کد خبر: ۶۷۸۹۱۴۳
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۷

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه با اشاره به روند مطلوب بازسازی مناطق زلزله زده استان گفت : به زودی ۲۵ هزارمین واحد مسکونی در مناطق زلزله زده به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،محمد ابراهیم الهی تبار معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه گفت : در این زلزله بیش از ۲۵ هزار واحد تخریب شد که از این تهدید فرصت ساختیم و توانستیم بیش از ۳۵ هزار واحد مسکونی بسازیم و واحد‌های فرسوده را هم مقاوم سازی کنیم.

وی گفت : با تلاش‌های صورت گرفته به زودی ۲۵ هزارمین واحد مسکونی در مناطق زلزله به بهره برداری میرسد.

الهی تبار خاطرنشان کرد: در شهر سرپل ذهاب ۶۵۰۰ واحد تخریب شد که در حال حاضر پروانه ساخت برای ۱۰ هزار و ۵۰۰ واحد صادر شده که همه این‌ها نشان از امید به زندگی در این مناطق است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه به تخریب ۱۰۰ درصدی ۲۵۶ روستا در مناطق زلزله زده اشاره کرد وافزود: با همت مسئولین و مردم، امروز ساخت و ساز تقریبا در تمام روستا‌های مناطق زلزله به پایان رسیده است.

الهی تبار به زلزله‌های بزرگ اخیر هم اشاره کرد و افزود: زلزله ۶.۴ ریشتری آذر و نیز زلزله ۵.۹ ریشتری روز گذشته امتحانی برای مقاومت واحد‌های احداث شده بود که همه این واحد‌ها به خوبی امتحان خود را پس دادند.

وی تاکید کرد: قطعا حضور مقام معظم رهبری و نیز مسئولین دولتی در مناطق زلزله در ایجاد روحیه امید بین مردم بسیار تاثیر گذار بود و خوشبختانه با همکاری مردم روند ساخت وساز به خوبی در این مناطق درحال انجام است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه اساس برنامه ریزی‌های درست کشور داشتن شاخص‌های جمعیتی و اطلاعات به روز در این حوزه است گفت: امروز سازمان ثبت احوال با فعالیت در حوزه صدور کارت هوشمند ملی مسیر نوی در حیطه سرمایه گذاری و برنامه ریزی کشور رقم زده است.

وی به فعالیت‌های دیگر سازمان ثبت احوال اشاره کرد و افزود: بار‌ها گفته ام بخشی از این آرامشی که امروز داریم مرهون فعالیت‌های این سازمان است، چرا که همواره بعد از هر انتخاباتی دشمنان شائبه وجود تقلب و ... را مطرح می‌کردند، اما امروز با اقدامات ثبت احوال و انجام رای گیری با استفاده از کد ملی راه هرگونه بهانه جویی برای دشمنان و ایجاد شایعه و شائبه‌های بی اساس در انتخابات را بسته است.

الهی تبار به نقش آمار‌های هویتی در پیشبرد امور کشور هم اشاره کرد و افزود: این آمار‌ها برای اثربخشی باید به روز باشد و درهمین راستا سایر نهاد‌ها از جمله دانشگاه علوم پزشکی باید با ثبت احوال همکاری لازم را داشته و آمار‌های لازم را به روز به ثبت احوال اعلام کنند .

 

 

انتهای پیام/د

بیش از ۲۵ هزار واحد ر زلزله تخریب شد

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر