اعتصاب غذای صد‌ها پناهجو در بازداشتگاهی در استرالیا

صد‌ها پناهجو در یک بازداشتگاه در استرالیا در اعتراض به شرایط زندگی دست به اعتصاب غذا زدند.

اعتصاب غذای صد‌ها پناهجو در بازداشتگاهی در استرلیابه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، بیش از ۲۰۰ نفر از پناهجویانی که در بازداشتگاهی در ملبورن استرالیا نگهداری می‌شدند امروز (چهارشنبه) از خوردن غذا سر باز زدند تا آنکه مقامات دولتی توافق کنند امکانات را بهبود ببخشند.

یکی از پناهجویان گفت: این گروه اعتصاب خود را از سه شنبه آغاز کرده است و خواسته‌هایی چون تهیه میز و صندلی‌های مناسب تا آزادی برای گشت زدن در بیرون بدون نگهبان را دارند.

فرد دیگری گفت: «من هرگز بازداشتگاهی این چنینی ندیده بودم».

بازداشت‌شدگان انتظار دارند پنج شنبه با مقامات دولتی دیدار کنند تا این مسئله حل و فصل شود. در بازداشتگاه‌های ساحلی استرالیا که محل نگهدای پناهجویانی است که از قوانین مهاجرت سرباز زده اند اعتصاب غذا موضوع رایجی است.

سال گذشته، صد‌ها نفر از بازداشت شدگان در یک مرکز در سیدنی در اعتراض به قوانین سختگیرانه ملاقات دست به اعتراض زدند. دولت استرالیا هرگونه بدرفتاری را انکار می‌کند؛ اما قول داده است «شبکه ساحلی بازداشت مهاجران» را کاهش دهد. در سال ۲۰۱۳، حدود ۱۰ هزار نفر در این مکان‌ها نگهداری می‌شدند که امروزه این تعداد به یک هزار نفر کاهش یافته است.  

انتهای پیام/

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار