کد خبر: ۶۷۹۵۵۵۳
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۵
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت:

گویا گفت: سال گذشته ۱۱۳ مورد ابتلای زنان باردار به HIV شناسایی شد که با درمان، تنها ۲ کودک مبتلا به HIV در کشور متولد شد.

افزایش ابتلا به عفونت HIV در بین زنان و جوانان، موجب نگرانی‌های بیشتر ما شده استبه گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد مهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اعلام این مطلب اظهار داشت: به نظر می‌رسد در کنار پرداختن به موضوع پیشگیری از HIV در بین معتادان تزریقی، باید به طور جدی به مساله پیشگیری از ابتلا به این عفونت در بین صاحبان رفتار‌های پرخطر جنسی و به ویژه جوانان توجهی جدی داشته باشیم. در همین راستا پیشگیری اهمیتی فوق العاده زیادی دارد و خانواده‌ها به ویژه والدین و اولیای مدارس، در آموزش‌های پیشگیری ابتلا به عفونت HIV می‌توانند نقشی بسیار مهم را ایفا کنند، زیرا که در غیر این صورت باید شاهد افزایش ابتلا به این عفونت در بین زنان و جوانان باشیم.

وی تصریح کرد: طبیعی است که عدم توجه به آموزش‌های پیشگیرانه به زنان و جوانان، خطر دیگری به همراه دارد و آن، انتقال عفونت HIV از مادر به کودک است. سال گذشته ۱۱۳ مورد ابتلای زنان باردار به عفونت HIV در کشور شناسایی شد که با پیگیری دقیق و درمان همه این افراد، فقط ۲ مورد کودک مبتلا به HIV در کشور متولد شدند و این ثمره یک کار سنگین در سطح کشور است که چنانچه کوچکترین غفلت و تاخیری در آن صورت گیرد، پیامد‌های بهداشتی و اقتصادی بسیار سنگینی در پی خواهد داشت.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در پایان افزود: علاوه بر خانواده، مدارس و به خصوص دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها محیط‌هایی هستند که می‌توانند در آموزش‌های پیشگیری از ابتلا به عفونت HIV به جوانان نقش بسیار مهمی داشته باشند.

انتهای پیام/

لزوم افزایش پیشگیری از عفونت HIV

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر