کد خبر: ۶۷۸۹۵۵۵
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۴

در این مطلب به ۱۰ راز کلیدی همسران موفق پرداخته شده است.

رازهای کلیدی برای ازدواج موفقبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، زوج های خوشبخت و موفق وجود دارند اما بی عیب و نقص نه! ازدواج مانند عملی است که برای به دست آوردن پاداش آن باید تلاش کرد پس شاید این تلاش برای رسیدن به یک ازدواج موفق صد چندان بیشتر باشد.

در نظرسنجی یک موسسه آمریکایی  از چند زوج خوشبخت خواسته شد تا کلید موفقیت خود را بازگو کنند؛ آن‌ها به ۱۰ نکته کلیدی اشاره کردند:

۱-مستقل باشید
یکی از کلید‌های ازدواج موفق مستقل شدن است. همسران باید زمان‌هایی را به خود اختصاص دهند. عزم و تواناییِ مستقل شدن شما را قوی‌تر، سالم‌تر و جذاب‌تر می‌کند و باعث موفق‌تر شدن شما در زندگی زناشویی می‌شود.

۲-یک شنونده خوب باشید
زن و مرد در زندگی مشترک باید نسبت به یکدیگر شنونده خوبی باشند. اما تاکید ما در این مسئله بیشتر بر روی مردان است. مردان باید بدانند که شریک زندگی‌شان به گوش کردن حرف‌ها نیاز دارد. گوش دادن فعالانه به آنچه همسرتان می‌گوید و نگاه کردن به او درحالی‌که صحبت می‌کند یکی از کلید‌های موفقیت در زندگی است.

۳-در هر چیزی موافقت نکنید
در این نظرسنجی اکثر زوج‌ها معتقد بودند که اختلاف‌نظر بین دو طرف طبیعی است و این تفاوت سلیقه‌ها باعث می‌شود زوج‌های موفق و دوست‌داشتنی به دیدگاه یکدیگر احترام گذاشته و نظراتشان را به یکدیگر نزدیک کنند.

۴- یکدیگر را بپذیرید
یکی از مهم‌ترین قاتلان ارتباطی، عدم پذیرش است. با خیال تغییر دادن همدیگر وارد زندگی مشترک نشوید. پیش از ازدواج ویژگی‌های مثبت طرف مقابل را بشناسید و روی آن‌ها تمرکز کنید. بعد از ازدواج تغییر دادن سخت و در برخی موارد غیر ممکن است.

۵-مسئولیت‌پذیر باشید
مسئولیت‌پذیری یکی از اسرار ازدواج موفق است. هنگامی‌که شما در یک پروژه شرکت می‌کنید، مسئول موفقیت و شکست آن پروژه هستید، در ازدواج هم این‌گونه است؛ شما و شریک زندگی خود زمانی که اختلاف‌نظر دارید یا درباره تصمیمی بحث می‌کنید زوجین باید بتوانند هنگام بحث و اختلاف نظر درباره یک تصمیم، مسئولیت کار‌ها و تصمیمات خود را برعهده بگیرند.

۶- زمان‌هایی صرفاً برای باهم بودن
گذراندن وقت باهم بیشتر در میان زوج‌هایی که مدتی از ازدواجشان گذشته است، نادیده گرفته می‌شود. گذراندن زمان‌هایی از روز با همسر و تعریف پروژه‌های مشترک با یکدیگر باعث تقویت پیوند زوجین می‌شود. در زمان‌هایی که باهم هستید برای دور شدن از حواس پرتی تلفن همراه خود را خاموش‌کنید؛ با یکدیگر فیلم تماشا کنید یا با‌هم به پیاده‌روی و کوهنوردی بروید.

۷-هرگز از کلمه طلاق استفاده نکنید
گاهی از کلمه طلاق و صحبت کردن از جدایی به عنوان یک مکانیزم تهدیدی استفاده می‌شود، اما باید بدانید که تهدید یک استراتژی بالغانه برای حل مشکلات نیست؛ پس این کار را نکنید.

۸- یک نگرش قدردانی داشته باشید
قدردانی به نفع هر دو طرف در ازدواج است. تشکر کردن از یکدیگر باعث بهبود و تقویت روابط می‌شود.

۹-هنگام عصبانیت سکوت کنید
در زمان اختلاف نظر ممکن است عصبانی شوید. در این مواقع هرگز پاسخ طرف مقابل را ندهید و سعی کنید خودتان را از فضای تنش دوری کنید. کلمه مناسبی که هر فردی در چنین مواقعی می‌تواند از آن استفاده کند این است که بگوید:" فعلاً عصبانی هستم و نمی‌توانم صحبت کنم. " هدفتان همیشه این باشد که در آرامش با همسرتان ارتباط برقرار کنید.

زوج‌های خوشبخت از راهنمایی‌های ازدواج موفق پیروی می‌کنند و شما هم می‌توانید این نکات را برای داشتن یک زندگی شاد و سالم، دنبال کنید.

منبع: تبیان

انتهای پیام/

10 راز کلیدی برای ازدواج موفق

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر