کد خبر: ۶۷۸۹۳۲۳
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۳

پنجمین کنگره ملی هیدروپونیک و تولیدات گلخانه‌ای از دوم تا چهارم بهمن ماه به میزبانی شیراز برگزار خواهد شد.

شیراز میزبان پنجمین کنگره ملی هیدروپونیک و تولیدات گلخانه‌ایبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، محمدمهدی قاسمی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: محور‌های همایش شامل سیستم‌ها و سازه‌های هیدروپونیک، سازه‌ها و تجهیزات گلخانه ای، فناوری و تولید بذر محصولات گلخانه ای، مدیریت تغذیه و بستر‌های کشت، مدیریت آفات و بیماری ها، اقتصاد و بازاریابی محصولات گلخانه ای، بهینه سازی کیفی و مسائل پس از برداشت تولیدات گلخانه ای، فیزیولوژی تنش‌های محیطی در شرایط گلخانه‌ای و هوشمندسازی و بهینه سازی مصرف انرژی است.

وی با تاکید بر این‌که برون‌داد این کنگره باید بسته اجرایی جهت کمک به مدیریت گلخانه باشد، افزود: کمک به ابهام‌زدایی، ایجاد شفافیت در نتیجه ایجاد فضای بهتر در توسعه گلخانه‌ها از اهداف برگزاری این کنگره است.

قاسمی، هدف از توسعه کشت‌های گلخانه‌ای را افزایش بهره‌وری در مصرف آب اعلام و تصریح کرد: در توسعه گلخانه انتقال همین تولید فعلی در فضای باز به تولید در یک فضای بسته و کنترل شده است و در این زمینه توسعه گلخانه‌های مدرن، اما ارزان قیمت، شیدهاوس، هیدروپونیک و ایروپونیک مدنظر است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس اظهارداشت: از دلایل اهمیت کشت در گلخانه ایجاد محیط کنترل شده در تولید محصولات، کمک به تولید محصول گواهی شده، تولید محصول در چهار فصل و در نتیجه اشتغال زایی است.

همایش ملی هیدروپونیک و تولیدات گلخانه‌ای ۲ تا ۴ بهمن در دانشکده کشاورزی شیراز برگزار می‌شود.
انتهای پیام/م

برگزاری کنگره تولیدات گلخانه‌ای در شیراز

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر