کد خبر: ۶۷۹۳۸۹۸
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران مطرح کرد؛

حاجی علی‌اکبری گفت: نوسازی بافت‌های فرسوده محلات کن، حصارک و باغ فیض با اقدامات ستاد بازآفرینی پایدار منطقه ۵ به طور جدی در حال پیگیری است.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حاجی علی‌اکبری مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران با حضور در منطقه ۵، به اهمیت مدیریت هماهنگ در نوسازی و حل مسائل بافت‌های فرسوده اشاره کرد و درباره ساختار و دستورالعمل ستاد بازآفرینی مناطق و کارگروه‌ها اظهار کرد: به فراخور موضوعات قابل بررسی، امکان تغییر در ساختار اعضای کارگروه‌ها وجود دارد و ستاد بازآفرینی فقط مختص شهرداری‌های مناطق نیست، بلکه ارگان‌های دیگر نظیر اداره ثبت اسناد و املاک، شرکت آب و فاضلاب، برق و گاز و آموزش و پرورش منطقه، اداره کل میراث فرهنگی، نیروی انتظامی مستقر در محلات هدف، اداره کار و رفاه اجتماعی، مرکز بهداشت و کمیته امداد شمال غرب تهران، ادارات بهزیستی، اوقاف و سرپرستی بانک مسکن در این مهم یاری رسان هستند.

وی به محلات هدف بازآفرینی در منطقه ۵ (محله کن با ۷۳ هکتار و حصارک با ۳ هکتار بافت فرسوده) اشاره کرد و گفت: بازآفرینی این محلات در اولویت بوده و البته بخشی از محله باغ فیض نیز شامل این طرح می‌شود.

رجبعلی خسروآبادی شهردار و رئیس ستاد بازآفرینی پایدار منطقه ۵ در تشریح ساختار ستاد گفت: ۴ کارگروه در این طرح فعال بوده که کارگروه اجرایی در نواحی، از طریق شهردار ناحیه اقدام به احصای موارد مهم در محلات کرده و تسهیل‌گران دفاتر توسعه محلات در کن و حصارک نیز نیاز‌های محلات را بررسی و به کارگروه‌های تخصصی انتقال می‌دهند. در مرحله بعدی سه کارگروه تخصصی شامل کارگروه ضوابط و مقررات به ریاست معاونت شهرسازی و معماری منطقه، کارگروه خدمات و زیرساخت به ریاست معاون فنی و عمرانی منطقه و کارگروه اجتماعی و فرهنگی به ریاست معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه تشکیل شده که مصوبات ستاد باز آفرینی با مشارکت این کارگروه‌ها در جلسات ستاد بازآفرینی، مطرح و تصویب می‌شود.

شهردار منطقه ۵ افزود: مواردی نظیر لزوم تشکیل کارگروه ثبتی برای تعیین تکلیف املاک فاقد سند محلات کن و حصارک، ضرورت بازبینی و دقت نظر در ضوابط ویژه ساخت و ساز ملاک عمل در محلات دارای بافت فرسوده، بررسی برنامه‌های پیش‌روی کارگروه‌های منطقه و مشاوره‌های حقوقی برای تشکیل پرونده ثبتی انجام شده، در نشست‌های ستاد بازآفرینی بررسی می‌شود.

وظیفه نماینده سازمان نوسازی و کارشناس ستاد بازآفرینی منطقه نیز، ارتباط بین کارگروه‌ها و اعضای ستاد بوده و مقرر شده برای حصول نتیجه مناسب، جلسات هم اندیشی ستاد و کارگروه‌های بازآفرینی پایدار منطقه، هر ماه تشکیل شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر