کد خبر: ۶۷۵۳۴۲۵
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
خیراتی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

مسئول MCMC سازمان اورژانس کشور گفت: واحد MCMC برای مدیریت بحران و انتقال بیمران راه اندازی شده است.

لیلا خیراتی مسئول MCMC سازمان اورژانس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: واحد MCMC در اردیبهشت‌ماه سال 96 در سازمان اورژانس راه‌اندازی شده و طی یکسال گذشته 64 مرکز این واحد در کل دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور تأسیس شده است.

وی ادامه داد: مراکز MCMC که در سراسر کشور راه‌اندازی شده است، شامل بخش‌های پایش تصویری است که اطلاعات آن از بیمارستان‌های سراسر کشور و واحدهای پیش بیمارستانی به مراکز MCMC سازمان اورژانس کشور منتقل می شود.

مسئول MCMC سازمان اورژانس کشور بیان کرد: یکی از اهداف راه‌اندازی شبکه MCMC هماهنگی بیشتر بین بیمارستان‌ها و مراکز درمانی جهت ساماندهی انتقال بیماران بین مراکز و بیمارستان‌ها است و این موضوع در زمان وقوع حوادث طبیعی و بحران‌ها بیشتر به چشم می‌خورد.

وی بیان کرد: اگر بیماری در مواقع اورژانسی نیاز داشته باشد به مرکز درمانی دیگری منتقل شود، ساماندهی و هدایت این کار برعهده واحد MCMC سازمان اورژانس کشور است و یکی از اهداف تشکیل شبکه MCMC یکپارچه شدن همه همکاران در 64 دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور است.

خیراتی اظهار کرد: با راه‌اندازی شبکه MCMC مدیریت فرآیندها در زمان وقوع بحران بسیار آسان‌تر می‌شود و انتقال بیماران و مصدومان حوادث و توزیع مناسب آنها در بین مراکز با کیفیت بهتری انجام می‌شود.

انتهای پیام/

راه اندازی واحد MCMC برای مدیریت بحران در اورژانس کشور

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر