کد خبر: ۶۷۵۶۰۴۵
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۵

رییس اداره بهزیستی شهرستان هندیجان از شناسایی بیش از یکصد کودک مشکوک به مشکلات بینایی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، ماشاءاله مکتوفی، رییس اداره بهزیستی شهرستان هندیجان با اشاره به اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم (آمبلیوپی) در این شهرستان گفت: از ابتدای اجرای این طرح تاکنون 150 کودک مشکوک به مشکل بینایی در هندیجان شناسایی و برای معاینه بعدی به بینایی سنج ارجاع شدند.

وی اظهار کرد: این طرح در 40 مهدکودک شهری و روستایی، مدارس دولتی دارای مرکز پیش دبستانی، خانه های بهداشت، مراکز بینایی سنجی و مجتمع خدماتی این شهرستان در حال انجام است.

مکتوفی بیان داشت: 2 هزار و 120 کودک 3 تا 6 ساله در این شهرستان به عنوان جمعیت گروه هدف برای طرح تنبلی چشم (آمبلیوپی) در نظر گرفته شده که تاکنون یکهزار و 200 نفر معاینه و 150 نفر مشکوک به مشکل بینایی شناسایی شده اند.

رییس اداره بهزیستی هندیجان تصریح کرد: افرادی که مشکوک به مشکل بینایی شناسایی شده اند برای انجام معاینه بعدی به بینایی سنج ارجاع و در صورت تایید قطعی بودن مشکل برای رفع آن و براساس مراحل ارجاع بعد (تجویز عینک، چشم پزشک و ..)اقدام خواهد شد.

این مقام مسئول از خانواده هایی که فرزند 3 تا 6 سال دارند و تاکنون به این مراکز مراجعه نکرده اند خواست هر چه سریع تر با در دست داشتن شناسنامه کودک برای سنجش بینایی به یکی از این مراکز در سطح شهرستان هندیجان مراجعه کنند.

انتهای پیام/گ

شناسایی کودکان با مشکل بینایی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر