کد خبر: ۶۷۶۹۲۸۶
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴
۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴
کد خبر : ۶۷۶۹۲۸۶

رئیس‌کل دادگستری خراسان شمالی از برخورد بدون اغماض با عوامل برگزاری تئاتر هنجار شکن در دانشگاه بجنورد خبر داد.

خط و نشان رئیس‌کل دادگستری خراسان شمالی به عوامل اجرای تئاتر هنجارشکن دانشگاه بجنوردبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، جعفری معاون عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره تئاتر هنجارشکنانه دانشگاه بجنورد گفت: شاهد حرکت موهنی در قالب هنر بودیم که بنده به دادستان مرکز استان تاکید کردم که بدون هیچ‌گونه اغماض و برابر موازین قانونی با عوامل و مسببین این حرکت و حتی کسانی که اجازه این حرکت را داده‌اند٬ برخورد جدی و قانونی شود.

جعفری تصریح کرد: دانشجویان دختر و پسر امانت‌هایی در دست مسئولان دانشگاه هستند. نهادهای نظارتی و فرهنگی مکلف هستند که از این امانت به خوبی صیانت کنند. اگر نمی‌توانند فعالیت‌های ارزشی و متناسب با فرهنگ غنی اسلام در دانشگاه انجام دهند حداقل بر خلاف آن را انجام ندهند. دانشگاه مکان کسب علم و ترویج فرهنگ ناب انقلاب اسلامی است.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی با تاکید بر اینکه غالب اساتید، دانشجویان و نخبگان علمی استان را افراد انقلابی و متدین تشکیل می‌دهند، خاطرنشان کرد: با این وجود عده‌ای با طرح و برنامه در قالب‌های مختلف هم‌اندیشی٬ اعم از تئاتر و نمایشنامه٬ فرهنگ بی بندوباری و فرهنگ ضد ارزش را ترویج می‌کنند. همان‌طور که مردم انقلابی استان٬ از جمله دانشجویان و اساتید مطالبه‌ برخورد با این موضوع را از دستگاه قضا دارند، دستگاه قضایی وظیفه خود را در این مسئله به نحو احسن انجام می‌دهد.

وی افزود: این هشدار را به مسئولان دانشگاه، متولیان امر و مسئولان فرهنگی می‌دهیم که بدانند اگر این روند ادامه پیدا کند و به بهانه عدم اطلاع از آن شانه خالی کنند، دستگاه قضا کوتاه نیامده و با قاطعیت تحت عنوان معاونت در اجرای برنامه موهن، برای آنان تحت هر عنوان، منصب و وصل به هرگروه و جناحی باشند پرونده تشکیل می‌دهیم.

وی با اشاره به اتفاقات سینما عمیق استان افزود: با ورود دستگاه قضا، این مکان پلمب شد و پرونده قضایی برای مسببان آن تشکیل شده است.

پس از اتفاقات زنجیره‌ای حاشیه‌ساز در دانشگاه بجنورد، این بار اجرای تئاتری هنجار شکن با چاشنی توهین به آرمان‌های انقلاب، انتقاد فعالان فرهنگی استان را برانگیخت.

اجرای نمایش «یک دقیقه سکوت» در نخستین دوره نمایش‌های دانشجویی در دانشگاه بجنورد به نویسندگی محمد یعقوبی و کارگردانی جوان از دانشجویان دانشگاه بجنورد در اولین جشنواره تئاتر دانشجویی برگزار شد.

انتهای پیام/ب

ماجرای اجرای تئاتر هنجارشکن دانشگاه بجنورد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر