کد خبر: ۶۷۹۵۲۸۴
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲

صادرات کیوی از گمرکات مازندران امسال ۲۳۵ درصدی افزایش داشت.

محمد محمدپور عمران رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،گفت: بازرگانان مازندرانی از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه ۳۱۸۲ تن کیوی به ارزش ۲ میلیون و ۲۹۷ هزار دلار از گمرکات استان به خارج از کشور صادر کردند.

وی با بیان اینکه این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزنی ۲۶۶ درصد و از نظر ریالی ۲۳۵ درصد افزایش داشت، افزود:صادرکنندگان، کیوی تولیدی استان را به کشور‌های ترکیه، عراق، افغانستان، پاکستان، روسیه وازبکستان صادرکردند.

محمدپور گفت: یقیناً میزان صادرات کیوی مازندران به کشور‌های هدف بیشتر ازاین میزان می‌باشد چرا که مقدار زیادی از محصول کیوی استان از گمرکات دیگر استان‌ها به این کشور‌ها صادر می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران افزود: حدود ۷۰ درصد کیوی کشور در مازندران تولید می‌شود که بر اساس آمارگمرکات کشور تاکنون حدود ۷۵ هزارتن کیوی به کشور‌های هدف صادرشده است.

وی با بیان اینکه بنا به گزارش سازمان جهاد کشاروزی مازندران کیوی تولیدی استان امسال از کیفیت مناسبی برخورداراست، گفت: کیفیت مناسب و تغییر در بسته بندی کیوی رقابت را برای خرید کیوی مازندران زیاد کرده است.

انتهای پیام/کصادرات ۳۱۸۲ تن کیوی از مازندران

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر