کد خبر: ۶۷۹۵۱۷۰
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱

در راستای توسعه کشت در گلخانه، سایبان، کشت‌های متراکم و کنترل شده، تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان جهاد کشاورزی با اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس منعقد شد.

امضاء تفاهم‌نامه بین سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل اوقاف فارسبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، تفاهم‌نامه ای  بین سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل اوقاف فارس به منظور حل مشکلات مستاجرینی که در اراضی اوقافی قصد احداث احداث گلخانه، سایبان، محیط کنترل شده و کشت‌های متراکم دارند، امضاء و مبادله شد.

به موجب این تفاهم‌نامه، مستاجرینی که قصد احداث گلخانه، سایبان، محیط کنترل شده و کشت‌های متراکم در اراضی مورد اجاره خود را دارند پس از اخذ مجوز‌های لازم از مراجع ذی‌ربط، از پرداخت پذیره برای محدوده مورد نظر معاف می‌شوند، اما ادارات اوقاف ملزم به تعیین و وصول اجاره بهاء کارشناسی براساس کاربری سازه‌های مذکور هستند، همچنین اسناد اجاره مستاجرین حداکثر به‌صورت ۹ ساله تنظیم می‌شود.

در بخشی از تفاهم‌نامه مستاجر ملزم شده که پس از پایان مدت اجاره، نسبت به جمع‌آوری مستحدثاتی که به صورت سازه‌های موقت ایجاد شده اقدام کند که در صورت عدم جمع آوری، مستحدثات متعلق به موقوفه خواهد بود.

همچنین به موجب این تفاهم‌نامه، با توجه به این‌که تعدادی وقفنامه‌ها دارای محدودیت زمانی جهت اجاره‌داری است در صورت تمدید اجاره‌داری از سوی ادارت اوقاف، به منظور ایجاد رغبت مستاجرین این قبیل موقوفات، سازمان جهاد کشاورزی متعهد می‌شود نسبت به معرفی این افراد برای اخذ تسهیلات به بانک‌های عامل اقدام کند.

بر اساس این تفاهم‌نامه مدیریت‌های جهاد کشاورزی فارس ملزم شدند، پس از دریافت پاسخ استعلام اوقاف نسبت صدور هر گونه مجوز احداث گلخانه، سایبان، محیط کنترل شده و کشت‌های متراکم در اراضی اوقافی اقدام کنند و چنانچه اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس بخواهد در اراضی موقوفه در زمینه‌های مذکور سرمایه گذاری کند، سازمان جهاد کشاورزی همکاری لازم در خصوص صدور پروانه برابر مقررات را انجام دهد.
انتهای پیام/م

انعقاد تفاهم‌نامه میان سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل اوقاف فارس

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر