کد خبر: ۶۷۵۴۹۸۵
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۲

پس از آنکه رکس تیلرسون بعد از چندین ماه سکوت، ترامپ را متهم کرد که بدون فکر و بر اساس غرایز درونی‌اش عمل می‌کند، ترامپ هم او را کودن و تنبل خطاب کرد.

حمله ترامپ به تیلرسونبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری رویترز، پس از آنکه رکس تیلرسون، وزیر خارجه اخراج شده آمریکا بعد از چندین ماه سکوت، ترامپ را متهم کرد که بدون فکر و بر اساس غرایز درونی‌اش عمل می‌کند، ترامپ هم او را کودن و تنبل خطاب کرد. 

وی در صفحه توئیتر خود نوشت: «مایک پمپئو (وزیر خارجه کنونی آمریکا) عالی کار می‌کند و من به او خیلی افتخار می‌کنم. اما سَلَف او رکس تیلرسون ظرفیت ذهنی لازم را نداشت. او خیلی مثل یک سنگ، کودن بود و من نتوانستم به سرعت از شرش خلاص شوم. او خیلی هم تنبل و تن‌پرور بود!»

پیش از این واکنش، رکس تیلرسون، وزیر خارجه سابق آمریکا که توسط «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور این کشور از سمتش اخراج شد، در مصاحبه‌ای نادر به افشاگری علیه ترامپ پرداخته بود.

او در این مصاحبه، در پاسخ به سوال مجری سی‌بی‌اس برای توصیف ترامپ، ابتدا خندید و سپس گفت: «من هیچ وقت دونالد ترامپ را تا آن روزی که از من درخواست کرد وزیر خارجه آمریکا شوم ندیده بودم.»

وی اضافه کرد: «او بر اساس حس‌های درونی‌اش کار انجام می‌دهد. در برخی زمینه‌ها به نظر می‌آید که بدون تأمل عمل می‌کند، ولی نیتش این نیست که بی‌فکر باشد. فکر می‌کنم در واقع می‌خواهد بر اساس غرایز درونی‌اش کار کند.»

تیلرسون قبل از انتخاب به عنوان وزیر خارجه آمریکا، مدیر عامل شرکت نفتی اکسون‌موبیل بود.

او گفت: «برای من، به عنوان فردی که از شرکت منظم و بسیار فرایندمدار اکسون موبیل آمده بود، بسیار چالش‌انگیز بود با مردی کار کنم که بسیار بی‌نظم است، دوست ندارد بخواند، گزارش‌های توجیهی را نمی‌خواند و دوست ندارد وارد جزئیات خیلی مسائل شود و فقط می‌گوید: "ببین، این چیزی است که من به آن معتقدم و شما می‌توانی من را مجاب کنی که اینطور نیست، ولی بیشتر وقت‌ها نمی‌توانی این کار را انجام دهی.»

انتهای پیام/

انتقاد شدید ترامپ از تیلرسون

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر