کد خبر: ۶۷۹۴۱۶۱
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت:

حاج محمودی درباره علت خودداری داروخانه‌ها از ارائه اقلام دارویی به بیمه‌شدگان توضیحاتی داد.

بیمه سلامت با برخی داروخانه‌ها قرارداد ندارد/بیش از 90 درصد داروخانه‌ها با بیمه سلامت قرار دارندبه گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، حنان حاج محمودی  اظهار کرد: بیش از ۹۰ درصد داروخانه‌ها در سطح کشور یعنی حدود ۱۰ هزار و ۸۰۰ داروخانه با سازمان بیمه سلامت قرارداد دارند؛ ممکن است برخی افراد تحت پوشش بیمه رایگان این سازمان باشند که برابر بند الف. تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۹۶ و ۹۷ کسانی که از این بیمه برخوردارند وجزء افراد نیازمند هستند باید به بخش دولتی مراجعه کنند بنابراین از آنجایی که ممکن است منشاء تجویز دارو بخش خصوصی باشد، داروخانه‌ها از ارائه دارو به این افراد خودداری کنند.

۳۴ میلیون نفر از بیمه‌شدگان تحت پوشش بیمه رایگان هستند

وی ادامه داد: در حال حاضر ۳۴ میلیون نفر از بیمه‌شدگان این سازمان تحت پوشش بیمه رایگان هستند این در حالی است که فلسفه وجودی بیمه رایگان برای کسانی است که تمکن مالی برای پرداخت ماهی ۲۲ هزار تومان ندارند.

حاج محمودی گفت: توصیه من به افرادی که توان مراجعه به بخش خصوصی دارند این است که با پرداخت ۴۴ هزار تومان سرانه کامل دفترچه‌ای از جمله دفترچه بیمه ایرانیان را دریافت کنند که به تمام ارائه دهندگان خدمت اعم از بخش خصوصی، دولتی، غیر دولتی مراجعه و از خدمت لازم بهره‌مند شوند.

بیمه سلامت با برخی داروخانه‌ها قرارداد ندارد

وی با تاکید بر اینکه سازمان بیمه سلامت با برخی داروخانه‌ها قرارداد ندارد، بیان کرد: مفهوم خرید راهبردی این است که اگر در یک منطقه ۱۰ داروخانه است، قاعدتا با داروخانه‌هایی قرارداد منعقد شود که مراجعه بیشتری دارند؛ بنابراین بیمه‌شده‌ای ممکن است به داروخانه‌ای مراجعه کرده باشد که طرف قرارداد سازمان نباشند و به این معنی نیست که خدمت متوقف شده است.

مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه ممکن است سازمان بیمه سلامت به دلیل تخلف با داروخانه‌ای لغو قرارداد کرده باشد، گفت: همچنین در مواردی داروخانه ممکن است با وجود قرارداد با بیمه سلامت از قبول دفترچه بیمه‌شدگان خودداری کند که در این صورت تخلف محسوب می‌شود، افراد در صورت مشاهده چنین مواردی می‌توانند با سامانه ۱۶۶۶ تماس بگیرند که حتما موضوع پیگیری و نتیجه در اسرع وقت به بیمه‌شدگان سراسر کشور اطلاع داده می‌شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر