کد خبر: ۶۷۸۹۰۵۹
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۸

استاندار کرمان با بیان اینکه تامین آب شرب روستا‌ها و مرکز استان هم با مشکل روبه رو است؛ گفت: فقط در شهر کرمان هزار لیتر بر ثانیه کمبود آب داریم.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،در جلسه هم اندیشی استاندار کرمان و انجمن حمایت از توسعه استان کرمان جمعی از نمایندگان استان کرمان هم در آن حضور داشتند؛  محمد جواد فدائی، استاندار کرمان با بر شمردن مهم‌ترین مسایل پیش روی توسعه استان گفت: کم آبی مهمترین مساله استان کرمان است.

استاندار کرمان گفت: در سال آبی ۹۷_۹۶ میزان بارش باران نسبت به متوسط بلند مدت ۶۵ درصد کاهش یافته است.

بنا به گفته  فدائی این کاهش نسبت به سال قبل از آن هم ۶۸ درصد بوده که گویای وضعیت نامتعادل بارش در استان است.

به گفته استاندار کرمان کم آبی و مصرف نادرست از منابع آب موجب شده بیلان منفی به ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد متر مکعب برسد.

 فدائی با بیان اینکه تامین آب شرب روستا‌ها و مرکز استان هم با مشکل روبه رو است؛ افزود: «فقط در شهر کرمان هزار لیتر بر ثانیه کمبود آب داریم.»

استاندار کرمان بر لزوم چاره اندیشی برای تامین منابع پایدار آب در سال آینده، تاکید کرد.

فدائی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه استان کرمان در برخی شاخص‌های توسعه مانند شاخص تعداد تخت بیمارستانی از متوسط کشور عقب‌تر است؛ گفت: «باید به نحوی کار کنیم که بتوانیم شاخص‌های توسعه را در استان بهبود دهیم.»

محمدرضا باهنر، رییس هیات مدیره انجمن حمایت از توسعه استان کرمان هم در این نشست بر آمادگی کمیته‌های تخصصی این انجمن برای حمایت از برنامه‌های توسعه استان تاکید کرد.

رضا انجم شعاع، مدیرعامل انجمن حمایت توسعه استان کرمان هم با استقبال از حضور استاندار کرمان در این نشست، گفت: «امیدوارم با همکاری نزدیک کمیته‌های تخصصی انجمن با استانداری و سایر ادارات کل استان بتوانیم برنامه‌های توسعه را تسریع کنیم.»

در این نشست همچنین سید حسین مرعشی، پیشنهاد کرد جلسات مشترکی میان استاندار، مدیران استان و انجمن حمایت از توسعه استان به صورت موضوعی برگزار شود تا پیگیری‌ها نتیجه بخش باشند. جمعی از نمایندگان استان کرمان هم در سخنانی دیدگاه‌های خودشان را درباره موانع توسعه استان با استاندار کرمان در میان گذاشتند.

انتهای پیام/ی

کم آبی مهمترین مساله استان کرمان است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر