کد خبر: ۶۷۵۵۷۶۹
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۹
به مناسبت سالروز اعتراف رژیم بعث عراق به استفاده از سلاح شیمیایی

یک موشن گرافی از پرونده سیاه آمریکا در ارسال محموله‌های بمب شیمیایی به عراق و سایر کشورها را مشاهده می‌کنید.

مونشن گرافی استفاده عراق از سلاح شیمیایی در دوران جنگ تحمیلیبه گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، جنایات صدام و هم‌پیمانان جنگ افروز وی در ماجرای جنگ عراق علیه ایران بر هیچ کس پوشیده نیست و تصویر این جنایات هیچگاه از صفحه تاریخ محو نخواهد شد.

آمریکا به همراه بیش از 30 کشور جهان در دوران جنگ تحمیلی صدام را برای حمله به شهرهای مختلف کشور ایران همراهی می‌کردند و در تجاوز به حریم زمین و هوای ایران از هیچ جنایت هولناکی چشم پوشی نکردند.

موضوع استفاده صدام از سلاح شیمیایی و بمباران شهر سردشت و دیگر نقاط استان آذرباییجان غربی یکی از تلخ‌ترین وقایع جنگ تحمیلی به شمار می‌رود که طی آن متاسفانه دهها تن از هموطنان به شهادت رسیدند و هزاران نفر نیز بر اثر این بمباران شیمیایی به شدت مجروح شدند و عوارض این مجروحیت هنوز بر جسم مردم سردشت باقی مانده است.

هشتم تیر ماه سال ۱۳۶۶ یکی از بزرگترین جنایات جنگی ضدبشری با حمله جنگنده‌های رژیم بعثی صدام به شهر سردشت است که در آن هزاران تن از زنان، مردان و کودکان بی‌گناه این دیار، به عنوان نخستین حمله شیمیایی پس از جنگ جهانی اول و تصویب کنوانسیون‌های منع سلاح شیمیایی به شدت مجروح شدند.

بمباران شیمیایی سردشت با سلاح‌هایی که آمریکا در اختیار نیروهای بعثی می‌گذاشت، یکی از بزرگترین جنایات تاریخ را به ثبت رساند و سند محکمی در نقض آشکار حقوق بشر و همچنین اثبات توحش غرب و حامیان دروغین حقوق بشر به شمار می‌رود.

نگاهی کوتاه به حادثه شیمیایی سردشات حضور سیاه آمریکا در ارسال محموله‌های بمب شیمیایی به عراق برای استفاده در جنگ‌ تحمیلی علیه ایران را اثبات می‌کند. به بهانه ۱۷ آذر ماه سالروز اعتراف رژیم بعث عراق در استفاده از سلاح شیمیایی در دوران جنگ تحمیلی مونشن گرافی که در ادامه می‌آید را مشاهده کنید.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر