کد خبر: ۶۷۵۴۹۴۳
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۵
معرفی هنرمندان برتر تئاترکشور در اختتامیه جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان؛

حرمت سادات متولی: برترین‌های چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان در آیین اختتامیه این جشنواره با حضور گلاب آدینه بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون معرفی شدند.

مرتضی والی زاده، رئیس ستاد برگزاری چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان، در حاشیه آیین  اختتامیه جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان در گفتگو با خبرنگار ،  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، گفت:برگزیدگان تئاتر صحنه‌ای با داوری رسول بانگین، محمد عاقبتی و امیر حسین حریری کاشانی در بخش‌های مختلف به شرح زیر اعلام شدند.

برگزیدگان تئاترصحنه‌ای در بخش‌های مختلف

بخش موسیقی

وی گفت: هیات داوران موسیقی نمایش «گزارش مرگبار از...» به کارگردانی جواد صداقت و الهام ابنی از بوشهر را انتخاب و شایسته تقدیر دانست و از آهنگ سازی نمایش"هزار شب و یک روز"به نویسندگی و کارگردانی اتابک مهرداد از نهاوند تقدیر کرد.

بخش طراحی صحنه

به گفته وی، در بخش طراحی صحنه بدون اولویت از محمد حمزه رضایی برای نمایش «استرالیا» و محسن آقاقدیری برای نمایش «اکیپ» هر دو از کاشان تقدیر شد.

بخش نویسندگی

رئیس ستاد برگزاری چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان افزود: در این بخش بدون انتخاب برگزیده، از اتابک مهرداد برای نمایشنامه «هزار شب و یک روز: از نهاوند و محمد صادق خیمه کبود برای نمایشنامه «اکیپ» از کاشان تقدیر کرد.

برگزیدگان بازیگری زن

والی زاده، تصریح کرد: هیات داوران در این بخش هیچ اثری را به عنوان اثر برگزیده نداشت و بدون الویت از یاسمن نصیری بازیگر نمایش «استرالیا» از کاشان، الهام خزایی بازیگر نمایش «به خنده گندم که رویای آرد» از تهران، الهام ابنی بازیگر نمایش «گزارش مرگبار از.» بوشهر و زینب دارابی بازیگر نمایش «هزار شب و یک روز» از نهاوند تقدیر کرد.

برگزیدگان بازیگری مرد

وی با اشاره به اینکه هیادت داوران در این بخش همه بازیگران نمایش «اکیپ» از کاشان را به عنوان برگزیده معرفی کرد افزود: همچنین از حافظ وقار بازیگر نمایش «زبان اصلی» از تهران، حامد رحیمی بازیگر نمایش «هیچ» از میناب و همچنین کاوه نور محمدی بازیگر نمایش «به خنده گندم که رویای آرد» از تهران همه بدون اولویت تقدیر شد.

برگزیدگان کارگردانی

به گفته وی، در این بخش هیات داوران، محسن آقاقدیری را برای کارگردانی نمایش «اکیپ» از کاشان به عنوان کارگردان برگزیده معرفی و از ستار مهرشاد کارگردان نمایش «به خنده گندم که رویای آرد» از تهران و نیز ایوب رحیمی برای نمایش «هیچ» از میناب بدون اولویت تقدیر کرد.

مدیر عامل سازمان فرهنگی فرزشی شهرداری کاشان اظهارداشت: نمایش «اکیپ» به کارگردانی محسن آقاقدیری از کاشان و نیز نمایش «هیچ» به کارگردانی ایوب رحیمی از میناب به عنوان کار برگزیده جشنواره معرفی شد.

برگزیدگان بخش خیابانی

والی زاده، تصریح کرد: برگزیدگان بخش خیابانی نیز در چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان بدین شرح با داوری سامان خلیلیان، سعید خسروی و مرتضی جهانی نژاد به عنوان هیات داوران این بخش اعلام شد.

بخش بروشور

وی افزود: هیات داوران جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی را به پونه قدیری طراح بروشور نمایش «هاپ» از آمل مازندران اهدا کرد.

بخش موسیقی

به گفته وی، هیات داوران در این بخش دو انتخاب و تقدیر داشت که جایزه انتخاب موسیقی شامل لوح تقدیر و مبلغ نقدی را به امیر محمد بهزادی و آروین رودباری برای نمایش «حالمو بپرس» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا شجاعی از نور مازندران اهداکرد.

رئیس ستاد برگزاری چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان، یادآورشد: جایزه آهنگ سازی و ساخت موسیقی شامل لوح تقدیر و مبلغ نقدی را نیز به علی عباسی سرپرست گروه موسیقی نمایش «هاپ» از آمل مازندران اعطاکرد.

طراحی لباس

والی زاده، گفت:لوح تقدیر و جایزه نقدی در بخش طراحی تئاترخیابانی به محسن اردشیر طراح لباس نمایش «هاپ» از آمل مازندران رسید.

طراحی فضا

وی افزود: لوح تقدیر و جایزه نقدی به مهدی حبیبی طراح فضای نمایش «سنگ، کاغذ، قیچی» از تهران و میثم کردی طراح فضای نمایش «تولیدی لیلی و مجنون» از بروجرد لرستان اهدا شد.

بازیگری زن

به گفته وی، هیات داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی به پونه اسلامی نمایش «حالمو بپرس» از آمل مازندران، جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به نرگس خاک کار بازیگر نمایش «سنگ، کاغذ، قیچی» از تهران، مهتاب زند بازیگر نمایش «تولیدی لیلی و مجنون» از بروجرد لرستان و همچنین مهسا افتحی بازیگر نمایش «جدایی ناصر از سمیه» از تفرش استان مرکزی به عنوان نفرات اول تا سوم این بخش اهدا کرد.

بازیگری مرد

رئیس ستاد برگزاری چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان، با تاکید بر اینکه هیات داوران در این بخش از وحیدرضا صدق پور بازیگر نمایش «دستگاه زمان» از کاشان با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر نمودگفت: جایزه نفر اول این بخش شامل دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مصطفی کولیوندی بازیگر نمایش «سنگ، کاغذ، قیچی» از تهران رسید.

والی زاده، گفت: میثم سرآبادی بازیگر نمایش «جدایی ناصر از سمیه» از تفرش استان مرکزی به عنوان نفر دوم معرفی و لوح تقدیر و جایزه نقدی به او اهدا شد.

وی با اشاره به اینکه جایزه نفر سوم این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی نیز مشترکا به افشین نبی پور بازیگر نمایش «حالمو بپرس» از نور مازندران و سعید رضایی بازیگر نمایش «فضانوردی در خیابان» از اصفهان رسید گفت: جایزه ویژه هیات داوران شامل لوح تقدیر و مبلغ نقدی اهدا شد به بازیگران مرد نمایش «تولیدی لیلی و مجنون» از بروجرد آقایان حسین ایزدی، مهدی جودکی، سامان شکیبا و پژمان شاهوردی.

بخش طرح و ایده نمایشی

به گفته وی، هیات داوران در این بخش نیز با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از محمدرضا شجاعی طراح و ایده پردازان نمایش «حالمو بپرس» از نور مازندران و مهسا افتحی طراح ایده پرداز نمایش «جدایی ناصراز سمیه» از تفرش استان مرکزی تقدیر نمود.

والی زاده، تاکیدکرد: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه اول این بخش به پژمان شاهوردی طراح و ایده پرداز نماش «تولیدی لیلی و مجنون» از بروجرد لرستان اهداکرد و همچنین هیات داوران مهدی حبیبی طراح و ایده پرداز نمایش «سنگ، کاغذ، قیچی» از تهران را به عنوان نفر دوم و محسن اردشیر طراح و ایده پرداز نمایش «هاپ» از آمل مازندران را به عنوان نفر سوم معرفی و جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به آن‌ها اهداکرد.

بخش کارگردانی

وی، تقدیر هیات داوران در این بخش از غنچه شکوهیان و محسن اردشیر کارگردانان نمایش «هاپ» را از آمل با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی یادآورشد و گفت: نفر اول این بخش پژمان شاهوردی کارگردان نمایش «تولیدی لیلی و مجنون» از بروجرد لرستان با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی معرفی شد.

به گفته وی، مهدی حبیبی کارگردان نمایش «سنگ، کاغذ، قیچی» از تهران و مهسا افتحی کارگردان نمایش «جدایی ناصر از سمیه» از تفرش استان مرکزی نیز به ترتیب مقام دوم و سوم کارگردانی را کسب و لوح تقدیر و جایزه نقدی کردند.

والی زاده، در پایان اعلام نتایج چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان را بر روی سایت آن به آدرس www.mehrfestival.ir یادآورشد و گفت:چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان در بخش‌های صحنه‌ای، خیابانی و نمایش نامه خوانی از ۹ آذر به مدت یک هفته با حضور ۲۸ گروه هنری از ۲۳ استان کشور در کاشان برگزار شد.

انتهای پیام/پ

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر