کد خبر: ۶۷۷۶۷۴۷
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹

در آستانه سالروز ۵۰ سالگی قهرمان افسانه‌ای فرمول یک، تیم‌های اتومبیل رانی فراری و مرسدس بنز، برنامه‌های ویژه‌ای را برای بزرگداشت این روز تدارک دیده اند.

به گزارش خبرنگار دنیای ورزش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، سوم ژانویه 2019، مایکل شوماخر قهرمان افسانه ای فرمول یک جهان که ماه هاست در کما به سر می برد 50 ساله می شود، به همین مناسبت تیم های فراری و مرسدس بنز برنامه های ویژه ای تدارک دیده اند.

موزه فراری در شهر مارانلو ایتالیا، قصد دارد نمایشگاه ویژه ای را در سالروز این راننده بزرگ برپا کند که این نمایشگاه چند ماه برای بازدید کنندگان دایر خواهد بود.

مرسدس آخرین تیمی که شوماخر قبل از بازنشستگی اش از فرمول یک در سال 2012 عضو آن بود، برخی از خودروهای این راننده را در موزه خود در اشتوتگارت به نمایش خواهد گذاشت.

مدیریت مسابقات فرمول یک نیز در رسانه های اجتماعی هفته ای را به شوماخر اختصاص می دهد، از جمله مصاحبه های منحصر به فرد با بسیاری از کسانی که بخشی از داستان فرمول یک این راننده آلمانی بودند.

سخنگوی این مسابقات گفت: "ما قصد داریم روز تولد مایکل را جشن بگیریم."

شوماخر همچنان بهترین راننده جهان است. او هفت بار قهرمان جهان شده و 91 قهرمانی را در کارنامه دارد. پس از او لوئیس همیلتون راننده مرسدس با 5 قهرمانی جهان و مجموع 73 قهرمانی در جای دوم قرار دارد.

مایکل شوماخر روز 29 دسامبر سال 2013 در پیست اسکی مریبل فرانسه در کوه های آلپ دچار سانحه شد و سرش به تخته سنگی برخورد کرد و در اثر این سانحه از آن روز تا کنون در کما به سر می برد.


بیشتر بخوانید:

قهرمانی همیلتون در رقابت‌های فرمول یک قهرمانی جهان

فراری پشت مرسدس/همیلتون همچنان صدرنشین

امید‌های همیلتون برای قهرمانی توسط رایکونن بر باد رفت


انتهای پیام/

برنامه های ویژه فرمول یک برای تولد 50 سالگی شوماخر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر