کد خبر: ۶۷۸۹۱۲۹
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۶
با مخترعین ایرانی؛

یکی از شرکت‌های دانش بنیان موفق به تولید رباتی جدید برای کمک به افراد ناتوان در راه رفتن شده است.

رباتی که عصای دست بیماران عضلانی می‌شودبه گزارش خبرنگار   حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی  پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، فعالیت جوانان نخبه در شرکت‌های دانش بنیان در کنار طرح‌هایاستارت آپی سبب رشد و پیشرفت کشور می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوان در نظر دارد به معرفی محصولات ساخته شده در این شرکت‌ها بپردازد.

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان موفق به تولید ربات پوشیدنی زانو برای کمک به بیمارانی که دارای زانو درد هستند، شده است.

مدیر این شرکت دانش‌بنیان در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی  پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره این ربات، گفت: برای کمک به بیمارانی که دارای معضلات درد زانو و گرفتگی عضلات هستند، این ربات طراحی شده است.

وی ادامه داد: به کمک این ربات می‌توانیم شبیه‌سازی از تاندون و عضله‌های پا داشته باشیم و آنالیز چگونگی عملکرد زانو را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم.

رفع خستگی ناشی از درد زانو با رباتی مخصوص

مدیر این شرکت دانش‌بنیان درباره ویژگی‌های این ربات پوشیدنی بیان کرد: این ربات به کمک افراد ناتوان از حرکت می‌آید و به آنان کمک می‌کند تا بتوانند حین کار فعالیت‌های خوبی را از خود نشان دهند؛ همچنین به دلیل ویژگی‌های مکانیکی که در این ربات به کار رفته است، خستگی ناشی از پیاده‌روی و یا فعالیت طولانی کاهش پیدا می‌کند.

وی اظهار کرد: بسیاری از افراد در زانوی خود دردهایی را حس می‌کنند و برای راه رفتن لاجرم نیازمند نیروی کمکی برای بهبود فعالیت‌های خود هستند و این ربات  نیروی کمکی افراد ناتوان می‌شود.

مدیر این شرکت دانش‌بنیان درباره چگونگی کنترل این ربات، گفت: به وسیله برنامه تلفن مخصوص می‌توان به این ربات برنامه داد و برخی از داده‌های تکنیکی و نیروهای عضلانی را به کمک آن استخراج کرد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر