کد خبر: ۶۷۸۸۶۴۰
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی

فرماندار گچساران گفت: طول راه ارتباطی این شهرستان پس از پیروزی انقلاب اسلامی چهار برابر شده است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج  ، عبدالرحیم رحیمی فرماندار گچساران گفت : هم اکنون ۵۸۷ کیلومتر جاده ارتباطی در گچساران وجود دارد در حالی که طول راه‌های ارتباطی این شهرستان در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ۱۵۰ کیلومتر بود.

وی بیان کرد: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران تنها ۸۰ کیلومتر راه روستایی و ۷۰ کیلومتر راه فرعی در گچساران احداث شده بود.

رحیمی ابراز داشت: طول راه‌های اصلی این شهرستان هم اکنون ۱۵۰ کیلومتر است در حالیکه قبل از انقلاب راه اصلی در این خطه ساخته نشده بود.

فرماندار گچساران تصریح کرد: هم اکنون ۶۰ کیلومتر بزرگراه، ۲۱۰ کیلومتر راه فرعی و ۱۶۷ کیلومتر راه روستایی در این شهرستان وجود دارد.

رحیمی با اشاره به در دست اجرا بودن طرح‌های بزرگ راهسازی در گچساران شامل دوگنبدان، باباکلان به بی بی حکیمه، تونل دیل و گچساران به بنادر جنوبی ابراز امیدواری کرد با تکمیل این طرح‌ها توسعه راه‌های ارتباطی گچساران متحول شود.

مدیر کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد پیش‌تر گفته بود: تعریض و بهسازی ۱۵ کیلومتر از جاده گچساران - بابا کلان - بی بی حکیمه به بندر گناوه و جاده گچساران گوره و رگ سفید تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

عبدالمجید نژاد طول این جاده ارتباطی را ۵۷ کیلو متر ذکر کرد و اظهار داشت: این طرح هم اکنون در قالب پنج قطعه با میانگین پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد در حال اجراست.

وی بیان کرد: قطعه اول محور بابا کلان - گچساران بطول ۹.۷ کیلومتر با بیش از ۶۴ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست.

نژاد صفوی ادامه داد: تاکنون برای این طرح بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی تصریح کرد: پنج کیلومتر از این محور هم آماده آسفالت است که برای انجام این عملیات ۸۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

نژاد صفوی گفت: قطعه دوم محور باباکلان - گچساران- بطول ۶ کیلومتر با اعتبار بیش از ۳۲۰ میلیارد ریال در دست اجراست.

وی پیشرفت فیزیکی این طرح را ۶۱ درصد اعلام کرد و گفت: تاکنون ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای خاکبرداری، ساخت ابنیه فنی و خاکریزی این طرح هزینه شده است.

نژاد صفوی تصریح کرد: قطعه اول گچساران، گوره- رگ سفید بطول ۱۲ کیلومتر با اعتباری بیش از ۲۱۰ میلیاد ریال در دست اجراست.

وی بیان کرد: تا کنون بیش از ۱۴۰ میلیارد ریال برای این پروژه مهم هزینه شده است.

نژاد صفوی افزود: قطعه سوم محور گچساران، پازنان -گوره و گناوه بطول ۱۰ کیلومتر با اعتباری بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال در دست اجراست.

وی ابراز کرد: این طرح ملی بیش از ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تاکنون ۱۴۰ میلیارد ریال برای زیر سازی این طرح مهم هزینه شده است.

نژاد صفوی تصریح کرد: قطعه چهارم محور گچساران- بی بی حکیمه بطول پنج کیلومتر با اعتباری بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال و با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد در دست اجراست.

وی گفت: ارتقای شاخص برخورداری از راه مناسب در حوزه شهری و روستایی دارای اهمیت ویژه است و برنامه ریزی‌های لازم برای بهبود وضعیت راه‌های روستایی گچساران انجام شده است.

شهرستان ۱۲۴ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

 انتهای پیام/غ

توسعه راه های گچساران بعد از انقلاب

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر