کد خبر: ۶۷۵۵۲۵۴
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان گفت:همزمان با ۲۶ آذرماه «روز حمل و نقل» ۳۰ دستگاه اتوبوس بازسازی شده و به ناوگان اتوبوسرانی شهر اصفهان اضافه می‌شود.

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،قدرت افتخاری مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان اظهارکرد: به مناسبت روز حمل و نقل یک دستگاه اتوبوس مناسب‌سازی شده ویژه معلولان و جانبازان، مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، همچنین همزمان با ۲۶ آذرماه «روز حمل و نقل» ۳۰ دستگاه اتوبوس بازسازی شده و به ناوگان اتوبوسرانی شهر اصفهان اضافه می‌شود.

وی تصریح کرد: برای بازسازی و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی از سال گذشته فعالیت‌هایی آغاز و در مرحله نخست ۳۰ دستگاه اتوبوس بازسازی شده را به ناوگان اضافه کردیم.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان  با بیان اینکه عمر ناوگان اتوبوسرانی اصفهان پنج سال بوده، اما در اصفهان از مرز ۹ سال عبور کرده و علت اصلی آن عدم توانایی خرید اتوبوس با قیمت صد در صد است، افزود: با توجه به اینکه ۵۰ درصد ناوگان اتوبوسرانی به سن فرسودگی رسیده، از این رو ارتقاء سطح کیفی خدمات‌رسانی به شهروندان در اولویت‌های اتوبوسرانی قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: در حالی که قبل از سال‌های ۹۱ اتوبوس‌ها با استفاده از یارانه‌های دولتی خریداری می‌شد و تنها ۱۷.۵ درصد از قیمت اتوبوس که آن زمان کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان بود، توسط شهرداری پرداخت می‌شد، در حال‌حاضر برای خرید هر دستگاه اتوبوس با قیمت ۸۰۰ یا ۹۰۰ میلیون تومانی باید صد درصد هزینه را شهرداری پرداخت کند که عملاً امکان‌پذیر نیست، از این رو با توجه به هزینه بسیار سنگین خرید اتوبوس نو، موضوع بازسازی اتوبوس‌ها را مورد توجه قرار دادیم.

افتخاری با بیان اینکه ۶۰ دستگاه اتوبوس به دلیل فرسودگی و دودزایی از چرخه حمل و نقل خارج شده است، گفت:  نوسازی ناوگان را در دستور کار قرار داده و امیدواریم با توجه به حمایت‌های دولت از حمل و نقل همگانی، این هدف تحقق یابد.

 

انتهای پیام/م

 

۶۰ دستگاه اتوبوس به دلیل فرسودگی و دودزایی از چرخه حمل و نقل خارج شده است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر