کد خبر: ۶۷۸۸۱۲۰
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۷
دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان:

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان، از کشف ۶ تن و ۵۲۰ کیلو گرم انواع مواد مخدر در این استان طی امسال خبر داد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ،مجتبی بیرانوند دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان شامگاه یکشنبه در شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان در سخنانی با اشاره به اینکه امروز بیش از ۶۵ درصد از آسیب‌های اجتماعی و جرائم ارتکابی در این حوزه با مواد مخدر ارتباط مستقیم دارد، اظهار داشت: در این راستا توجه جدی برای مبارزه و مقابله با این پدیده شوم و خانمان سوز باید صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه متولیان در این حوزه به این نتیجه رسیده اند که یک دستگاه به تنهایی قادر به مبارزه با مواد مخدر نیست و در این راستا بیش از ۲۴ دستگاه اجرایی در این حوزه فعالیت دارند، گفت: همچنین ستاد مبارزه با مواد مخدر و شورا‌های هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مسئولیت هماهنگی و تعامل بین بخشی را در این زمینه بر عهده دارند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه از ابتدای امسال تا کنون با هماهنگی لازم همه کمیته‌های تخصصی و شورا‌های فرعی مبارزه با مواد مخدر استان جلسات خود را به صورت مرتب برگزار کرده اند، گفت: در ارزیابی هشت ماهه امسال، لرستان رتبه هفتم را در این زمینه کسب کرده است.

بیرانوند در ادامه سخنان خود با اشاره به کشفیات مواد مخدر در استان، بیان داشت: میزان کشفیات مواد مخدر استان در مدت مشابه سال قبل ۵ تن و ۱۹۰ کیلو و ۵۴ گرم بوده که این عدد در مدت مشابه امسال ۶ تن و ۵۲۰ کیلو و ۱۴۷ گرم بوده است که با این اوصاف میزان کشفیات طی امسال نسبت به سال گذشته ۲۶ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به بحث شناسایی املاک قاچاقچیان مواد مخدر در سطح استان، عنوان کرد: کار شناسایی و توقیف این املاک به روز، در سطح استان انجام شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان با تقدیر از همکاری دستگاه قضایی استان در رابطه با پیگیری پرونده‌های موجود در این حوزه، عنوان کرد: تفاهم نامه‌ای بین ستاد مبارزه با مواد مخدر و بسیج در سطح کشور منعقد شده است.

بیرانوند با بیان اینکه در این راستا این امر در استان نیز عملیاتی شده است، گفت: در قالب این تفاهم نامه یک ظرفیت چهار هزار نفری معتاد در سطح کشور برای نگهداری، درمان، کاهش آسیب معتادان متجاهر، توانمندسازی و صیانت در دستور کار قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه در این راستا ۵ جلسه با حضور مسئولان سپاه استان برگزار شده است، افزود: این ظرفیت جدید در مرکز استان در دستور کار قرار خواهد گرفت.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان، تاکید کرد: در این راستا علاوه بر ظرفیت قدیم که نگهداری حدود ۲۴۰ نفر معتادان متجاهر در استان بوده، ۴۰۰ نفر دیگر نیز برای نگهداری در دستور کار قرار گرفته است.

 

انتهای پیام/پ

 

برخورد با خورده فروشان مواد مخدر در لرستان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر