کد خبر: ۶۷۹۵۱۲۴
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵
مدیرکل راهداری همدان خبر داد؛

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان همدان از اجرای طرح تُن کیلومتر ویژه ناوگان کالا در استان خبر داد.

اجرای طرح تُن کیلومتر در استان همدانبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، مصطفی پناهنده، مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان همدان در نشست تعیین نرخ حمل بر اساس تن کیلومتر هدف از اجرای این طرح را یکسان سازی نرخ و ایجاد عدالت عنوان کرد و افزود: از این پس کرایه بار بر اساس مسافت و تناژ بار مشخص می‌شود و قطعا اجرای این طرح رضایت‌مندی رانندگان بخش حمل بار را به دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه استفاده از فرمول تن- کیلومتر برای محاسبه دستمزد رانندگان خودروهای سنگین اجرایی شده است، اظهار داشت: یکی از مطالبات اصلی رانندگان خودروهای سنگین اجرای طرح تن- کیلومتر برای محاسبه در پرداخت دستمزدهایشان بود که این مطالبه در دستور کار سازمان راهداری قرار گرفت.

پناهنده با بیان اینکه قیمت نوع کالا بر روی قیمت حمل تأثیرگذار است، ادامه داد: این طرح قطعاً دستمزد رانندگان را افزایش خواهد داد زیرا که یکی از مهمترین مؤلفه های فرمول شاخص تن کیلومتر، هزینه های رانندگان است که براساس وضع موجود محاسبه می شود و البته این موضوع قطعا موجب افزایش کرایه ها هم خواهد شد.

مدیرکل راهداری استان همدان ابراز داشت: تعیین نرخ حمل باید دربرگیرنده تمامی آیتم ها شامل استهلاک، سرمایه اولیه، مسافت، تناژ راه، جذابیت سفر و مواردی از این قبیل باشد.

این مسئول یاداور شد: پارامترهایی هم مانند سردسیر یا گرمسیر بودن منطقه، صعب العبور بودن، کاربری های خاص، مواد خطرناک، هزینه لاستیک، سوخت، استهلاک خودرو، قطعات یدکی و شاگرد راننده و بسیاری موارد دیگر نیز در تعیین نرخ نهایی اثرگذار است.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان همدان تأکید کرد: به طور کلی تن ـ کیلومتر به معنی کشف میزان قیمت حمل یک محموله از یک مبدأ به مقصد است.

گفتنی است، هم اگنون در استان همدان 13 هزار و 500 کامیون در حوزه کالا فعالیت دارند.

انتهای پیام/ د 

طرح تن کیلومتر در استان همدان اجرایی شد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر