شهریاری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

جذب پرستار در سال ۹۸ پشت دیوار بودجه/ طرح تحول نظام سلامت با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کند

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: متاسفانه بودجه‌ای مناسب برای حوزه سلامت کشور در نظر گرفته نشده است.

بودجه مناسب بای جذب پرستار درنظر گرفته نشده است/ جذب پرستار در سال 98 پشت دیوار بودجه و اختصاص ردیفحسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: در حال حاضر سازمان مدیریت برنامه و بودجه با حوزه سلامت و بهداشت و درمان میانه‌ای خوب ندارد به همین دلیل بودجه مناسب برای جذب پرستاران تعلق نگرفته است، علی‌رغم برگزاری جلسات متعدد در کمیسیون بهداشت مجلس در راستای جذب نیروی پرستار و رفع کمبود شدید، متاسفانه سازمان مدیریت با وجود آنکه قول تامین بودجه داده بود اما با این موضوع موافقت نشد.

وی ادامه داد: طرح تحول نظام سلامت یکی از پروژه‌های خوب در حوزه بهداشت و درمان محسوب می‌َشود که به دلیل سنگ‌اندازی و یک‌سری مسائل این طرح با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کند.

کمبود منابع بیمه مشکل جدی حوزه سلامت

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار کرد: امروزه بیمارستان‌ها با مشکلاتی بسیار روبرو هستند که علت برخی از مسائل مراکز درمانی کمبود منابع مالی صندوق‌های بیمه‌گر است و همین مسئله طرح تحول نظام سلامت را با مشکلاتی روبرو ساخته است.

شهریاری بیان کرد: متاسفانه حوزه سلامت ظاهرا مورد پسند برنامه و بودجه نبوده و از این رو در زمینه تامین بودجه حوزه بهداشت و درمان اقدام لازم و همکاری مناسبی از سوی سازمان مدیریت انجام نمی‌شود.

انتهای پیام/

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.