کد خبر: ۶۷۹۴۳۸۱
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل؛

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل بر ارتقای نقش دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه منطقه‌ای تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، اسحاق رسولی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل در جلسه تکریم و معارفه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مشگین شهر افزود: با راه اندازی واحد‌های رشد و فناور نقش دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه منطقه‌ای پررنگ می‌شود.
وی افزود: از ایده‌های جدید در داخل و خارج دانشگاه با اعطای تسهیلات، مکان و مشاوره، حمایت می‌کنیم تا این ایده‌ها به محصول دانش بنیان تبدیل شوند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل گفت: در کنار اینکه آموزش و توسعه رشته‌ها را جدی می‌گیریم به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم و ایفای نقش مغفول مانده نوآوری و فناوری حرکت می‌کنیم.
رسولی افزود: مسأله گرایی مهمترین رویکرد کلیدی این دانشگاه است که واحد‌های دانشگاهی به سمت شناسایی و حل مسأله حرکت کرده و در توسعه منطقه‌ای نقش فعال ایفا کند.
وی بیان کرد: در کل کشور ۴۰ مسأله کلان شناسایی شده که این مسائل به هزاران پروژه علمی تبدیل شده و از این پس پایان نامه‌های دانشجویی از بین آن‌ها انتخاب می‌شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل  گفت: سعی ما بر این است که اتکا به شهریه با حل مسائل اجتماعی و ارزش افزایی تا ۵ سال آینده به میزان ۴۰ درصد کاهش یابد و این امر همکاری و هماهنگی همه دست اندرکاران دانشگاهی و مسئولان استانی را می‌طلبد.
رسولی اظهار کرد: با جرأت می‌گوئیم دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین دانشگاه حضوری جهان است و گستره آن در تمامی نقاط کشور وجود دارد و از سطح آموزش ابتدایی تا عالی‌ترین سطوح آموزش در رشد و تعالی علمی و فرهنگی کشور نقش ایفا می‌کند.
وی افزود: این دانشگاه تاکنون گره‌های زیادی را باز کرده است و سیل مشتاقان علمی در مراتب مختلف رشد و پرورش فراهم کرده است و کشور را از آسیب‌ها و بحران‌های بسیاری نجات و حتی این تهدید‌ها را به سرمایه‌های ارزشمند تبدیل کرده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل دانشگاه آزاد اسلامی را دانشگاهی مردمی خواند و گفت:، چون این دانشگاه مردمی است بنابراین با زحمت تلاشگران منطقه رشد کرده و توسعه یافته است و ذره‌ای از بودجه دولتی استفاده نکرده است.
رسولی افزود: با کمک این سرمایه‌های مردمی دانشگاه آزاد اسلامی به معنای واقعی غیرانتفاعی شده و تأثیر خود را در رشد و توسعه همه جانبه کشور و منطقه نشان داده است.
وی خاطرنشان کرد: رویکرد جدید با نگاه عالمانه دکتر ولایتی، نگاه فرهنگی و تمدن سازی است و با توجه به اینکه این دانشگاه با چالش‌هایی روبروست، ولی برای همه چالش‌ها در سطح کلان برنامه دارد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل بیان کرد: آموزش عالی در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی رشد چشمگیری داشته و تنها مقطع تاریخی است که یک حاکمیت در این مدت طولانی به علم اهمیت می‌دهد به خصوص در زمان رهبری امام خامنه‌ای که پرچم جهاد علمی را علم کرده اند.
رسولی اظهار کرد: بعد از انقلاب در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی بسیار رشد داشته ایم و باید تلاش کنیم در زمینه‌های نوآوری و فناوری نیز به دانشگاهی در تراز انقلاب دست یابیم.
وی گفت: رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی بر این است که رشد متوازن را ایجاد کند و با درگیر کردن واحد‌ها با مسائل توسعه‌ای و منطقه ای، فعالیت‌های خود را به داخل دانشگاه محدود نکرده و به معنای واقعی در حل مسائل اجتماعی نقش ایفا کند.
رسولی از مسئولان استانی و نمایندگان مجلس خواست برای تحقق این هدف و استفاده از ظرفیت‌های علمی واحد‌های دانشگاهی برای توسعه استان حمایت‌های لازم را به عمل آورند.
در این جلسه از زحمت‌های ابراهیم دادفر تقدیر و بابک پهلوان به عنوان رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی مشگین شهر معرفی شد.
انتهای پیام/ح

ایده های جدید در دانشگاه آزاد حمایت می شوند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر