کد خبر: ۶۷۹۴۷۴۹
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۲

جلسه امکان سنجی استفاده از ظرفیت و پتانسیل مساجد جهت اسکان مسافران نوروز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، علی مقصودی معاون خدمات شهری در این نشست با تاکید بر اینکه مساجد محور محلات و جوامع ما هستند گفت: مسجد همواره مکانی امن و مایه آرامش مردم بوده که خداوند بزرگ در جامعه اسلامی قرار داده است که ما میتوانیم با سیاست گذاری‌های درست و مساجد رو به عنوان محلی امن برای حضور مردم در زمان بحران‌های احتمالی از جمله زلزله و برف تبدیل کنیم.

معاون خدمات شهری رشت افزود: اگر از ظرفیت‌های موجود در شهر رشت از جمله مساجد به خوبی استفاده کنیم خواهیم توانست بخش عمده‌ای از مسائل و مشکلات مردم را چه در زمان بحران و چه در اسکان موقت میهمانانی که جایی برا اسکان ندارند حل و فصل کنیم.

وی تصریح کرد: بخشی از ظرفیت‌های شهرستان در اختیار شهرداری و بخشی نیز در اختیار ارگان‌های دیگر از جمله اداره اوقاف می‌باشد که ما میتوانیم با همکاری هم از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده کنیم.
در این جلسه بشردانش مدیر خدمات شهری شهرداری رشت با اشاره به حضور گسترده مسافران و گردشگران نوروزی در شهر رشت همزمان با آغاز تعطیلات نوروز گفت: شهرداری رشت هر سال از نخستین ساعات آغاز سال نو اقدامات ویژه‌ای در راستای استقبال از این عزیزان از جمله اهدا هدیه به اولین مسافر نوروزی به شهر رشت، توزیع بروشور گردشگری به زبان انگلیسی و فارسی، آمادگی و تجهیز کمپینگ عینک و پارک ملت جهت اسکان مسافران، نصب المان‌های نوروزی در نقاط مختلف شهر و همچنین مشخص نمودن جا‌های امن جهت چادر و اسکان موقت این عزیزان انجام می‌دهد.

وی همچنین استفاده از ظرفیت مساجد جهت اسکان مسافران را یکی دیگر از اقدامات موثر در این خصوص عنوان و اظهار داشت: با توجه به محدود بودن امکانات و همچنین امکان بارش‌های موسمی و در راستای رفاه حال عزیزان حوزه معاونت خدمات شهری امسال در صدد است که با هماهنگی‌های لازم بین دستگاه‌های مربوطه از جمله اداره اوقاف و امور خیریه از ظرفیت مساجد سطح شهر استفاده و در اختیار مسافران عزیز گذارد.

بشردانش در این جلسه با اشاره بر اینکه تا پایان تعطیلات نوروزی حوزه معاونت خدمات شهری همراه با سایر ارگان‌های به صورت آماده باش کامل می‌باشد گفت: در صورت استفاده از ظرفیت این مساجد شهرداری رشت آمادگی این را خواهد داشت که بهصورت هر روز این اماکن را پاکسازی نماید تا مسافران با خاطره خوب این شهر را ترک کنند.

مدیر خدمات شهری شهرداری حضور گردشگران و مسافران را نقش مهمی در توسعه اقتصادی شهر دانست و اظهار داشت: از آنجائیکه شهرداری یک نهاد خدمت رسان می‌باشد، ولی با اینحال همه تلاش خود را خواهد کرد که نه تنها در این ایام بلکه در همه ایام سال موجبات خرسندی و رضایت مندی مسافران و شهروندان عزیز را فراهم نماید.
انتهای پیام/آ


استفاده از مساجد برای اسکان مسافران نوروزی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر