وزیر کشور:

بزرگترین سند موفقیت انقلاب تداوم دشمنی آمریکا با ملت ایران است

وزیر کشور گفت: بزرگترین سند موفقیت و پیروزی جمهوری اسلامی ایران تداوم دشمنی آمریکا با ملت ایران است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، عبدالرضا رحمانی فضلی چهارشنبه شب در آئین تودیع و معارفه استاندار جدید خراسان رضوی اظهار کرد:با توجه به اینکه در آستانه بهمن ماه و چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی قرار داریم ویژگی مشترک و مستمری که در این سال‌ها وجود داشته است، مقابله با رویارویی استکبار جهانی است که از روز نخست انقلاب شاهد آن بوده ایم و در این فراز و فرود‌های چهل ساله مهم‌ترین سند موفقیت و پیروزی ما همین دشمنی آمریکا با ملت ایران است.

وی افزود: چهل سال ادعا کردند که ما را نابود می‌کنند و در یک جمع بندی از استدلال‌هایشان به این نتیجه می‌رسیم که علت دشمنی آن ها، قدرتمند شدن ایران است. دشمن تلاش کرد که دست ما را در منطقه کوتاه کند، اما امروز با قدرت اعلام می‌کنیم که این منطقه نمی‌تواند جولانگاه استعمار باشد.

وزیر کشور تصریح کرد: دشمنان با همه امکانات و توانشان به منطقه آمدند و آخرین حربه‌ای که استفاده کردند، دین علیه دین بود و جریانات تکفیری و داعش را راه انداختند، خون‌های زیادی ریختند تا تمدن این کشور‌ها را از بین ببرند، اما در پایان رسوا شدند. امروز برای منطقه کاملا روشن است ماهیت داعش چیست و این شفاف سازی و جداسازی تفکرات انحرافی ارزش زیادی دارد.

ایران امروز کشوری تعیین کننده در سطح جهان است

وی با اشاره به نقش کشور در حوزه بین الملل، اضافه کرد: امروز ایران به عنوان کشوری تعیین کننده در جهان تلقی می‌شود و بهانه آمریکا برای تهاجم به ایران این است که این کشور از حوزه قدرت کنترلی خارج شده است. برای افکار عمومی این سوال مطرح است که شما که چهل سال با ایران درگیر شدید چرا از قدرت آن می‌ترسید؟

رحمانی فضلی ادامه داد: در برجام دیدیم که علی رغم تاکید ۶ کشور و تایید برجام در شورای امنیت، آمریکا با خفت و حقارت از این معاهده خارج شد و هزینه‌ای که برای این خارج شدن داد، کم نیست.

وزیر کشور تاکید کرد: چهل سال با همه توانمندی‌ها و در همه عرصه‌ها به لطف خداوند توانستیم به درخت تناور و تنومندی تبدیل شدیم که باید تداوم داشته باشد و تداوم این راه بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال این است که کوچکترین مسائل در کشور را بزرگ کند، خاطر نشان کرد: در دوسال گذشته شاهد تهدید‌های متعدد دشمن بودیم و آخرین آن‌ها ۱۳ آبان بود. در ۱۳ آبان کشور شلوغ شد، اما همه مردم آمدند و شعار «مرگ بر آمریکا» سر دادند. این ملت اراده کردند که بایستند و بر مبنای عقلانیت حرکت کنند.

وزیر کشور گفت: ما در داخل کشور نیز از برخی اقدامات گلایه مندیم و برخی از ناکارآمدی‌ها را می‌بینیم، اما این مشکلات را حل خواهیم کرد، همانطور که در این چهل سال مشکلات را حل کرده ایم.

وی با بیان اینکه نسخه رهبر معظم انقلاب برای عبور از این مرحله، وحدت و هماهنگی است، افزود: نمونه عملی این موضوع نیز تشکیل جلسه قوا سران است که هر هفته تشکیل می‌شود و این الگوی وحدت بخش و طرح عینی باید در استان‌ها هم عملی شود.

رحمانی فضلی ضمن اشاره به قطعنامه‌ای که سال ۹۱ در شورای امنیت علیه ایران صادر شد و حمایت نکردن کشور‌ها از ایران، گفت: امروز ما در شرایطی هستیم که هیچ کشوری از آمریکا حمایت نمی‌کند. درست است که فروش نفت ما کم و سرعت عملیات بانکی مان کند شده است، اما مبارزه هزینه دارد و همه ما باید آماده باشیم.

مردم محور قدرت نظام

وی افزود: آنچه که امروز به ایران قدرت و عظمت داده، مردم هستند. وظیفه اصلی مسئولان نیز، کسب رضایتمندی مردم است. درست که در شرایط سختی که امروز با آن مواجه هستیم، کسب رضایتمندی کار دشواری است، اما مهم این است که با مردم ارتباط داشته باشیم، مردم به ما ایمان داشته باشند و ما را صادق بدانند. مردم باید بدانند که ما تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم چراکه ما بدون مردم و قدرت آن‌ها هیچی نیستیم.

وزیر کشور تصریح کرد: به وسیله اقتصاد است که می‌توان معیشت مردم را تامین، انسجام و وحدت داخلی را حفظ کنیم و در دهن آمریکا بزنیم. دشمن بر مبنای نگاه سیاسی خودشان با استفاده ابزار اقتصادی ما را تحریم کردند پس همه مسئولان سیاسی باید کار اقتصادی انجام دهند. امروز بیشترین دغدغه مردم در اقتصاد است.

وی با اشاره به تاکید‌های چند ساله رهبر معظم انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی گفت: امروز در بحث تحریم‌ها این موضوع تبلور یافته است. من یقین دارم خراسان رضوی با ظرفیتی که دارد می‌تواند کار بسیار بزرگی را در حوزه اقتصاد مقاومتی و دور زدن تحریم‌ها انجام دهد، این سرزمین باید به سرزمین سرمایه گذاری و تولید تبدیل شود. خراسان را باید در سراسر کشور به عنوان الگو مقاومت و استقامت در شرایط تحریم به همه کشور معرفی کنیم.

رحمانی فضلی تاکید کرد: امسال به لطف خداوند دهه فجر را به یک حرکت عظیم مقاومت، استقامت و عبرت آموزی تبدیل می‌کنیم و به دنیا می‌گوییم که باید با ما کنار بیایند، استقلال ما را قبول کنند، هویت ما را به رسمیت بشناسند و دنیای اسلام را دچار تنش نکنند.

کادر سازی در وزارت کشور

وزیر کشور اظهار کرد: با توجه به مصوبه مجلس مبنی بر منع به کار گیری بازنشستگان، وزارت کشور بیشترین مدیران ارشد که شامل این قانون شدند را داشت، اما با توجه به کادر سازی خوبی که که در این چند سال انجام شده است در مدت کوتاهی توانستیم این جا به جایی‌های را انجام دهیم.

وی ادامه داد: برای انتخاب استانداران اکثرا از معاونین وزارت کشور انتخاب شدند و برای جایگزینی این معاونین گفتیم که از فرمانداران استفاده شود و برای جایگزینی فرمانداران توصیه کردیم که از بخشداران انتخاب شوند، یعنی در این ۵ سال یک نظام جایگزین سازی و تربیت نیرو در کشور داشته ایم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه وزارت کشور جایگاه تربیت مدیر در سطح کلان و ملی است، افزود: مسئولان وزارت کشور با جنبه‌های گوناگون مدیریتی مواجه می‌شوند. شما شاهد هستید در این چند سال با همه توطئه‌ها چه در داخل کشور و چه در خارج آن و مناطق مرزی هیچ مشکل امنیتی نداشته و نداریم.

وی ادامه داد: همچنین در حوزه سیاسی نیز شاهد برگزاری چهار انتخابات با شکوه و سالم بودیم که در نوع خود بی نظیر بود و بیشترین هماهنگی در عرصه مسائل اقتصادی را نیز وزارت کشور بر عهده دارد.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه استانداران ما مدیران کل نگر و چند وجهی هستند، گفت: رشدیان با وجود اینکه از وزارت کشور نبود به سرعت توانست مسائل استان را حل کند و کار‌های ایشان در سطح ملی و وزارت کشور قابل قبول و درخشان است. خاطره رشیدیان در تاریخ خراسان رضوی ماندگار خواهد ماند.

رحمانی فضلی در ادامه به بیان برخی از ویژگی‌های رزم حسینی، استاندار جدید خراسان رضوی اشاره کرد و افزود: تلفیق و ترکیب انرژی‌های سیاسی با انرژی‌های سرمایه‌ای و توسعه‌ای از ویژگی‌های رزم حسینی است که در زمان استانداری کرمان از خود نشان داده است.

 

انتهای پیام/پ

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۳۸ ۲۰ دی ۱۳۹۷
ملت ایران رفاه - آسایش - امکانات میخواهد ملت حق استفاده از بهترین کالاها را دارد همچنان که خود مسولین از بهترین وسایل خارجی استفاده میکنن