کد خبر: ۶۷۹۵۵۴۰
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: برای اجرای زنده گزارشات هواشناسی در سیمای استان مقرر گردید مبلغ یک میلیارد و ۱۰۰میلیون ریال برای خرید ویدئو وال اختصاص و مابقی مقرر گردید باهمکاری هواشناسی و صداوسیمای کرمان تامین گردد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،  زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سال ۹۷ به اداره کل هواشناسی استان ۴۶ میلیارد ریال بودجه اختصاص داده شده است گفت: فقط ۶۰ درصد از بودجه تخصیص داده شده با توجه به حجم گسترده خدمات و لزوم تکنولوژی به روز و نوین نقدینگی به این اداره اختصاص داده شده است که عدد پایینی است که مقرر گردید با رییس سازمان هواشناسی کشور مکاتبه و افزایش نقدینگی انجام شود.

وی در رابطه با مشکل کمبود شدید نیرو در این اداره افزود: با توجه به اینکه دولت تمایلی به افزایش نیرو ندارد و به دنبال خرید خدمتی است که میتوان به خرید خدمت آموزشی که برخلاف قانون اساسی است اشاره کرد، ولی براساس حجم گسترده، فشار کار و کمبود نیرو در پست‌های تخصصی مقرر گردید نشستی با وزیر و رییس سازمان هواشناسی کشور داشته باشد.

زاهدی به مشکل افزودن رشته هواشناسی و هواشناسی کشاورزی در دانشگاه‌های استان و کمبود لیسانس و فوق لیسانس در این رشته اشاره کرد و گفت: مقرر گردید پروپزال آن از سوی اداره تهیه و کاربرد و طرح توجیهی با سرفصل‌های دروس آن مشخص تا پیگیری شود که در شورای گسترش آموزش عالی مصوب شود و به استان اختصاص داده شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکل وجود سیستم قدیمی برای اجرای زنده گزارشات هواشناسی در سیمای استان اشاره کرد و افزود: با پیگیری‌های انجام شده مبلغ یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال برای خرید ویدئو وال اختصاص و مابقی مقرر گردید باهمکاری هواشناسی و صداوسیمای کرمان تامین گردد.

زاهدی گفت: بیش از ۱۸۰ ایستگاه هواشناسی در استان کرمان وجود دارد و پیگیری خواهیم کرد تا تعداد ایستگاه‌های هواشناسی استان افزایش پیدا نموده و در دو هفته اخیر ایستگاه‌های هواشناسی راور و فیض آباد با اعتباری بیش از ۳۰۰ میلیون ریال راه اندازی شد.

وی در ادامه به مشکلات افزایش حقوق کارمندان و رایزنی جهت اختصاص بودجه ویژه ملی به سازمان هواشناسی جهت ساخت مرکز بریفینگ و پایش گردوغبار در جنوب شرق کشور پرداخت.
انتهای پیام /ی

راه اندازی ایستگاه‌های هواشناسی شهر راور و روستای فیض آباد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر