کد خبر: ۶۷۹۴۹۸۶
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۹
مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بر اساس استاندارد‌های وزارت بهداشت و درمان، حداقل نیاز به ۶ هزار پرستار در استان وجود دارد.

حداقل نیاز به ۶ هزار پرستار در استان وجود داردبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، محمد حسن عزتی مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران در دانشگاه علوم پزشکی گفت: بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، تمامی پرستاران شاغل در مراکز درمانی تا سال ۱۴۰۰ باید پروانه صلاحیت حرفه‌ای را اخذ کنند.

وی تصریح کرد: آموزش ضمن خدمت یکی از شرایط دریافت پروانه صلاحیت است بر اساس این برنامه، پرستاران باید سالانه حداقل ۲۵ امتیاز آموزش مداوم را کسب کرده باشند تا بتوانند این پروانه را دریافت کنند.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: پس از آن تنها پرستارانی مجوز فعالیت در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را خواهند داشت که پروانه صلاحیت حرفه‌ای را دریافت کرده باشند.

عزتی افزود: پروانه صلاحیت حرفه‌ای پنج سال اعتبار دارد و هر ۵ سال باید اعتبار آن تمدید شود و برای تمدید پروانه ارائه گواهی آموزش‌ها الزامی خواهد بود و در این راستا تاکنون هزار و ۲۰ نفر از پرستاران زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به دریافت پروانه صلاحیت حرفه‌ای شده اند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۳ هزار کادر پرستاری شامل رشته‌های اتاق عمل، هوشبری، پرستاری، کمک پرستار و کمک بهیار در بیمارستان‌های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی فعالیت دارند که از این تعداد حدود ۸ هزار کادر پرستاری در بخش دولتی فعالیت دارند.

 مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر بیشترین مشکل در بیمارستان‌های دانشگاهی به ویژه مراکز جدید کمبود نیروی انسانی پرستار و کمک پرستار است و با توجه به تشکیلات و چارت جدید بیمارستان‌ها حداقل دو هزار و ۵۰۰ نفر کمبود پرستار در بیمارستان‌های دانشگاهی استان وجود دارد، اما بر اساس استاندارد‌های ابلاغی توسط معاونت پرستاری وزارت بهداشت و درمان، حداقل نیاز به ۶ هزار پرستار در استان وجود دارد.
 
انتهای پیام//ج.ر
 

کمبود شش هزار پرستار در خراسان رضوی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر