کد خبر: ۶۷۹۵۹۳۲
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۱

رئیس جمهور فرانسه درباره اجرای طرح «بحث بزرگ» اعلام کرد که این طرح نه انتخابات است و نه همه‌پرسی.

مکرون: طرح «بحث بزرگ» نه انتخابات است و نه همه‌پرسیبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه درباره اجرای طرح «بحث بزرگ» اعلام کرد که این طرح نه انتخابات است و نه همه‌پرسی.

رئیس‌جمهور فرانسه از مردم کشورش خواست بدون سوال‌های ممنوعه در طرح «بحث بزرگ» شرکت کنند.

مکرون پیشنهاد داد طرح «بحث بزرگ» در قالب ۳۵ سوال مطرح شود.

این در حالیست که اعتراضات در این کشور همچنان ادامه دارد و معترضان به سیاست‌های اقتصادی دولت فرانسه در تازه‌ترین اقدام خود با ارسال پیام‌های تهدیدآمیز به برخی از نمایندگان پارلمان این کشور آن‌ها را به حلق‌آویز شدن و سر بریدن تهدید کرده‌اند.

اعتراضات جنبش موسوم به جلیقه‌زردها در فرانسه از ماه نوامبر سال ۲۰۱۸ و به دنبال اعتراض به سیاست‌های اقتصادی امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور این کشور آغاز شد. به دنبال گسترش این اعتراضات به شهرهای مختلف فرانسه و به خشونت کشیده شدن آنها، دولت مکرون موقتا برنامه افزایش مالیات بر سوخت را کنار گذاشت. با وجود این، تظاهرات جلیقه‌زردها در فرانسه در اعتراض به برنامه دولت مکرون، کاهش استانداردهای زندگی و افزایش نابرابری‌ها در این کشور همچنان ادامه دارد.

جلیقه‌زرد‌ها شنبه هر هفته در سراسر فرانسه دست به تظاهرات می‌زنند. به گفته سخنگوی دولت فرانسه، تاکنون در اعتراضات جلیقه زرد‌ها در شهر‌های فرانسه، ۱۰ نفر کشته و بیش از ۴ هزار نفر نیز بازداشت شده‌اند. این اعتراضات همچنین زخمی شدن بیش از هزار نفر را در پی داشته است.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر