کد خبر: ۶۷۹۲۳۹۵
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴
آیت الله علوی گرگانی در دیدار فرماندهان ارشد پادگان شهید زرهرن تهران:

آیت الله علوی گرگانی گفت: آمریکا قدرت مطلق نیست، ابرقدرت مطلق فقط خدا است.

آمریکا قدرت مطلق نیست/علت بهره هوشی بالای ایرانی ها استفاده از مال حلال و گوشت حلال استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم،آیت‌الله علوی گرگانی از مراجع تقلید، پیش از ظهر پنجشنبه در دیدار فرماندهان ارشد پادگان شهید زرهرن تهران با تأکید بر اینکه آمریکا قدرت مطلق نیست، اظهار کرد: ابرقدرت مطلق فقط خدا بوده و همه انسان‌ها محتاج او هستند، ارتباط بین دنیا باید باشد اما تفوق‌ها را باید از بین برد.

وی با تأکید بر لزوم استقلال دولت و ملت از بیگانگان تصریح کرد: آمریکا کشور خودش را بتواند اداره کند هنر کرده، و ما کاری با آن‌ها نداریم، ما با شرارت و ابرقدرتی آن‌ها کار داریم، همچنین جمهوری اسلامی ایران قصد تجاوز به هیچ کشوری را ندارد.

آیت الله علوی گرگانی عنوان کرد:انسان در همه حال باید سعی کند در حد امکان، دست خود را از طلب کردن از بیگانگان کوتاه کند.

این مرجع تقلید با اشاره به وابستگی رژیم پهلوی به بیگانگان گفت: این رژیم هیچ اراده‌ای از خود نداشت و سرمایه ایران را به چند بخش همانند گوشت قربانی تقسیم کرده بودند و به دول غرب و شرق وابسته بودند.

وی ادامه داد: غربی‌ها با حضور در ایران در زمان رژیم پهلوی، سعی در به فقر کشیدن مردم داشتند تا مردم از خود اراده‌ای نداشته باشند، و یا زمانی که از آمریکا یک سربازی به ایران می‌آمد کسی جرأت نمی‌کرد به او چیزی بگوید.

آیت‌الله علوی گرگانی با بیان اینکه بزرگ‌ترین نعمت وجودی امام راحل استقلالی بود که به ملت ایران داد، ابراز کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، غربی‌ها تحریم‌هایی را علیه نظام اسلامی اعمال کردند که همین‌ها هم نعمت بود که سبب به راه افتادن اندیشه‌های ملت ایران شد و امروز به لطف الهی خیلی از کالاها تولید داخلی است.

وی افزود: البته هنوز یک بخش‌ها و قطعاتی از خارج می‌آید که نباید این‌گونه باشد، و باید لفظ «ما می‌توانیم» را به منصه ظهور برسانیم، همچنین بشر هر کاری را می‌تواند انجام دهد به شرطی که سر راهش خس و خاشاک نباشد.

آیت الله علوی گرگانی با تأکید بر لزوم استقلال جمهوری اسلامی در همه عرصه‌ها گفت: نظام اسلامی باید به درجه‌ای از قدرت برسد که هیچ نیازی به کشورهای دیگر نداشته باشد، همچنین در زمینه قدرت نظامی و دفاعی هم باید این‌گونه بوده و تمامی تولیدات باید داخلی باشد.

مرجع تقلید شیعیان اشاره کرد: حتی آمریکا هم از مهندسان زبردست ایرانی بهره گرفته و علت بالا بودن بهره هوشی ایرانیان هم این بوده که این‌ها از مال حلال و گوشت حلال استفاده می‌کنند، و یکی از ثمرات خوردن گوشت حلال، بالا بودن فکر و اندیشه است، بنابراین باید چنان فکر و اندیشه را قوی کرد که در هیچ‌چیزی محتاج غربیان نباشیم.

در ابتدای جلسه، غلامحسین سلیمانی فرمانده پادگان شهید زرهرن تهران به ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات این پادگان به محضر آیت‌الله علوی گرگانی ارائه داد.

انتهای پیام/ش

دیدار فرماندهان ارشد پادگان شهید زرهرن تهران با آیت الله علوی گرگانی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر