کد خبر: ۶۷۵۵۹۷۵
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۸

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه۶۰ درصد موقوفات شهرستان خور و بیابانک به کشاورزی و زمین‌های زراعی اختصاص دارد ،گفت : خشکسالی های اخیر تاثیر فراوانی بر درآمد این بخش داشته است.

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،حجت الاسلام رضا صادقی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در همایش خادمان و اعضای هیئت امنای امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان خور و بیابانک اظهار کرد: در استان اصفهان ۱۴ هزار و ۷۰۰ موقوفه وجود دارد که هفت هزار آن منفعتی و مابقی انتفاعی است.

وی گفت : در موقوفه‌های منفعتی منبع درآمد وجود دارد که با توجه به نیت واقف هزینه شده اما در موقوفه انتفاعی نه تنها درآمدی وجود ندارد بلکه هزینه‌هایی هم برای حفظ ، نگهداری و ارائه خدمات به عموم مردم وجود دارد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان افزود : برخی از رقبات استان بر اثر خشکسالی به خصوص در شرق اصفهان فاقد درآمد است و مستاجران نمی توانند حتی اجاره موقوفات را پرداخت کنند.

مجتبی بابایی رییس اداره اوقاف و امور خیریه خور و بیابانک نیز در این همایش گفت: در امامزادگان و بقاع متبرکه این شهرستان ۱۰۰ خادم افتخاری فعالیت دارند که ۸۰ نفر آنان از بانوان هستند.

وی با بیان اینکه امامزادگان یکی از مهمترین پایگاه ها و مراکز علمی و فقهی شیعیان هستند ، افزود : شهرستان خور و بیابانک ۲۵ بقعه و امامزاده، ۱۳۰ مسجد و ۲۹ حسینیه دارد که درآمدهای حاصل از آنها در خود این اماکن هزینه می شود.

براساس این گزارش در این مراسم ۷۰  نفر خادم و هیئت امنای امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان خور و بیابانک تجلیل شدند.

انتهای پیام/م

بر اثر خشکسالی برخی از رقبات استان به خصوص در شرق اصفهان فاقد درآمد شده است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر