کد خبر: ۶۷۹۵۸۵۸
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۸
مقام مسئول کشتیرانی مطرح کرد؛

غنجی گفت: ناوگان ملی ایران ۸۰ درصد حمل کالای کانتینری را پس از خروج شرکت‌های خارجی بر عهده گرفته است.

حمل ۸۰ درصد کالای کانتینری توسط ناوگان ملی کشتیرانیبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از مانا علی اکبر غنجی مدیرعامل شرکت حمل فله کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در ۵۰ سال عمر کشتیرانی و خصوصا ۴۰ سال بعد از پیروزی انقلاب نیروی دریایی و کشتیرانی هر دو دو بال حفظ تمامیت ارضی و اقتصادی کشور بوده اند گفت: در ۸ سال جنگ تحمیلی و جنگ اقتصادی کنونی و حفظ امنیت خطوط کشتیرانی اتحاد این دو نیرو به عنوان یک مثال عالی از خواستن و توانستن بوده است.

وی یادآور شد: پس از انقلاب در سال‌های ۶۳ و ۶۴ که آموزش در کشتیرانی مطرح شد که کشتیرانی با همکاری ارتش فعالیت بسیاری خوبی را در این زمینه انجام داده اند.

وی تصریح کرد: ناوگان شرکت فله بزرگ‌ترین ناوگان کشتیرانی است.

غنجی اظهار کرد: کسی که انتخاب می‌شود فراز و فرود‌های مختلفی را دارد، اما دریانوردی یک شغل خاص است که افراد معدودی به این افتخار نائل می‌شوند.

در ادامه حمزه کشاورز مدیرعامل شرکت حمل و نقل کانتینری گفت: این شرکت ۳۴ فروند کشتی ۱۱۰۰ تا ۱۴۵۰۰ TEU در اختیار دارد و در ۷ خط عملیاتی هفتگی سرویس ارائه می‌دهد.

وی با بیان این که سرویس‌های ما شامل آسیا، خاور دور، اروپا، آفریقا، عراق، و سرویس‌های منطقه‌ای در خلیج فارس، افزود: در شرایط قبل از تحریم که رقابت شدید بود، کمتر از ۴۰ درصد کانتینر‌ها را حمل می‌کردیم. در شرایطی کنونی که خارجی‌ها مجبور شدند به دلیل تحریم‌های آمریکا از ایران خارج شوند، طی ۶ ماه اول امسال ۶۵ درصد و امروز بالای ۸۰ درصد حمل ونقل کانتینر کشور را انجام می‌دهیم.

وی با یادآوری این که هم اکنون ۲۷۴ هزار کانتینر را در شرکت حمل ونقل کانتینری کشتیرانی در اختیار داریم، تصریح کرد: کار سرمایه محوری است و فرد در این بخش خیلی مهم است.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر