کد خبر: ۶۷۹۶۳۱۴
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸

مدیرکل میراث استان اصفهان ضمن اشاره به اعتبارات تخصیص داده شده به کاشان گفت: ۲۰ درصد بودجه استان اصفهان در حوزه میراث فرهنگی به کاشان اختصاص دارد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،فریدون الله یاری در حاشیه سفر خود به کاشان  بافت های تاریخی را یکی از اولویت های ستاد بازآفرینی شهری قلمداد کرد و اظهار داشت: جلسه ای در مورد ستاد بازآفرینی شهری با حضور معاون وزیر راه تشکیل  و در خصوص مسائل این حوزه به بحث و تبادل نظر پرداخته شد.

وی با بیان اینکه دولت تسهیلات و امکانات خوبی در حوزه ستاد بازآفرینی شهری پیش بینی کرده است، افزود: حمایت از مشارکت های مردمی در مورد احیای بافت های قدیمی از مهمترین موارد در دستور کار ستاد بازآفرینی شهری بوده و بر همین اساس طبق مصوبه جلسه منعقد شده در استان اصفهان احیای بافت کاشان مخصوصا بازار کاشان در دستور کار ستاد بازآفرینی شهری استان اصفهان قرار گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان ابراز داشت: سازمان میراث فرهنگی در خصوص بازسازی و احیای بناهای تاریخی در طول سال بودجه ای را به این مهم اختصاص می دهد در حالی که متولی بازسازی هر بنای تاریخی سازمان میراث فرهنگی نیست چرا که برخی از این آثار متولیانی دارد که همه باید وظایف خود را انجام دهند.

وی با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی بر اساس اولویت بندی صورت گرفته به بازسازی بافت های تاریخی می پردازد، گفت: در کاشان بناهای مختلفی وجود دارد که برای بازسازی آن اعتباراتی تخصیص داده می شود به نحوی که ۲۰ درصد اعتبارات اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان به کاشان اختصاص دارد و مسجد جامع نیز با مشارکت اوقاف و متولیان آن مجموعه در اولویت بازسازی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان قرار می گیرد.

 

انتهای پیام/م

 

دولت تسهیلات و امکانات خوبی در حوزه ستاد بازآفرینی شهری پیش بینی کرده است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر