کد خبر: ۶۷۵۸۳۲۳
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۰
گرجستان ایرانیان را با دست پس زده، با پا پیش می‌کشد!

جمعی از ایرانیانی که در هفته‌های اخیر از گرجستان دیپورت شده بودند، روز دوشنبه ۱۹ آذر ماه، مقابل سفارت این کشور در تهران تجمع کرده و با سفیر این کشور گفتگو کردند.


از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهیبه گزارش خبرنگار حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، به دنبال اطلاع از تجمع تعدادی از معترضان نسبت به دیپورت و بدرفتاری ماموران گرجی با اتباع ایرانی مقابل سفارت تفلیس در تهران خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در آنجا حاضر و دلیل این اعتراض را از  آنان جویا شد. برخی از این افراد ساکن گرجستان و صاحب سرمایه، شرکت و مشغول به تجارت در این کشور هستند، عده‌ای برای مهاجرت و اخذ اقامت همچنین تعدادی هم به عنوان توریست قصد سفر به تفلیس را داشتند. 

تمامی معترضانی که روز دوشنبه ۱۹ آذر ماه مقابل سفارت گرجستان در تهران تجمع کرده بودند از مرز هوایی یا زمینی این کشور دیپورت شدند. هرچند مدتی است که اخباری مبنی بر دیپورت برخی ایرانیان از مرزهای هوایی و زمینی این کشور و تمدید نکردن اقامت برخی دیگر از اتباع کشورمان به گوش رسید، اما اظهارات  تجمع‌کنندگان مقابل سفارت مواردی فراتر از دیپورت و  تمدید نکردن ویزا را شامل می شد! با اینکه در تجمع روز گذشته تعداد معترضان از انگشت‌های دو دست تجاوز نمی‌کرد، اما در میان آنان از هر طیف سرمایه‌گذار و توریست گرفته تا افراد مسن به چشم می‌خوردند. آنان مدتی در مقابل سفارت تجمع کردند و پس از اینکه سفیر گرجستان در تهران بین آنها حاضر و قول پیگیری داد، متفرق شدند.

نوسانات بازار ارز و تغییرات در اقتصاد ایران عده زیادی از ایرانیان را به فکر مهاجرت به ویژه به کشورهایی مانند ترکیه و گرجستان انداخت که نیازی به کسب  روادید نداشته و تسهیلاتی هم برای سرمایه‌گذاری‌های خارجی از قبیل ثبت آسان شرکت و گرفتن اقامت آن کشور فراهم کرده‌اند. ایرانیان زیادی  اقامت گرجستان را گرفته و سال‌هاست که در این کشور زندگی می‌کنند.

برخی افراد در میان معترضان اظهار می کردند که با وجود  یک دهه زندگی و تحصیل فرزندانشان در این کشور، هنوز موفق به کسب اقامت دائم  نشده‌اند.

از گرفتن پول تمدید اقامت، تا ممانعت از انجام آن!

بر اساس این گزارش برخی از معترضان ایرانی این ادعا را مطرح می‌کنند که دولت گرجستان برای تمدید اقامت و صدور برگه عدم سوء پیشینه از هر فرد ۲۱۰ دلار دریافت و پس از آن به بهانه‌های مختلف از تمدید اقامت آنان امتناع کرده است. برخی دیگر از هموطنانمان هم بهانه‌های آنان را غیر متقن خوانده و می گویند که مأموران مرزی تحت عنوان ناقص بودن مدارک ما را از مرز ریجکت کردند در صورتی که به گفته خودشان تمام مدارک مانند اجاره خانه و برگه واریز مالیات را به همراه داشته‌اند!

همچنین برخی دیگر از ایرانیان دیپورت شده که مقابل سفارت تفلیس در تهران حضور داشتند در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کردند که الگوی خاصی در مرز گرجستان برای برخورد با مسافران وجود نداشت تا بر اساس آن به افراد اجازه ورود داده یا از ورود آنان جلوگیری کنند! به عقیده آنان این امر کاملا سلیقه‌ای انجام می‌شده است؛ به این صورت که به عده‌ای اجازه ورود داده می‌شده  و در مقابل از ورود برخی بدون  ارائه دلایل به قول آنان مستدل جلوگیری می‌شده است، حتی برخی عنوان کردند که مورد بازجویی قرار می‌گرفتند و در این میان حتی با برخی برخورد فیزیکی هم شده است!

تزریق سرنگ و برخورد فیزیکی با مسافران ایرانی در فرودگاه گرجستان

در میان معترضان مقابل سفارت گرجستان، خانمی حدود ۳۵ ساله حضور داشت که اظهار کرد در فرودگاه تفلیس ۲۰ ساعت بازداشت بوده و مورد ضرب و شتم پلیس این فرودگاه قرار گرفته است. هدی.م  به خبرنگار حوزه سیاسی باشگاه حبرنگاران جوان گفت: من از گرجستان برای سفر و به عنوان توریست به استانبول رفتم و وقتی خواستم به گرجستان برگردم از ورود من جلوگیری شد و در پاسخ گفتند که من در این کشور در هتل و یا جای دیگری اقامت ندارم پس نمی‌توانم باز گردم؛ در صورتی که  آنجا خانه داشتم و در آن زمان کلید و حتی قبض گاز همراهم بود که در فرودگاه از من گرفتند، وقتی نحوه برخورد آنها را دیدم با موبایلم شروع به فیلم‌برداری کردم . پلیس فرودگاه به سمت من حمله ور شده و الفاظ رکیکی را به من نسبت دادند؛ زمانی که به گرجی جواب آنها را دادم و متوجه شدند زبانشان را بلد هستم مرا  به داخل اتاقی بردند که پس از آن را به خوبی به یاد ندارم زیرا (به ادعای این فرد) چند سرنگ به من تزریق کردند؛ بعد از آن ضرب و شتم فیزیکی شروع شد و حتی چندین بار من اقدام به فرار کردم که موفق نشدم.

البته سخنگوی دستگاه دیپلماسی روز دوشنبه و پس از تجمع مقابل سفارت گرجستان، قول پیگیری ادعاهای ایرانیان مبنی بر رفتار نامناسب با اتباع کشورمان در گرجستان را داد و گفت که موضوع را بررسی می‌کند.

از تزریق سرنگ به ایرانیان در فرودگاه تفلیس، تا دیپورت آنان به بهانه‌های واهیاز تزریق سرنگ به ایرانیان در فرودگاه تفلیس، تا دیپورت آنان به بهانه‌های واهی

از دیگر حاضران مقابل سفارت گرجستان فردی بود که اظهار می‌کرد ۴۰ نفر از اتباع کشورمان را از مرز هوایی دیپورت کردند، وی که خود از دیپورت‌شدگان بود گفت که وقتی ما را در فرودگاه دیپورت کردند، پاسپورتمان را گرفته و تحویل یکی از مهمانداران دادند. به اجبار از پول خودمان بلیط گرفته و دیپورتمان کردند.

نگاهی به اخبار مربوط به بدرفتاری با اتباع کشورمان در مبادی ورودی به گرجستان همچنین انتقادات افرادی که برای رساندن سخن خود به گوش دیپلمات‌های گرجی مقابل نمایندگی این کشور در تهران تجمع کرده بودند، این سؤال به ذهن می رسد که دستگاه دیپلماسی ما در زمینه پیگیری چنین برخوردهایی چه اقداماتی انجام داده است؟ در این زمینه خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان با بهرام قاسمی، سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان گفت‌وگو کرد. قاسمی با اشاره به فراخوانده شدن سفیر گرجستان به وزارت امور خارجه در اواخر هفته گذشته از انتقال نگرانی‌های تهران نسبت به برخورد با اتباعش از طریق سفیر گرجستان به مسئولان این کشور خبرداد و  تأکید کرد که علت دیپورت شدن اتباع کشورمان هر چه که بوده توجیهی بر انجام رفتار‌های غیرمعمول و نامتعارف نمی‌شود و اتباع دیپورت شده کشورمان مورد حمایت دولت ایران هستند و برای احقاق حقوق آنان در حال مذاکره با دولت گرجستان هستیم.

قاسمی همچنین تصریح کرد که وزارت خارجه نسبت به برخورد نامناسب با اتباع کشورمان و دیپورت افراد از گرجستان با جدیت پیگیر بوده و امیدوار است که دولت گرجستان ظرف چند روز آینده دلایل چنین رفتار‌هایی را ارائه کند.

از تزریق سرنگ به ایرانیان در فرودگاه تفلیس، تا دیپورت آنان به بهانه‌های واهی

گرجستان ایرانیان را با دست پس زده، با پا پیش می‌کشد!

درست است که روابط ایران و گرجستان، در سطحی مطلوب و خوب قرار دارد، اما به نظر می‌رسد پس از تغییر رئیس جمهور گرجستان، سیاست‌های این کشور هم تغییر کرده و شاید به همین دلیل رفت و آمد ایرانیان  به مشکل بر خورده است.

برخی می‌گویند دولت گرجستان اعلام کرده کل جمعیت کشورش ۴ میلیون نفر است، نمی‌تواند پذیرای ۴۰۰ هزار ایرانی باشد؛ اما اگر دولت گرجستان نمی‌تواند این تعداد  از افراد خارجی اعم از مهاجر و توریست را در کشور خود پذیرا باشد، چرا قوانین خود را به گونه‌ای تنظیم می‌کند تا افراد جذب زندگی، سرمایه‌گذاری و تفریح در این کشور شوند و پس از مراجعه آنان را دیپورت می‌کند؟ یا چرا از برخی متقاضیان برای تمدید اقامت پول دریافت می‌کنند اما  از تمدید آن امتناع می‌کنند؟

گزارش از رهادخت رستگار

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۷۵
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
به گرجستان اخطار بدن که این کاراشون یادشون باشه
ای کیو سان
|
United States
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
بعضی از ایرانی ها که رفتند گرجستان خلافهایی مرتکب شدن. بقیه مردممون هم فدای یه عده بی فرهنگ میشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۳
بنده توانایی زندگی و سرملیه گذاری در هر کشوری را دارم اما تا حالا یک مثقال خاک کشورم را با تمام دنیا عوض نمیکنم طبیعت کشورم . هم وطن و فرهنگ کشورم انقدر غنی هست که تحقیر اجنبی را قبول نکنم زنده باد غرور ایرانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۲
ما یه کربلا میخوایم بریم ملت عراق رو بخاطر ویزا بی آبرو میکنن اونوقت همونا میرن گرجستان با برشون میگردونن
Erfaghi
|
United Arab Emirates
|
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۲
ايران چى كم داره كه بعضيها براى تفريح به كشورهاى ديگر ميرن .ادمايى كه سرمايه ملى را براى تفربح يا حتى سرمايه گذارى نابخردانه به خارج برده وانجاخرج ميكنند حقشان تحقير واذيت شدن است و حق هيچ دفاعى از جانب ديپلماسى ايران ندارند .
ايرانى در ايران ايرانيست .
پژمان
|
France
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
حادثه فرودگاه دبی یادتون رفته . گرجستان تو بیست کیلومتری ماست حتی نزدیکای مرزشونم نرفتم شما ازاونسرایران بلندمیشید یاابالفضل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
اگه این کشور برای ایرانیان امنیت جانی نداره چرا مجوز برای تورهای گردشگری صادر میشه یا چیز های دیگه
معلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
کسی که خریره میخوره پای لرزش هم میشینه. پول و سرمایه ایران و ببری جای دیگه .همین میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
همش به دولت بر میگردد .که اول چرا هم وطن ها این کشورها را به وطن ترجیح داده اند .باید ریشه یابی شود .
هم وطن ها هم بدون مطالعه در مورد کشور مورد نظر و صد البته تحقیق .فقط با حرف و حدیث های بعصی از ایرانیها تن به مهاجرت ندهند که پشیمان خواهند شد .
باید قبل از مسافرت .تحقیق در مورد قانون مهاجرت کشور مد نظر کنند تا دچار مشکلات نشوند
محمدعلی خلیل زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
درجواب شما هموطن عزیز که میگی مامیدونیم اونهابرایی چه کارهایی میرنداونجا..!اول اینکه کافرهمه رابه کیش خودپندارد..دوم؛وقتی باهمین اندک سرمایه شخصی جرأت سرمایه گزاری وجودنداره چراشعارمیدیدکه.......!؟
شفتالو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
سلام
نیازی نیست دولت اقدامی بکند خودمردم میتونند بانرفتن به این کشور که اندازه یک استان کوچک ماست به خودشان احترام بگذارند
متاسفانه شهروندان تمام کشورها میروند به کشورهای دیگه کسب درآمد میکنند می برند توکشور خودشان سرمایه گذاری میکنندبرعکس ایرانی ها توکشور خودشان کسب درآمد می کنند میبرند کشورهای دیگه سرمایه گذاری میکنند نتیجه اش میشه اینی که می بیننی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
آنهایکه گرجستان و یا امارات و یا آمریکا را وطن خود میدانند دیگر نباید توقعی از ما ایرانیان برای هر مصیبتشان هم باشیم یا رومی روم و یا زنگی زنگ
ما خودمان کم مشکلات داریم
چرا پول و آبروی تان را بپای کشورهای کوچک و نوکر و حقیر می ریزید
پیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
چرا حالا همه میخوان برن همینجا خوبه که اونور هیچکی احترام نمیذازن به ایرانی ها
پیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
چرا حالا همه میخوان برن همینجا خوبه که اونور هیچکی احترام نمیذازن به ایرانی ها
جعفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
متاسفم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
بهترین جا برای سرمایه گذاری کشور خودمون ایران هست .انرژی و نیروی کار ارزان و...کسانیکه بعنوان سرمایه گذاری میرن اونور آب بیشتر دنبال چیزهای دیگه ای هستند که همه ما میدونیم . حق این آدما همینه ولی چون ملیتشان ایرانی هست به همه ایرانیان برمیخوره .ولی به خود این آدما نه فقط جوش مال و اموالشان رو میخورند
مقدم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
ایران خودمان. جاهای دیدنی بهتری از آنجا دارد. وفقط پول خود را حیف میل میکنند(البته مشکلات مقصرند که امکانات داخل کشور را فراهم نمیکنند )دوم اینکه اخه. قبل از رفتن به گرجستان کم تحقیق در مورد همه مسایل به صورت نسبی را انجام دهند سوم این که. آخ کشور مثل گرجستان هم شد کشوری برای مسافرت یا کشوری واسطه برای رفتن به اروپا. یا هر جای دنیا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
تفلیس رو 22 بار با خاک یکسان کرد....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
مسئولان باید جواب اون کشورو بده
ناشناس
|
Germany
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
ایرانیان زیادی به اوروپاه پناهنده شده اند .اکثر شان در کمپ ها مثل زندانی می‌باشد . و پشیمانی فایده ندارد
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
بهترین جا برای سرمایه گذاری کشور خودمون ایران هست .انرژی و نیروی کار ارزان و...کسانیکه بعنوان سرمایه گذاری میرن اونور آب بیشتر دنبال چیزهای دیگه ای هستند که همه ما میدونیم . حق این آدما همینه ولی چون ملیتشان ایرانی هست به همه ایرانیان برمیخوره .ولی به خود این آدما نه فقط جوش مال و اموالشان رو میخورند .
سیدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
از ماست که برماست و تعجبی هم ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
عربستان سعودی بدجوری سر کیسه روشل کرده، به تمام کشورهای دنیا داره رشوه و دلارباداورده میده،تا یه جورهایی ایران و ایرانی رو در دنیا تحت فشار قراربدن، این هم مورد جدید از صدها موردقبلی، مثل ماجرای رکمنستان،دانمارک،امارات و..... هست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
کو گوش شنوا!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
باید مسئولان ما پاسخگو باشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
عربستان سعودی بدجوری سر کیسه روشل کرده، به تمام کشورهای دنیا داره رشوه و دلارباداورده میده،تا یه جورهایی ایران و ایرانی رو در دنیا تحت فشار قراربدن، این هم مورد جدید از صدها موردقبلی، مثل ماجرای رکمنستان،دانمارک،امارات و..... هست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
احترام به ایرانیها در خارج ازایران صفره
ومایه تاسفه که به ایرانه نگاهی رو دارند که نمیشه به زبون اورد
واین ثمره کارهایی است که درطو ل سالیان انجام دادیم وازاعتبار بینالمللی برخوردار نیستیم وهیچ کشوری به ایران جوابگو نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
ثمره سالها چی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
متاسفم
ب.م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
بنظرم کسانی که دنبال خرید خانه در کشورهای جهان سومی مانند گرجستان،امارات و...باید بدانند که این کسورها قوانین درستی ندارن باید بدونند اگر من خانه ای خریدم فردا با یک قانون به اصطلاح خودشون دادن ویزا را بابت داشتن ملک لغو میکنن و من میمنون دست خالی برم به کی بگم دارو ندارم رو یک کشور ضبط کرده باید خود انسان قبل از اینکار شعورش برسه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
انشاالله امام زمان ظهور کنن دیگه این مزخرفات ویزا و گذرنامه و اقامت و اینا که همشون قوانین من درآوردی هستن حذف میشن اونوقت هرجا خواستین برین زندگی کنین.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
به نظرم با موشک بالستیک به گرجستان حمله کنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
بله بله
سیامک
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۲
به نظرم شما قرص هاتو بخور و کمی استراحت کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
گرجستان دیگه کجاس ؟همین یه کشورو کم داشتیم.
بنده خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
همه ایران سرای من است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
نمیدونم این ملت ما چرا یک طرفه به قاضی میرن ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
هیچ اعتمادی به گرجستانی ها نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
ببین به کجا رسیدیم که گرجستان هم برای ما شاخ شده؟؟؟؟!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
ببین به کجا رسیدیم که گرجستان هم برای ما شاخ شده؟؟؟؟!!!!!!
ناشناس
|
Germany
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
من بیشتر شهرهای گرجستان رفتم و با اخلاقشون آشنام اونا از بعضی رفتارای ایرانیا که در ایران ممنوعیت داره و به این دلایل به خارج سفر میکنند ناراحتند که طبیعیه اگر در داخل کمی رفاه و دلخوشیهای مردم بیشتر بشه هر آدمی حیفش میاد اونجا یه قرون پول خرج کنه مثلا اینروزا من سریالهای تلویزیون رو که میبینم به استرسهای روزمره ام اضافه میشه عوض این سریالا موسیقی خشک و خالی پخش کنن توی روحیه آدم تاثیر بهتری داره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
مسولین ما نیز چرا برخورد قاطعی ندارند آیا به ایرانی بودن خود بها نمی دهند، ما نیز متقابلا رفتار کنیم تا کشور ی که به اندازه یک استان ما جمعیت نداره جرات چنین برخوردی نداشته باشه، کشوری که.... آداب مهمان نوازی رو بلد نیست... بهتره ازلیست گردشگری تورهای ایرانی حذف بشه واین قدم باید سازمان گردشگری برداره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
آره به خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
از ماست که بر ماست . چرا اونجا سرمایه گذاری می کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
باید با قاطعیت و بدون کوچکترین مماشاتی از آنها خواسته شود اینگونه رفتارها دیگر تکرار نشود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
باید با قاطعیت و بدون کوچکترین مماشاتی از آنها خواسته شود اینگونه رفتارها دیگر تکرار نشود.
Farhad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
خدایا آخه گرجستان .از فردا کشورهای سومالی و موریتانی هم بیانیه میدن که ایرانیا نمیتونن به این کشورها سفر کنن خدایا دردمان را به کی بگبم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
متاسفانه دلیل این قضیه اینست که بعضی از هموطنان ما به کشور و سرزمین مادری خود اعتنایی ندارند سرمایه و پول خود را هم در کشورهای بیگانه خرج میکنند در کشورهای مجاور هم برای سرمایه و دارایی ایرانی ها به طرق مختلف نقشه میکشند حالا شما از یک بلیط هواپیمای معمولی بگیرید تا فروش ملک و املاک میلیاردی که باعث میشود ایرانی ها تشویق بشوند و هر چند وقت یکبار به یک کشور هجوم میبرند بعد با یک اوضاعی همه را میریزند بیرون حال آنکه بهترین منابع و طبیعت خدادادی در ایران هست ولی امکانات درجه یک و عالی مثل هتل و مراکز تفریحی و توریستی و مناطق مسکونی را خود ایرانیان باید طراحی و احداث کنند که مجبور نباشند برای دسترسی به اینها بک کشور خارجی سفر کنند متاسفانه کشورهای همسایه ایران از قبیل ترکیه و امارات و عمان و ... طی چند دهه گذشته با پول و تجارت با ایرانیان بهره های کلان برده اند و کشور خود را ساخته اند اما خود ایران از این قدرت عظیم مالی خود غفلت کرده است .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
فقط میخوام بدونم کدوم بی انصافی رای منفی داده اقا من اگه به خودم احترام نگذارم چه کسی می گذارد افسوس ما ها طرف سخن و عمل درست را نمگیریم چرا .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
گل گفتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
گوشت نخرید از اونجا اونوقت ببینید چی میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
گوشت نخرید از اونجا اونوقت ببینید چی میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
عجب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
درابتدا گفته شد که گرجستان ازورود مسافران ایرانی ممانعت کردند،بعد آقای سخنگوآن را طوردیگری تکذیب کرد؟؟!!! وحالا پذیرفت که همانطوربوده؟!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
خودشون مقصرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
گزارش بسیار خوبی بود. همه باید بدونن که کشورهای غربی همیشه اون بهشتی نیس که فکر می کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
ایرانیها باید گرجستان را تحریم کنندو به این کشور سفر نکنند تا ادب بشه که اینجور با ایرانیها رفتار نکنه به قول شما این کشور ۴میلیون بیشتر جمعیت نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
مسئولین فکر کنند ببیند چه اتفاقی افتاده که اتباع ایرانی هر کشوری می روند این گونه باهاشون برخورد میشه
....
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
بایدرسیدگی کنن چرادولت هیچ کاری نمیکنه اینادیگه کی هستن
ع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
جای تاسف است
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
هم وطن عزیز ایران خیلی دیدنی تر از کشور دیگه چون گرجستان است. باید از سفرهای غیر ضروری دوری کنیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
بهترین کاری که میشه کرد لغو عبور و مرور تا زمانی که دولت گرجستان توضیحات مناسبی ارائه بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
دیگه چی مونده بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
متاسفانه ملت ایران واسه خودشان احترامی قایل نیستند پس چرا انتظار دارند بقیه کشورها واسه ما احترام قایل بشند. اگه خودمان گرجستان را تحریم کنیم و دیگه واسه سرمایه گذاری و سفر به این کشور درجه سوم نرویم اونوقت به دست و پای ما میفتند.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
گرجستان به زودی عضو اتحادیه اروپا میشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
درسته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
دروسته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
متاسفانه ملت ایران واسه خودشان احترامی قایل نیستند پس چرا انتظار دارند بقیه کشورها واسه ما احترام قایل بشند. اگه خودمان گرجستان را تحریم کنیم و دیگه واسه سرمایه گذاری و سفر به این کشور درجه سوم نرویم اونوقت به دست و پای ما میفتند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
واقعا
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
همین گرجستان با نا فرمانی اش از ایران و پیوستنش به روسیه تزاری در 210 سال پیش باعث جنگهای بزرگ ایران و روسیه و عهد نامه گلستان و ترکمنچای و ورود ایران به گروه کشورهای شکست خورده و استعمار زده شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
نبایدبه گرجستان اعتماد کرد
مردم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
مسئولان کشورمون باید هر چه زودتر پیگیر این موضوع باشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
چرا سفیر گرجستان رو احضار نمیکنن اونا تکلیفشون روشنه و یه کار نکنن که دنیا رو به جونشون بندازیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
این صحبتها چیه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
درسته
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر