کد خبر: ۶۷۵۴۶۱۵
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶

سایت فاکس اسپورتس آسیا در گزارشی سبک کاری سرمربی تیم فوتبال منچستریونایتد را شبیه سبک هموطن او در ایران دانست.

به گزارش  خبرنگار دنیای ورزش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان،فاکس اسپورتس آسیا در گزارشی که به تجزیه و تحلیل سبک بازی تیم منچستر یونایتد زیر نظر مورینیو اختصاص داده بود، نوشت این سیستم دفاع و ضد حمله اگرچه روشی نازیبا و غیرجذاب است، اما در عین حال موثر است و امسال تعدادی از مربیان در جام جهانی ۲۰۱۸ از این روش استفاده کردند.

این سایت نوشت: ممکن است این نوع فوتبال جذاب نباشد و طرفداران منچستر یونایتد دوست نداشته باشند که تیمشان چنین فوتبالی بازی کند، اما روش بسیار زیادی از تیم‌ها در جام جهانی شبیه سبک مورینیو بود. این روش زیبا نبود، جذاب نبود، اما بسیار موثر بود.

این روش متکی به برخورد، قاپیدن و بازی مستقیم است. تیم‌هایی نظیر مراکش و ایران با این سبک به میدان بازی آمدند، آن‌ها کردند و از فرصت‌های به دست آمده در جلوی دروازه حریفان استفاده می‌کردند. سوئد هم همین کار را می‌کرد. حتی اروگوئه و از همه مهمتر، فرانسه نیز در طول این تورنمنت این شیوه عملگرایانه (نتیجه گرایانه) را در پیش گرفت.
این گزارش در ادامه می‌افزاید دیگو سیمئونه نیز با همین شیوه بازی می‌کند. تیم او عقب می‌نشیند و دل به ضدحملات می‌بندد. مطمئنا درست است که تیمی که بتواند هر دو مدل را بازی کند  کامل‌ترین تیم است. اما پراگماتیسم (نتیجه گرایی) و زیبایی دو روی یک سکه هستند و به نظر می‌رسد تعداد معدودی از تیم‌ها هر دو سبک را داشته باشند.

این گزارش تصریح می‌کند هنگامی که این روش به درستی اجرا شود، جواب می‌دهد. در تیم‌های پورتو، اینتر میلان، چلسی یا رئال مادرید، همیشه این روش جواب داده و جام جهانی به اثبات رسید.


بیشتر بخوانید:انتهای پیام/

تشابه کار مورینیو و کی روش

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر