از دست ندهید: بهشت و جهنم در روز قیامت در کجا برپا می‌شود؟


آن‌ها در بهشت جام (نوشابه هاى گوارا) را چنان سریع از دست یکدیگر بگیرند که گوئى منازعه مى کنند، در صورتى که آنجا کار بیهوده و گناه نباشد و پسرانى، چون مروارید از صدف بیرون ناشده گردشان جهت انجام خدمت مى گردند).

«مَثَلُ الْجَنَّةِ الَّتی وُعِدَ الْمُتَّقُونَ فی‌ها أَنْهارٌ مِنْ ماءٍ غَیْرِ آسِنٍ وَ أَنْهارٌ مِنْ لَبَنٍ لَمْ یَتَغَیَّرْ طَعْمُهُ وَ أَنْهارٌ مِنْ خَمْرٍ لَذَّةٍ لِلشَّارِبینَ وَ أَنْهارٌ مِنْ عَسَلٍ مُصَفًّى وَ لَهُمْ فی‌ها مِنْ کُلِّ الثَّمَراتِ وَ مَغْفِرَةٌ مِنْ رَبِّهِمْ...». (سوره محمد-۱۵)

وصف بهشتى که خداترسان بدان وعده داده شده اند، این است که جویبارهائى در آن است از آب زلال گوارا و جویهائى از شیر که مزه اش تغییر نکند و جوی‌ها از عسل تصفیه شده و برای آن‌ها است از هر میوه اى و بخشش و خوشنودى از پروردگارشان...

بیشترین اهالی بهشت مردانند یا زنان؟! / زنان چطور بهشتی می‌شوند؟!

روایاتى درباره بهشت

امیرالمؤمنین علیه السلام در وصف بهشت چنین مى فرماید: درجاتى است که هر یک بر دیگرى برترى خاص خود را دارد و جایگاههائى که با یکدیگر متغایرند، نعمتهایش پایان نپذیرد و ساکنان آن هرگز از آن کوچ نکنند، جاویدانند که براى همیشه در عنفوان جوانى در آن زندگی کنند... (بحارالأنوار: ۸/۱۶۲)

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمود: هیچ لذت در حقیقت لذت نباشد اگر پس از آن جهنم باشد و هیچ ناکامى را نتوان ناکامى گفت: اگر بهشت را در پى بُوَد، هر لذت جز بهشت، ناچیز و هر بلا و بدبختى جز آتش دوزخ سلامتى است. (بحار: ۸/۱۹۹)


این مطلب را از دست ندهید: بهشت جای چه افرادی است؟/ آیا امکان دارد که غیرمسلمانان نیز وارد بهشت شوند؟


امام باقر علیه السلام فرمودند: بهشت در آغوش ناکامى‌ها و صبر است اگر کسى در دنیا بر ناکامى‌ها و مشکلات صبر کند به بهشت رود و جهنم در آغوش شهوات و لذات است، هر کس در این دنیا به دنبال لذّات و شهوات نفسانى و کامروائى بود به دوزخ رود. (بحار: ۷۱/۷۲)

امام صادق علیه السلام فرمود: بهشت را دریست به نام باب المعروف که جز کسانى که خیرشان به مردم رسیده بدان در نیایند. (بحار: ۸/۱۹۷)

بیشترین اهالی بهشت مردانند یا زنان؟! / زنان چطور بهشتی می‌شوند؟!

بیشترین ساکنان جهنم زنان هستند یا مردان؟

بیشترین اهل جهنم را در مراحل ابتدایی زنان تشکیل می‌دهند، ولی بسیاری از آنان زود پاک‌شده یا به شفاعت از جهنم نجات یافته و بهشتی می‌شوند.

آیا این روایت صحیح است که بیشترین ساکنان جهنم و کمترین ساکنان بهشت زنانند؟

روایت به این مضمون از رسول خدا (ص) هست ازجمله در همان حدیث حولاء عطار دارد:

والذی بعثنی بالحق نبیا ورسولا، لقد بعثنی المقام المحمود، فعرضنی علی جنته وناره، فرأیت أکثر أهل النار النساء، فقلت: یا حبیبی جبرئیل، ولم ذلک؟ فقال: بکفرهن، فقلت یکفرن بالله عزوجل، فقال: لا، ولکنهن یکفرن النعمة، فقلت: کیف ذلک یا حبیبی جبرئیل؟ فقال: لو أحسن إلی‌ها زوج‌ها الدهر کله، (لم یبد إلیها) سیئة قالت: ما رأیت منه خیرا قط.

قسم به آن خدایی که مرا به حق مبعوث کرد و به مقام محمود رساند، جبرئیل بهشت و دوزخ را بر من عرضه کرد و بیشتر اهل جهنم را از زنان دیدم و از جبرئیل علت پرسیدم و ایشان فرمود: به خاطر کفر و ناسپاسی آن‌ها است. غالب زنان از این‌که شوهرشان یک عمر خدمتشان می‌نمایند، تشکر نمی‌نمایند، اما همین‌که یک‌بار به زن بدی کند، خطاب به شوهر می‌گوید: در عمرم از تو خیری ندیدم.


این مطلب را از دست ندهید: شلوغ‌ترین طبقه جهنم کجاست و چه کسانی در آن هستند؟


با توجه به این روایت و روایات مشابه زنان با توجه به روحیه ناسپاسی و ناشکری‌ که برخی از آن‌ها دارند بیشترین اهل جهنم را در مراحل ابتدایی تشکیل می‌دهند، ولی بسیاری از آنان زود پاک‌شده یا به شفاعت از جهنم نجات‌یافته و بهشتی می‌شوند ازاین‌رو با بیشتر بودن زنان در بهشت که دار جاوید است، منافات ندارد ازاین‌رو بنا بر روایات در بهشت یک مرد با چند زن ازدواج می‌کند که این نشان از زیادتر بودن زنان در بهشت نسبت به مردان است.

بیشترین اهالی بهشت مردانند یا زنان؟! / زنان چطور بهشتی می‌شوند؟!

چگونه زنان میتوانند بهشتی شوند؟

همانطور که یک مرد می‌تواند برای بهشت تلاش کند و بهشتی باشد یک زن می‌تواند برای بهشت تلاش کند و بهشتی باشد این موضوع را خداوند در سوره مبارکه نساء آیه ۱۲۴ روشن فرموده است: وَمَن یَعْمَلْ مِنَ الصَّالِحَاتَ مِن ذَکَرٍ أَوْ أُنثَی وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَأُوْلَئِکَ یَدْخُلُونَ الْجَنَّهَ وَلاَ یُظْلَمُونَ نَقِیرًا. ترجمه، و کسی که چیزی از اعمال صالح را انجام دهد، خواه مرد باشد یا زن، در حالی که ایمان داشته باشد، چنان کسانی داخل بهشت می‏شوند؛ و کمترین ستمی به آن‌ها نخواهد شد.


این مطلب را از دست ندهید: قیافه انسان‌ها در قیامت چگونه است؟ / نحوه محشور شدن آدمی در قیامت


بدون شک یک زن اگر اعمال صالح انجام دهد مانند یک مرد صالح به دستور خداوند وارد بهشت خواهد گردید، اما اینکه زنان اکثرا جهنمی هستند دلیلش این است که خود زنان با اعمال نا شایست شان طالب جهنم هستند در واقع خود زنان جهنم را برگزیده اند، چنانچه برای همه روشن است که اکثر زنان در عصر ما به گناه بسیار با وضع اسفباری مبادرت می‌ورزند و در انجام گناه و فتنه با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و باعث گمراهی خود، و زنان دیگر و مردان می‌شوند.

زنان عموماً مغلوب هوس‌ها هستند و به زینت ناپایدار دنیا گرایش عمیق دارند. چون توان دیدن آنسوی قضایا را ندارند. بنا بر این از عمل کردن برای آخرت و آمادگی برای آن ناتوانند. عامل دیگری اینکه آن‌ها به دنیا و زرق و برق آن گرایش دارند. با توجه به دلائل مذکور می‌توان گفت: زن‌ها مؤثرترین عامل منصرف کننده مردان از آخرت هستند. چون گرایش به سوی هوس در زن‌ها بسیار زیاد است؛ لذا اغلب آن‌ها خود و دیگران را از جهان آخرت بازمی‌گردانند و دعوت کسانی که آن‌ها را به سوی آخرت فرا می‌خوانند، به سختی اجابت می‌کنند. در عین حال میان آن‌ها انسان‌های شایسته‌ای وجود دارد که حافظ حدود خداوند، پایبند به اصول شریعت، فرمانبردار فرامین الهی و رسولش هستند و وارد بهشت می‌شوند؛ و در میان زن‌ها کسانی یافت می‌شوند که در ایمان و اعمال نیک از بسیاری از مردان سبقت گرفته‌اند.


بیشتر بدانید: منطقه ای ناشناخته بین بهشت و جهنم را می شناسید؟


اما نباید فراموش کرد که زن به دلیل رقیق بودن همانطور که زود مغلوب هوا‌های نفس می‌گردد زود هم اصلاح شده و هدایت می‌گردد به شرطی که برای اصلاح آن زحمت کشید چه بسا زنانی هستند که بهترین افراد خانواده و هدایت را از مردان خانواده سبقت برده اند و زنانی هم هستند که بهترین جامعه هستند هیچ زنی و مردی بدون تلاش به هدایت نایل نمی‌گردد و زن آزاد و بدون قیوم زود از دست خواهد رفت.

اگر زن نماز‌های پنج گانه را بجا آورد و روزه ماه رمضان را روزه بدارد و عفت خو د. را حفظ کند و اطاعت شوهر را بجا آورد، وارد بهشت می‌شود. این اطاعت از شوهری است که صالح باشد، اطاعت از شوهر صالح و انجام موارد یاد شده در حدیث اورا بهشتی خواهد کرد و اگر شوهر نا صالح باشد و اورا به گناه و ترک واجبات تشویق یا امر کند نبایستی از چنین شوهری اطاعت کرد. این از سخنان حکیمانه پیامبر عظیم الشان اسلام می‌باشد، اینطور بر می‌آید که اکثر زنان یا نماز نمی‌خوانند، یا اکثرا روزه نمیگیرند، یا اکثرا حجاب را نمی‌توانند رعایت کنند، یا اکثرا قادر نیستند نصیحت شوهر را گوش کنند پس نتیجه می گیریم که؛ اکثرا جهنمی خواهند بود.

اما حکم الهی برای زنان و مردان یکسان می‌باشد و آیه زیر گواه است

إِنَّ الْمُسْلِمینَ وَ الْمُسْلِماتِ وَ الْمُؤْمِنینَ وَ الْمُؤْمِناتِ وَ الْقانِتینَ وَ الْقانِتاتِ وَ الصَّادِقینَ وَ الصَّادِقاتِ وَ الصَّابِرینَ وَ الصَّابِراتِ وَ الْخاشِعینَ وَ الْخاشِعاتِ وَ الْمُتَصَدِّقینَ وَ الْمُتَصَدِّقاتِ وَ الصَّائِمینَ وَ الصَّائِماتِ وَ الْحافِظینَ فُرُوجَهُمْ وَ الْحافِظاتِ وَ الذَّاکِرینَ اللَّهَ کَثیراً وَ الذَّاکِراتِ أَعَدَّ اللَّهُ لَهُمْ مَغْفِرَةً وَ أَجْراً عَظیماً (سوره احزاب آیه ۳۵)

به یقین، مردان مسلمان و زنان مسلمان، مردان با ایمان و زنان با ایمان، مردان مطیع فرمان خدا و زنان مطیع فرمان خدا، مردان راستگو و زنان راستگو، مردان صابر و شکیبا و زنان صابر و شکیبا، مردان با خشوع و زنان با خشوع، مردان انفاق کننده و زنان انفاق کننده، مردان روزه دار و زنان روزه دار، مردان پاکدامن و زنان پاکدامن و مردانی که بسیار به یاد خدا هستند و زنانی که بسیار یاد خدا می‌کنند، خداوند برای همه آنان مغفرت و پاداش عظیمی فراهم ساخته است.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
انتشار یافته: ۵۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
اللهم صل علی محمد و آل محمد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
که اینطور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
چند همسری مر دها حتی در بهشت؟؟؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
چرا نوشتین زن ناقص العقله..این توهین به خانومها هست..پس این همه تحصیل کرده خانوم چیه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۱
زن ناقص العقله ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
تو کار خدا هم دخالت میکنید .کی می‌دونه کی می‌ره بهشت و کی می‌ره به جهنم او کاره خداست به ما ربطی نداره اون چیزی که ربط داره وظیفه انسان بودنمون رو درست انجام بدیم ،ظلم ستیز باشیم ،دستگیری کنیم ،ریا کار نباشیم .دزد نباشیم ،در برابر ظلم لال نباشیم و شجاع باشیم .خدا از انسانهای شجاع خوشش میاد نه ترسوها.
هدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
اگه زنان عقلشون ناقصه چرا تربیت بر عهده اوناست بهتره کارهای تربیتی به عقل های کامل سپرده بشه و کارهای بیرون به عقل های ناقص چون به نظر میرسه تربیت نسل از هر کاری مهمتره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
چرا نوشتین زن ناقص العقله...مگه دکترمریم میرزاخوانی اسطوره ریاضیات زن نبود..
پاسخ ها
sina
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
عزیزم اون علمه نه عقل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
پس من میرم بهشت چون نماز میخونم. حجاب دارم روزه هامو گرفتم از شوهر هم اطاعت میکنم......
دانشجو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
بنظرم یکی از عواملی که موجب سقوط معنوی ما میشود ، استفاده نادرست از اینترنت است.
همچنین بنظر این حقیر از عوامل دیگر میتوان به نا امیدی و ناسپاسی اشاره نمود.
وفقکم الله.
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
با اجازتون من برم سرم رو بزنم توی دیوار و برگردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
البته تو بهشتی شدن یا جهنمی شدن یک زن خیلی چیزها هم دخیله.من خودم یک زنم.شوهرم آدم قدر نشناس و تند خوییه.اهل خیانت کردن هم هست.از لحاظ اقتصادی هم تو سخت ترین شرایط دارم باهاش زندگی میکنم.دلم خونه .من خیلی ازش خواستم اهل نماز باشه.اصلا اعتنا نکرد.اون داره خوشیهاشو میکنه من دارم مثله شمع ذره ذره آب میشم.به خاطر بچه هام که لطمه نبینن ،حتی چشممو به روی خیانتهاش میبندمِ.ولی شب و روز تو خلوت گریه میکنم.از خدا میخوام بعداز هشت سال یه فرجی ،گشابشی تو کارم بکن.بعضی وقتها دیگه میبرم.حسرت یه محبت خالی تو دلم موند.من فقط با یه اسم خیانتکار تو شناسنامه ازدواج کردم.نه مونسی.نه همدمی.فقط شوهرم تو این فکره چطور منو نابود کنه.اگه حرفی هم از جدایی زدم میگه برو حق نداری بچه ها رو ببری.منم بدون بچه هام نمیتونم زنده بمونم.شما بگید زنی مثله من که عمرشو پای یک مرد بی احساس خیانتکار گذاشته تکلیفش چیه؟بهشتی ام یا جهنمی؟البته اینو ارحم الراحمین میدونه.خدا کمکم کنه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
سلام خواهر گرامی
هر زنی بر بد اخلاقی شوهرش صبر کنداجر آسیه همسر فرعون نصیبش می شود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
موقع ازدواج فقط به اینکه تیپش چطوره یا شغلش چیه یا مردم چی بگن یا دهن پر کن باشه و ...مسايل دنیوی هستیم بعد از ازدواج به فکر اخلاق . این هم در مورد مردان صادقه هم زنان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
بهشت زير پاي افراد با ايمان و پاك قرار دارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
بهشت زير پاي افراد با ايمان و پاك قرار دارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
بهشت زیر پای مادران است

مادر عشقهههههههههههه و هم نفسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
میزان ایمان و عمل صالح است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
مادران که بهشت زیر پای انهاست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
بهشت زیر پای مادران است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
خدایا همه زنان را به بهشت خودت هدایت فرما ما مردان با نیز از شر شیطان رهایی بخش
بی نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
اتفاقا اسلام خیلی نسبت به خانمها مهربان هست اینجا هم مطالب خیلی خوبی آورده کسی تا زحمت نکشه پاداش نمیگیره من خودم زن هستم نمیشه هرکاری هوای نفسم خواست (،احترام نزاشتن ب پدر و مادر وهمسر و. . .)انجام بدم بعد انتظار داشته باشم من رو بدون توقف ببرن بهشت توقع بیجا نداشته باشین با احترام
هانیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
یکیش پدرم ،که صبح تاشب ناسپاسی میکنه وقناعت مالی من ومادرمونادیده میگیره ولی مامانم چیزی بهش نمیگه ولی پدرم حرص مالش بیشتره و همیشه بیشترمیخوادوهیچوقت قانع نیس وهمیشه پرتوقع هس،توزندگیش برامامانم یه کادونخریده یه تحسین نکرده،همیشه فحاشی ودعوا والم وزورگوهس وخودشوپاک ترین مردزمین میدونه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
تو چیکار به این کارا داری،پدرت هر چی باشه باید بهش احترام بذاری
هانیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
یکیش پدرم ،که صبح تاشب ناسپاسی میکنه وقناعت مالی من ومادرمونادیده میگیره ولی مامانم چیزی بهش نمیگه ولی پدرم حرص مالش بیشتره و همیشه بیشترمیخوادوهیچوقت قانع نیس وهمیشه پرتوقع هس،توزندگیش برامامانم یه کادونخریده یه تحسین نکرده،همیشه فحاشی ودعوا والم وزورگوهس وخودشوپاک ترین مردزمین میدونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
سلام
در وجود زن( تسلیم )بیشتر از مرد است ، بعضی از خانمها این تسلیم رو در راه خداوند متعال قرار میدهندمثلا در مساجد در مراسمات معنوی یا تعداد اذکار مثل صلوات و....بیشتراز مردان دیده میشود وجود مقدس خانم حضرت زهرا نمونه و سرپرست تسلیم شدگان خدواند متعال است، اما بعضی دیگر از خانمها بایک دوستت دارم تسلیم شیطان میشوند ،تسلیم هم باید لحظه ای نباشد ، ان شاءالله خانمها از تسلیم در راه خداوند متعال استفاده کنن...‌یاعلی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
این زنها هم مردها رو بدبخت میکنن ,هم خودشونو وهم جامعه رو,فعلا که دنبال مساوات وحتی برتری هستند تا خدا چی قبول کنه!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
آخرش میخواستی بگی زنها بیشتر میشن تو بهشت آفرین به تو با این مرامت!!!
Mahtab
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
یعنی چی زنان عقلشون ناقصه اگر ناقصه خوب خدا اینجوری افریده تقصیر زنها چیه اگر منظور چیز دیگه است خوب روشن بگید تا معلوم باشه
پاسخ ها
کورش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
سلام مهتاب خانم گرامی
میشه اینجوری برداشت کرد که خداوند حکیم و مهربان ناقص بودن عقل را برای کمتر کردن توقع حل مشکلات بوسیله زنان قرار داده تا زنان بمانند مردانی که فکر میکنند عقل کاملی دارند اما ناتوانند از رفع مشکلات،پیوسته دچار سرزنش نشوند.برای نمونه آشکار است که میانگین قد زنان از مردان کمتر است و اگه بنویسیم قد زنان ناقص است به هیچ عنوان هیچ عیب و ایرادی برای زنان و آفرینش آنان نیست و بسیار زیبا و درست هم هست.معمولا بیشتر دختر خانمها دوست دارند که با آقا پسری ازدواج کنند که از خودشان قدبلندتر باشند.همچنین بیشتر آقا پسرها هم دوست دارند با دختر خانمی کوتاه تر از خودشان ازدواج کنند.بیگمان حتی در زندگی روزمره هم انجام کارهای سخت و دور از دسترس خانه،توقع از مرد بلندتر خانواده بسیار بیشتر از زن کوتاهتر است.امیدوارم برایتان روشن باشد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
عقل زنان ناقص نیست مگه این همه تحصیل کرده زن نداریم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
این آقا کوروش چی نوشته..ادم نمیفهمه یعنی آقای کوروش همیشه بایدمرها واسه زنهاتصمیم بگیرند؟مگه ما زنها خودمون مردیم..بعدش هم خداانسان راتواناخلق کرده نه ناقص
کورش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
سلام بانوی ناشناس و بزرگوار
ابتدا سپاسگزارم که دیدگاهم را خواندین و پاسخ هم دادین.اگه از نوشته این بنده (شاید بی عقل) اندکی هم آزرده شدین بسیار شرمنده ام و پوزش میخواهم.از دیدگاه بنده (شاید بی عقل) تحصیل کرده بودن یک شخص نمیتونه بتنهایی نشانه داشتن عقل کامل او باشد.اگه بنده (شاید بی عقل) که قد بلندتر مردان و کوتاهتر زنان را با توجه به این نوشته (چون عقل آن‌ها ناقص و توان دیدن آنسوی قضایا را ندارند) مثال زدم،این بود که فرض کنیم یک مرد معمولی با قد 170 بهمراه یک زن معمولی با قد 160 اگر در یک زمین هموار در کنار هم قرار بگیرن در افق هر دو چیزهای یکسان می بینند و اگر زن جلوی مرد ایستاده باشد بازم یکسان می بینند و اگر مرد جلوی زن قرار گیرد تنها مرد است که افق را می بیند و زن فقط میتواند قامت مرد را ببیند.ولی اگه زمین هموار نباشد و یا این زن و مرد هر دو پشت دیواری قرار بگیرند که 160 ارتفاع دارد،بنابراین دیگر هیچ فرقی نمیکند که زن کجا ایستاده باشد تا بتواند پشت دیوار را براحتی ببینند!پس ناچار میشود که با همه تحصیلات و افتخارات و توانا بودن و..از مرد 170 سانتی بی سواد و بدون افتخارات اجتماعی بپرسد: چیست پشت دیوار؟آنگاه اگه مرد 170 سانتی در افق چیزهای ناخوشایند و بدی را ببیند که به لطف پروردگار مهربان برای داشتن آرامش بیشتر،زن 160 سانتی از دیدنش بواسطه آفرینش حکیمانه اش محروم شده،مرد بی سواد بجای هیاهو و گریه و زاری و تولید نگرانی به رفع مشکل می اندیشد و به خداوند حکیم توکل میکند و میگوید:نگران نباشید ان شاء الله درست میشود و به آنسوی دیوار میرود.اما اگر این مرد بیسواد 170 سانتی ترسید و گریه زاری کرد و نرفت و ..بیگمان شایسته سرزنش خواهد بود،ولی اگه زن 160 سانتی باتحصیلات و توانا بگفته شما..بترسد از هر چه که ندیده و یا دیده و شنیده،هر اندازه گریه و زاری و اشتباه و ... بکند،به لطف پروردگار مهربان شایسته سرزنش شدن نیست.آنچنان که در دین اسلام عزیز،جهاد بر زنان عزیز و بزرگوار واجب نیست.
یا حق
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
جناب کوروش متن رو خوب نخوندین.نوشته پیامبر فرمودن که زنان دامهای شیطانن.نوشته زنان میل بیشتر دارن بسوی هوس بعدش نوشته زنان ناقصند .در نتیجه منظورشون با منظور شما فرق داشته
کورش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
سلام ناشناس بزرگوار
ابتدا سپاسگزارم که دیدگاهم را خواندید و پاسخ هم دادید.
بنده از دیدگاه خودم تنها برای این مورد (آن‌ها ناقص..) یک مثال آوردم و برای بخش پیشین فرموده رسول الله صلی الله علیه و سلم مثالی نیاوردم.اما هنگامی که به آیه 79 سوره مبارکه نساء می اندیشم:
ما أَصَابَكَ مِنْ حَسَنَةٍ فَمِنَ اللَّهِ ۖ وَمَا أَصَابَكَ مِن سَیِّئَةٍ فَمِن نَّفْسِكَ ۚ وَأَرْسَلْنَاكَ لِلنَّاسِ رَسُولًا ۚ وَكَفَىٰ بِاللَّهِ شَهِیدًا:
هر خیرى به تو رسد از جانب خداست و هر بدى به تو رسد از خود توست، و تو را به عنوان پیامبر براى مردم فرستادیم، و این بس كه خداوند گواه است،به این نتیجه میرسم که اگر خودم را از خداوند مهربان دور کنم و به شیطان نزدیک شوم،آنگاه شیطان میتواند برای نگه داشتنم در دامهایش،از زن استفاده کند.بنابراین شیطان با در دام نهادن زنانی که از خداوند رحیم دور شدند و خود را به شیطان رجیم نزدیک و تسلیم کرده اند،بیگمان میتوانند مرا بفریبد که پناه بر خدا شایسته جهنم شوم.پس شاید بشود با توجه به این آیه شریفه و فرموده رسول الله صلی الله علیه و سلم اینچنین برداشت کرد: زنانی که از خداوند سبحان دور شده اند،دامهای شیطانند برای مردانی که از خداوند کریم دور شده اند.ما هرگاه به خداوند بخشنده نزدیک شویم به ما خیر و خوبی میرسد و هرگاه دور شویم بدی.
یا حق
کورش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
زنانی که در دام شیطان گرفتار شوند،بهترین دام میشوند برای مردانی که کم کم دارن از پروردگار عالم دور میشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
متاسفم
اصلا نظر اسلام در مورد زن اینگونه نیست

خداوند از نظر طبیعت مرد و زن را متفاوت آفریده است نه از نظر کم یا زیادی عقل....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
بهشت زیر پای مادران است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
خدایا ما رو همنشین امامان قرار بده.ما شیعه علی هستیم روزی به هر حال شفاعتمون می کنن
علیرضا قربانزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
آقا بهشت مگه زیر پای مادران نیست؟ پس چرا الان اینجا میگین زنها بیشتر از مردها میرن جهنم!!!!؟؟؟؟ من نظرم اینه که تو اسلام به خانم ها یه کم بی مهری شده.
پاسخ ها
ایمان
| United States |
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
مادر وقتی زایمان میکند تمام گناهان او بخشیده می شود . ولی به مرور زمان اگر دچار گناه شود حرف شما دیگه صادق نیست . اینگونه نیست هر مادری تا آخر زندگی هر گناهی مرتکب شود باز وارد بهشت شود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
بشر صاحب اختیار هست، و هر کسی به اختیار خودش صاحب گناه و معصیت ، و یاخیر و ثواب میشود و اسلام روش زندگی و دستور زندگیست وفرد وجسم و موجود جاندار نیست که به انتخاب ، به یکی مهر و به دیگری بی مهری نماید.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
علت اینکه بهشت ریر پای مادران است به خاطر تربیت فرزندان صالح است
وحید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
واقعا بهشت زیر پای مادران هست...
چون خداوند دو روح(روح خود مادر و روح جنین) در جسم مادر قرار میده
درد زایمان
بیخوابی ها مادر در دوران نوزادی....و شیر مادر که از وجودش به نوزاد میده...
اگر زنی شوهرش را ازدست داده تا آخر عمر به پای بچه هایش میماند و برزگشان میکند ولی مردان تحمل بیش از چند ماه رو ندارند(بیش از 90%)

و....
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
بهشت زیر پای مادر است، ولی چه مادری؟ مادری که به فرزندش شیر پاک که نتیجه لقمه حلال باشد بدهد و او را از نافرمانی خداوند و شرک و کفر و دنباله روی از شیطان بر حذر داشته و فرزندش را به تلاش و مبارزه با ظلم و ظالم و برقراری حکومت عدل الهی تشویق کند، مانند مادران شهدا که درود خدا بر بر صبر و ایثار آنان باد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
مردهایی هم هسن که صد درجه بدتر از زن ها هستن... چرا مردهارو خیلی پاک و مظلوم نشون داده و این برابری بین زن و مرد نیس
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
موافقم
مرد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
اینیکه میگه موافقم 99درصد زنه
سهیل
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
اینکه میگه موافقم احتمال 99 درصد زنه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
یعنی خدایی که کوثر را عطا کرده به یه موجود ناقص عطا کرده.
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر